Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnék kilépni a katolikus...

Szeretnék kilépni a katolikus egyházból és szeretnék erről papírt is kapni ahol elismerik hogy nem vagyok a tagjuk. Mit tehetek? Az egyház megtadja ezt. A Magyar jog szerint ez nem megy szembe valamilyen emberi jogi törvénnyel? Ötletek?

Figyelt kérdés
nem hiszek benne, bugyuta szarnak tartom az egészet. 9 éves korom óta nem járok a templomukba.... de NEM akarom hogy a nyilvántartásukban szerepeljek.... nem hiszem hogy joguk van ezt megtagadni ha már az én nevemet beleszámítva kérik a támogatást az államtól....
2016. jan. 4. 21:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"szexta"

ugye nem vagy ilyen buta? :D

2016. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

#11


Én meg azt remélem, hogy te nem vagy annyira buta, hogy szerinted a kérdező nem szándékosan írta így, ráadásul kétszer is.

2016. jan. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:

Aki miután megváltoztatta a nevét attól tart, hogy nyilván van tartva a már nem létező neve....

Sántít a dolog. NEM?

Mielőtt egymásnak esnétek...

2016. jan. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Többször volt már a kérdés, miért nem nézed vissza?

Részben leírták már: VAN nyilvántartásuk.

Azon a plébánián, ahol megkereszteltek.

Nyilván a keresztelőt NEM fogják kihúzni - DE bejegyzik, hogy te érvénytelenítetted.


Előtte megpróbálnak meggyőzni róla, hogy ne tedd, és az itteniek is majd mindent megtesznek, hogy félrevezessenek (hogy nem számít, meg nem lehet, meg egyébként is minek)...

2016. jan. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
A katolikus egyházban való tartózkodás az milyen követelményekkel jár? Tudod én például egyházi iskolába jártam, de senki meg nem kérdezte tőlem, hogy vallásos vagyok-e, nyugodtan elvégezhettem, pedig még meg se voltam keresztelve, ahogy a többiek, nem kérdeztek meg róla, pedig azt gondolná az ember, bár lehet, hogy ők meg azt gondolták, hogy azért, emrt feltételezik, hogy olyan lojális az ember, hogy csak olyan iskolába jár, ami a tanaival megegyezik, úgyhogy nem is töprengtem rajta tovább, gondolom a vallásos emberek is tévedtek már be ilyen olyan iskolákba, akár az állam pénzén is, de én nem akarok haragot szítani, szerintem megtanulni, érvelni és meggyőződni egy hosszú folyamat, az életfogytig való megismerést nem tiltja semmi, ahogy a gondolatszabadságban a megváltozott látásmódokat sem, szerintem sincsen már lista
2016. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"mert ez egy vicc."


Az a vicc, hogy szüleidet ennyire megvetés.... Van erről szó a Bibliában:


És mivel nem méltatták Istent arra, hogy megtartsák ismeretükben, Isten kiszolgáltatta őket megbízhatatlan gondolkodásuknak, hogy azt tegyék, ami nem illik. Tele vannak mindenféle hamissággal, gonoszsággal, kapzsisággal, rosszasággal, tele irigységgel, gyilkos indulattal, viszálykodással, csalással, rosszindulattal; besúgók, rágalmazók, istengyűlölők, gőgösek, fennhéjázók, dicsekvők, találékonyak a rosszban, szüleiknek engedetlenek, kíméletlenek, szószegők, szeretetlenek és irgalmatlanok.

2016. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Megvetés = megveted
2016. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nos, ma találkozom anyukámmal és meg fogom kérdezni hol kereszteltek. Fel fogom őket keresni és be fogok menni amikor tudnak időpontot adni és meg fogom kérvényezni hogy írják be hogy én kiléptem, valamint nem tartom magam kereszténynek. El fogomérni hogy erről adjanak papírt is. Ha nem hajlandóak, akkor jogi útra fogom terelni az ügyet. Nem érdekel ha 100-200 vagy akár 300 ezerbe kerül, akkor is kifogom harcolni hogy adjanak róla nekem valamilyen elismervényt. Amúgy utolsó! Nem érdekel a biblia. Sokkal jobb mesekönyvek is vannak ;)
2016. jan. 5. 14:04
 19/25 anonim ***** válasza:

Én is ezt a kérdést tettem fel nemrég, érdekes válaszokat kaptam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2016. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt a megoldás kérdésedre!


[link]


Azt kell tudnod hogy hol kereszteltek meg, valószínűleg az akkori lakóhelyedhez eső legközelebbi katolikus templomban!


Egyébként én katolikus vagyok,felnőtt koromban keresztelkedtem meg.Azt gondolom hogy mindenki maga dönti el mit szeretne, mindenkinek szabad akarata van!


Én nem ítéllek el, sok sikert hozzá! :)

2016. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!