Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A rockot és a rapet egyesek...

A rockot és a rapet egyesek miért tartják sátánista zenéknek?

Figyelt kérdés

2017. dec. 9. 22:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%

Mert azok, legalábbis a rock biztosan. Az olyan rockegyütessek, mint a Rolling Stones démoni megszállottság alatt írták a zenéiket, ha visszajátszod a lemezeiket, sátáni üzeneteket hallhatsz.


Forrás: Semjén Zsolt szakdolgozata

2017. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
83%
1000-ből egy banda említi a Sátánt... Csak a vak keresztények minden hülyeséget terjesztenek.
2017. dec. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 TR75 ***** válasza:
89%

A rock ritmusszekciója erős, ami miatt hipnotikus hatást-megváltozott tudatállapotot lehet vele elérni, illetve a rock által hirdetett életvitel miatt.

A rap meg, gondolom, szintén az életvitel (gangsta-gettó életérzés), illetve nyilván a nyelvezete miatt.

2017. dec. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Tr75 helyes! Èletből 5-ös
2017. dec. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
4%

Kedves Staggy!


Hadd ne én ítéljek,inkább ítélj te!


Figyeld meg,hogy egy rock,rapet koncert után milyen történések jellemzők,és vesd össze azokat,egy református,katolikus,adventista,JT,vagy bármely más istentisztelet után a hívek viselkedésével!


Milyen különbségeket tapasztalsz a koncertekről kiáradóktól,és az istentiszteletről távozóktól?

2017. dec. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

"Mert azok, legalábbis a rock biztosan."


Létezik jó pár rockzenekar...Azért,mert némelyek sátánizmussal,okkultizmussal foglalkoznak,nem lesz mindegyik az.


"Az olyan rockegyütessek, mint a Rolling Stones démoni megszállottság alatt írták a zenéiket, ha visszajátszod a lemezeiket, sátáni üzeneteket hallhatsz."


Elképzelem,hogy leülnek dalszöveget írni,és azon agyalnak,hogy milyen titkos üzenetet lehet belőle kihallani,ha visszafelé lejátssza valaki.

Mégis miért tennék? Elárulom neked,ha lejátszol egy Kaláka vagy Komár László lemezt,abba is jó pár démoni dolgot bele lehet hallani.Szóval ezt a részét hülyeségnek tartom.

Ok,Simphaty for the Devil című számuk:

"Please to meet you,hope you guess my name"

Ez már azért sötét vizekre evez.

Nevezzük sátánistának őket.Persze lehet,hogy csak szenzációhajhászás,hiszen ha a harcsa horgászatáról énekelnének,azt kicsit nehezebben lehetne eladni,és ez minden rock-és metál zenénél fennáll.

2017. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

"Figyeld meg,hogy egy rock,rapet koncert után milyen történések jellemzők,és vesd össze azokat,egy református,katolikus,adventista,JT,vagy bármely más istentisztelet után a hívek viselkedésével!


Milyen különbségeket tapasztalsz a koncertekről kiáradóktól,és az istentiszteletről távozóktól?"


Konkrétan milyen történésekre gondolsz?

Ha némely koncerteken berúgnak,drogoznak egyesek,esetleg vandálkodnak,nyilvánosan vizelnek,ez automatice bizonyítja az illető banda sátánizmusát? Mert akkor egy Fradi-UTE meccset is a sátán irányít,meg mondjuk a disco zenét is.

2017. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Az a kijelentés a hívőktől, hogy a rock + rap sátánista műfaj, egy újabb ok, hogy örülök, amiért a környeztemben senki sem hívő, valamint az ilyen kijelentésektől válik számomra az egész kereszténység komolyanvehetetlenné. Lehet lepontozni, de ez az én véleményem, nem szántam sértőnek, hiszen nem vonatkozik mindenkire.


Bizonyára a hangos, pörgő zene, és a néha (néha, nem mindig!) kétértelmű szöveg miatt, amibe belelátják a Sátán imádást, annak ellenére, hogy alig van banda, aki megmelíti, és az sem úgy, hogy ő a Sátán szolgája, stb.


De ha a Sátánról is énekel, az miért baj? Attól még nem biztos, hogy hisz benne. Én is énekelek, szeretek dalokat, amik nem vonatkoznak rám. Tudod, metaforának, hasonlatnak nagyon is jó a Sátán alakja.


Amúgy bármilyen meglepőnek fog hangzani, vannak keresztény rock bandák, az egyik kedvencem is ilyen, és bizonyára vannak keresztény, hívő rapperek.


Voltam több igazi rock koncerten, és iszonyat jó volt. Igen, sok részeg embert láttam előtte/alatta/utána, de biztosan jobban is szórakoztak, mint egy imádtság alatt lehet. Én legalábbis nagyon jól mulattam, és nem, nem ittam.


Amúgy irónikus, hogy mi közben ezt írom, egy olyan számot, hallgatok, aminek a címe 'Dance with The Devil'. :D

2017. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
#8 Egyetértek. Ment a zöld pacsi :)
2017. dec. 10. 13:13
 10/30 anonim ***** válasza:
48%

1#


Légyszives küld már el nekem a hibatkozott szakdolgozatot, mert elolvasnám az eszmefuttatást.


Köszönöm


szép napot

2017. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!