Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egyházi iskolában, ahova...

X0 kérdése:

Ha egyházi iskolában, ahova csak hívőt vesznek fel, valaki azt mondja nem hisz akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Én már rég kijártam, csak kíváncsi vagyok. Tehát adott egy eleve egyházinak alapított iskola, tehát nem arról van szó, hogy az egyház átvette egy állami vagy önkormányzati iskola fenntartását. Ide lelkipásztori vagy papi ajánlás kell a felvételihez, ezek szerint akkor csak hívőt vesznek fel. Valaki a szüleinek nem merte elmondani hogy nem hisz, és oda jár: már rég felvették, folyik a tanév. Ekkor ha azt mondja soha nem is hitt, csak megjátszotta? Vagyis elmondja az igazat. Mondjuk osztályfőnöki órán, az egész osztály + az osztályfőnök előtt. Ekkor mi lesz? Én annak idején néhány mellettem ülőnek mondtam el, és úgy néz ki tanárig nem jutott el, meg a többi osztálytársamhoz se. Azt hitték az ateista egy szekta, tőlem tudták meg hogy azt jelenti nem hisz Istenben. A szüleimig se jutott el. De ha valaki nyíltan megmondja a tanároknak? Akkor mi lesz? A hittan kötelező volt: akkor államiban még nem, az erkölcstan se. Mindenkinek a vallásának megfelelő hittanra kellett járni. Mi van ha azt mondja valaki hogy akkor őneki ateista hittant biztosítsanak? Elő volt írva, hogy kötelező konfirmálni, vagy a konfirmációnak az ő vallásabeli megfelelőjét megcsinálni. Mi van ha erre megkérdezi, hol lehet ateistának konfirmálni? Mert a szabály szerint neki nem kell reformátusnak, evangélikusnak, baptistának, stb. konfirmálni, se katolikusnak, ortodoxnak bérmálni, hanem ateistának kell. Köszi a válaszokat!

2023. júl. 3. 20:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

10-es: az iskola szabályzata szerint kötelező. Mivel nincs, így akar kibújni a kötelező hittan alól. A kötelező konformációnál is ugyanez. Azt hittem ez magától értetődő.


Mondjuk az is érdekes lenne, ha megkérdezi tőle a tanár hogy miről szól a Biblia, amire ezt mondja:

Ami jó az rossz, ami rossz az meg jó.

2023. júl. 4. 09:59
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a középsulik is dugig vannak azokkal a diákokkal akik ott lázadnak ahol tudnak. Rengeteg diák nemhogy felvállalja, hanem provokálja is a tanárait az ateizmussal és ebben nincs semmi különös. Nem a 19. Század, hogy bárkinek is félni kelljen az egyháztól.
2023. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

11

"Mondjuk az is érdekes lenne, ha megkérdezi tőle a tanár hogy miről szól a Biblia, amire ezt mondja:

Ami jó az rossz, ami rossz az meg jó."


neked nagyon tetszik ez az elképzelt ateista gyerek, aki felforgatja a világot

nekem elhiheted, sok ilyen van, és minden tanár ill. minden iskola a maga módján oldja meg

meglepődni nem lepődne meg, abban biztos lehetsz, és nem lenne érdekes

minden tanárnak tanítjak az egyetemen, mi a kamaszkor, és hogyan reagáljanak az ilyen "szellemes" provokációkra

2023. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13-as: itt arról van szó, hogy tényleg úgy is gondolja, gyűlöli a vallást.
2023. júl. 4. 20:03
 15/21 anonim ***** válasza:
87%
jól van, elhisszük
2023. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
21%
Tinik azt gyűlölnek akit akarnak. Én középsuliban kárt lengettek heil Hitler felszólalással, mert én úgy lazadtam a társadalom ellen.
2023. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
43%
*kart lengettem
2023. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%
Akiről a gyakorlatban kiderült, hogy nem hisz, vagyis lopott, (és ezt nem tudta eltitkolni,) azt kirúgták.
2023. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18-as: ha valaki nem hisz, akkor miért is lopott? Írtam hogy arról van szó hogy a szüleinek nem meri elmondani, tehát a diák semmi rosszat se tett, semmi kifogásolhatót se. Ha külső nyomás nélkül tettetné a felvételin hogy hisz, akkor lehetne okuk bármit is kifogásolni, de ha mondjuk az a legközelebbi iskola, még akkor se...
2023. júl. 5. 09:02
 20/21 anonim ***** válasza:
Ilyen nem merült fel (szóban), csak ami tettekben (lopás) nyilvánult meg. Már rég jártam oda.
2023. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!