Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A rockot és a rapet egyesek...

A rockot és a rapet egyesek miért tartják sátánista zenéknek?

Figyelt kérdés

2017. dec. 9. 22:59
1 2 3
 11/30 Darkmoon80 ***** válasza:
94%

És igen! Szép emlék: https://www.youtube.com/watch?v=NO_fx1WshCA


Na ettől miért is lesz valaki az ördög szolgája?

2017. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

Kakasmanó!


Nem álltál messze az igazságtól,amikor ezt írtad:

"Mert akkor egy Fradi-UTE meccset is a sátán irányít,meg mondjuk a disco zenét is."

2017. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon fontosnak tartom,hogy NEM a "zenei stílus"sátánista,hanem az az eszmeiség,mely jellemzően-de nem mindig-együtt jár azokkal a "zenékkel".


Ismerek keresztény rockot,és rapet-et is.Azoknak hallgatói nem drogoznak,nem rúgnak be,nem törnek-zúznak,nem vizelnek össze-vissza,mint a kutyák,hanem lelkük nemesebb lesz,ami viselkedésükben is jelentkezik.

2017. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Stewie Griffin(real) ***** válasza:
97%
"A rockot és a rapet egyesek miért tartják sátánista zenéknek?".... A válasz egyszerű: HÜLYÉK, ELVAKULTAK. A rock mint olyan egy gyűjtőnév, tehát rengeteg műfaja van. Többek közt KERESZTÉNY ROCK :-) . De van soft, hard, szimfónikus stb. Ha például valaki nekem azt mondja egy "Luca Turilli's Rhapsody"-ra, hogy sátánista, mert hogy rock zenét játszanak, akkor tudomásul veszem, hogy az illetőnek fogalma sincs miről beszél és életében nem hallotta az adott együttes zenéit. Esetleg ott van még az "Apocalyptica" - ugye milyen gáz nevük van? - Tuti sátánista mi? <-- NAGY SZART !! A zenéik kb. 95%-ának még szövege sincs és olyan lágy mint a híg libafos. Eddigi életem során kb. 50-60 különböző ROCK koncerten jártam és soha nem volt balhé egyiken sem, mindig jó buli volt. Viszont a templomból kifelé jövet csak egyszer nem tettem pénzt az egyházi perselybe és máris úgy néztek rám mint a véres rongyra "képmutatás rules" :-)... Tőlem az összes szentfazék bekaphatja. Isten előtt az számít, hogy miként élsz és nem az, hogy miként mutatod másoknak az életed.
2017. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Stewie Griffin(real) ***** válasza:
92%
Elnézést a dupláért, de ez még lemaradt. Jórészt azért hiszik azt az emberek, hogy a rock zene=sátán, mert a filmekben mikor jön a "gonosz, rossz, köcsög, sötét erő", akkor valamilyen rock zenei aláfestés hallható és az emberekben ez ragad meg. Ezt nevezzük tömegpszichózisnak. Ha pl. a Gyűrűk Ura trilógiában minden egyes ork, vagy egyéb gonosz rusnya lény támadásánál Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek műve lenne hallható, akkor a mai 24-27 évesek szerint az lenne a sátáni zene. Mondjuk így meg azt sem tudják mi az. :-))))
2017. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 TR75 ***** válasza:
7%

Egyébiránt: nem sátánistának tartják a rockot (és esetleg a rapet is). Hanem a Sátán által befolyásolt zenei irányzatnak. A kettő nem ugyanaz.

A rockzenével nem az a gondjuk az ellenzőknek, hogy azzal a céllal készül, hogy a Sátánt szolgálja, dicsőítse és miegyéb. Hanem az, hogy az eszközei alkalmasak arra, hogy sátáni célokat érjenek el vele (adott esetben az alkotó eredeti szándékaival ellenkezőleg).

És igen, sok keresztény/keresztyén szerint a keresztény rock egy nem létező dolog, mert ha az eszközök sátániak, akkor legalábbis csorbát szenved az isteni üzenet.

Tehát úgy is feltehető a kérdés, hogy lehet-e rossz eszközökkel jót tenni?

2017. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben, nem vagyok biztos."

(Albert Einstein)

2017. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

A 20.és 21. századi könnyűzene alkalmaz olyan ritmikai,harmóniai elemeket,melyek alkalmasok hallgatói,művelői tudatállapota megváltoztatására(extázisba segítésében),ami nem lenne baj.

A baj ott kezdődik,hogy az extázisban nem az elme irányít,hanem kizárólag az érzelem,s ekkor nyitott az ember jó,és rossz befolyás befogadására.

Ezért használják a sátáni erők ezeket a zenei stílusokat a gonoszság beinjektálására,az emberi szellemiségbe.

2017. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%

"A baj ott kezdődik,hogy az extázisban nem az elme irányít,hanem kizárólag az érzelem,s ekkor nyitott az ember jó,és rossz befolyás befogadására."


Tudnál linkelni olyan rockzenét,amiben ilyen extázisba ringató elemek vannak?

Amúgy meg akkor miért alkalmaznak gyülekezetek élő,laza gitárzenéket(vagy akár a templomban az orgona zene)extázisba ringató dallamokat,ha ez veszélyes?

2017. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
88%

A rockot azért tartják sátánistának, mert ha meghallják, hogy "rock", akkor a black metal jut eszükbe. Ami valóban sátánista, de az csak 1 metál műfaj a millió közül.


Rengeteg keresztény rock együttes is van.


Ha valaki pedig azt mondja a Rolling Stones-ra, hogy sátánista, mert van egy olyan számuk, hogy "Sympathy for the devil", akkor az buta, tudatlan. "Benne van a címbe, hogy devil, akkor biztos sátánista." Ha valaki ismeri a Stones-t az tudja, hogy ez a dal a háborúról szól, mint ezer másik a 60as évek vége körül.


Ha pedig valaki a Led Zeppelin-t sátánistázza le, akkor az egy idióta, már bocsánat. Ha visszafele játszod a Stairway to Heaven-t, akkor "sátánista szöveg" jelenik meg. Amit "sátánista szövegnek" neveznek, az valójában értelmetlen zagyvaság. Robert Plant unokatestvére mondta: "Hey, i spoke to Rob a week ago and when i asked him he kindly replied “Not all this bollocks again” but he swore that the lyrics were just as they were and nothing was intentionally there when played backwards." -magyarul: Szia,beszéltem Rob-bal egy hete és amikor megkérdeztem, [hogy igaz-e a visszafele játszott jelentés] ő ezt mondta "Ne ezzel a baromsággal már megint", de meg mert esküdni, hogy a dalszöveg az úgy van, ahogy van és semmi szándékosság nem volt a visszafelé játszásban."


Tehát aki azt mondja, hogy a rock sátánista, az buta.


Szerintem a rap-pel is ugyan ez van. Bár nem vagyok otthon a rap témában.

2017. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!