Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretnék kilépni a katolikus...

Szeretnék kilépni a katolikus egyházból és szeretnék erről papírt is kapni ahol elismerik hogy nem vagyok a tagjuk. Mit tehetek? Az egyház megtadja ezt. A Magyar jog szerint ez nem megy szembe valamilyen emberi jogi törvénnyel? Ötletek?

Figyelt kérdés
nem hiszek benne, bugyuta szarnak tartom az egészet. 9 éves korom óta nem járok a templomukba.... de NEM akarom hogy a nyilvántartásukban szerepeljek.... nem hiszem hogy joguk van ezt megtagadni ha már az én nevemet beleszámítva kérik a támogatást az államtól....
2016. jan. 4. 21:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Az egyháznak nincs nyilvántartása, nem szerepelsz benne. És nem kap utánad egy fillért sem az egyház.


De ha ezt nem hiszed el, hogy hónapok óta mindig megkérdezed, menj el nyugodtan egy ügyvédi irodába. Ott ugyanezt el fogják mondani neked harmincezer forintos óradíjért.

2016. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%

"Az egyháznak nincs nyilvántartása"


Ez hazugság.


Igenis van nyilvántartásuk. Feltételezem, hogy ma már informatikai nyilvántartást is vezetnek, de a településedhez tartozó plébánián BIZTOSAN van róla nyilvántartás, hogy oda tartozol (ahol megkereszteltek).


Ezt onnan tudom, hogy ha nősülni szeretnél (egyházi esküvő keretein belül persze) egy másik településen, akkor kérni fogják ezeket a papírokat tőled. Hozzánk az első kérdésük az volt, hogy fizetjük-e az egyházi adót és hogy hol az igazolások?


Nem fognak kitörölni a nyilvántartásból. Nem tudsz semmit sem tenni ellene, törődj bele.

2016. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
igazából nem ott lakom ahol megkereszteltek és nevet is változtattam 18 évesen. emiatt új anyakönyvi kivonatom is van. erről gondolom ők nem tudnak... vagy azonnal kapják a fülest? mellesleg szerintem biztos hogy szembe megy a demkratikus joggal hogy engem ők nyilvántartanak. nem hiszem hogy joguk van hozzá ha még kis is jelentem hogy nem engedélyezem. milyen jog alapon szerepelek ott?
2016. jan. 4. 22:13
 4/25 anonim ***** válasza:
És az neked mitől rossz?
2016. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Olyan nyilvántartás nincs, mint egy "taglista" és akkor majd kihúznak onnan, hogy nem vagy tag.

Anyakönyv van, ahová bejegyezték, hogy megkereszteltek. Az pedig egy megtörtént dolog, amit nem fognak kitörölni. Az állami anyakönyvből sem törlik ki, hogy pl. házasságot kötöttél..

Tehát azt kell mondanom, hogy hülyeséget kérsz..

2016. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
90%
Szerintem változtasd meg a nemedet is, ha már így belejöttél a változtatásokba.
2016. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Anyakönyv van, ahová bejegyezték, hogy megkereszteltek. Az pedig egy megtörtént dolog, amit nem fognak kitörölni. Az állami anyakönyvből sem törlik ki, hogy pl. házasságot kötöttél.. "


De már ne is haragudj, én nem kértem az ő anyakönyvüket vagy mijüket. nem akarom hogy ott szerepeljen a nevem.... Ők nem aMagyar állam és nincs joguk engem az akaratom ellenére is számon tartaniuk. Ők nem egy hatóság hanem egy szexta és mint szextát pusztítani kéne mint a többit.

2016. jan. 4. 22:38
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

"Igenis van nyilvántartásuk. Feltételezem, hogy ma már informatikai nyilvántartást is vezetnek, de a településedhez tartozó plébánián BIZTOSAN van róla nyilvántartás, hogy oda tartozol (ahol megkereszteltek)."


Nincs nyilvántartás, fogd már föl.

De lapozzunk, két hét múlva úgyis megint megkérdezed, akkor majd leírom megint.

2016. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Te lehet hogy nem kérted, de a szüleid igen.
2016. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
De mivel most már nem a szüleim döntenek felettem hanem én magam így én nekem mi az hogy nincs jogom töröltetni? biztos meglehetne fogni ezt valahogy jogilag. mert ez egy vicc.
2016. jan. 4. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!