Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan döntenél, ha a városodb...

Hogyan döntenél, ha a városodban a megfelelő minőségű ingatlanok elérhetetlen áron lennének és még nem lenne saját tulajdonú ingatlanod?

Figyelt kérdés
Fiatal párként, pár év múlva gyermeket szeretnétek
2022. máj. 15. 21:19
A kérdező szavazást indított:
Kivárnál akár éveket is hogy az ingatlanpiaci helyzet hátha változik + gyűjtögetnél (elkülönített házrészben egy családtagnál, a pároddal együtt élve)
A környező kissebb településeken keresnél házat, ahol fele annyiba kerülnek az ingatlanok
Bevállalnál egy nagy hitelt, mert ragaszkodnál a városhoz és a minél hamarabb létrejövő saját egzisztenciához
20 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%

Itt a megfelelő minőségű ingatlanokban van a gond a fejedben.

Az első három lakásomban se wc, se fürdőszoba nem volt, egy lepattant koszfészek volt.

Rengeteget dolgoztam, adtam-vettem.

Most el kell gondolkodnom hogyha össze akarom számolni az ingatlanjaimat.

Amíg így gondolkozol, addig soha nem lesz semmid.

2022. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem mindenki ért a lakásfelújítás minden mozzanatához, 100km-re élünk a várostól, ahol venni szeretnénk, illetve párom nem 8-16 órás állásban dolgozik, hanem össze-vissza. Ha most beletanulnánk, hogy hogyan kéne egy lepukkant házat kipattintani és folyamatosan összeegyeztetnénk a párommal munkánkat, és 2,5 órát utazgatnánk, hogy odaérjünk a házhoz minden egyes alkalommal, akkor nyugdíjasok lennénk mire kész lenne.
2022. máj. 15. 21:30
 3/32 A kérdező kommentje:
Arról nem is szólva hogy a lakásfelújításhoz is renegeteg pénz kell a mai árakkal, hiába csinálsz mindent, anyagköltség is drága.
2022. máj. 15. 21:32
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem pont arról beszél az #1, hogy ott vegyél, ahol lakni akarsz, viszont nyugidtan vegyél meg egy lepukkantat, még mindig jobb, mint bérleti díj címén kukába önteni a pénzt.

Igen, dolgozni kell vele, nem tesznek mindenkinek a segge alá egy villát vagy penthouse lakást.

2022. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
#3: kifogásokat lehet keresni. Vagy beletanulsz a felújótásba, vagy kényeskedsz tovább, és siránkozol, hogy nem vesz neked senki egy full kipattintott kixuslakást
2022. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nem bérlünk jelenleg, lakrész van egy családtagnál.

Persze, lesz a házzal dolog, ezt tudjuk de a felújítandó is elérhetetlen kategóriába van, ha hozzászámoljuk a felújítás árát, illetve a rá elvesztegetett időt, illetve a logisztika bonyolultsága miatt az elszálló időt, az utazás miatt termelődő benzinköltséget.

2022. máj. 15. 21:37
 7/32 A kérdező kommentje:
#5 majd azt én tudom, hogy az én élethelyzetem mit enged meg. Tervbe van a párommal, hogy kitanulunk dolgokat, de most a melóhelyen hajtunk.
2022. máj. 15. 21:38
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Akkor most miért tetted fel a kérdést? Maradtok a lakrészben, és várjátok a sültgalambot, már el van döntve.
2022. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Az első nem írt hülyeséget szerintem se.

Nekünk is félig van kész a ház, lakható, de van még mit rajta csinálni, ráadásul 3. ingatlan, egy garzonban kezdtük.

Utána jött egy 69 M2 lakás, majd ez.

Leszarom, jó helyen van.

2022. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#9 ilyen házzal nekem sincs baj, ami félkész, de már lakható, de komfort nélküli, repedt falú, felázott/salétromos ne legyen már (elérhető kategóriába nálunk ilyenek vannak)
2022. máj. 15. 22:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!