Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egyházi iskolában, ahova...

X0 kérdése:

Ha egyházi iskolában, ahova csak hívőt vesznek fel, valaki azt mondja nem hisz akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Én már rég kijártam, csak kíváncsi vagyok. Tehát adott egy eleve egyházinak alapított iskola, tehát nem arról van szó, hogy az egyház átvette egy állami vagy önkormányzati iskola fenntartását. Ide lelkipásztori vagy papi ajánlás kell a felvételihez, ezek szerint akkor csak hívőt vesznek fel. Valaki a szüleinek nem merte elmondani hogy nem hisz, és oda jár: már rég felvették, folyik a tanév. Ekkor ha azt mondja soha nem is hitt, csak megjátszotta? Vagyis elmondja az igazat. Mondjuk osztályfőnöki órán, az egész osztály + az osztályfőnök előtt. Ekkor mi lesz? Én annak idején néhány mellettem ülőnek mondtam el, és úgy néz ki tanárig nem jutott el, meg a többi osztálytársamhoz se. Azt hitték az ateista egy szekta, tőlem tudták meg hogy azt jelenti nem hisz Istenben. A szüleimig se jutott el. De ha valaki nyíltan megmondja a tanároknak? Akkor mi lesz? A hittan kötelező volt: akkor államiban még nem, az erkölcstan se. Mindenkinek a vallásának megfelelő hittanra kellett járni. Mi van ha azt mondja valaki hogy akkor őneki ateista hittant biztosítsanak? Elő volt írva, hogy kötelező konfirmálni, vagy a konfirmációnak az ő vallásabeli megfelelőjét megcsinálni. Mi van ha erre megkérdezi, hol lehet ateistának konfirmálni? Mert a szabály szerint neki nem kell reformátusnak, evangélikusnak, baptistának, stb. konfirmálni, se katolikusnak, ortodoxnak bérmálni, hanem ateistának kell. Köszi a válaszokat!

2023. júl. 3. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem csak hívőket vesznek fel az egyházi iskolákba.
2023. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1-es: amiről én írtam oda csak hívőket vesznek fel. Ahova jártam, oda is: pontosabban akiről nem tudják, hogy nem hisz. Manapság is kell lelkipásztori vagy papi ajánlás a felvételihez: azt nem adnak ha a családja a templom közelébe se megy, a lelkész sose látta őket. Nálunk is kellett.
2023. júl. 3. 20:45
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy csak hívőket vesznek fel. A mi iskolánkból biztosan eltanácsoltak volna.
2023. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola nem lelkészeket képez, hogy kötelező legyen hinni. Van egy tananyag, ami kötelező és "gyakorlat" is, ami a templomi tevékenységekre, miséken való részvételre vonatkozik. Ezért kapod az átmenő jegyet vagy diplomát. Ezek nélkül nem taanulhatsz tovább. Úgyhogy kár bunkó módon virtuskodni, mert te fogod megbánni.
2023. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

"Elő volt írva, hogy kötelező konfirmálni, vagy a konfirmációnak az ő vallásabeli megfelelőjét megcsinálni."

. Ezt azért már nehezen tudom elképzelni..

2023. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5-ös: mondom eleve egyházinak alapított iskola, ahova csak hívőt vesznek kell: lelkészi ajánlás kell a jelentkezéshez. A saját fülemmel hallottam amikor oda jártam. Kötelező volt a hittan és a hétfő reggeli hétkezdő istentisztelet is.
2023. júl. 3. 21:36
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

"Azt hitték az ateista egy szekta"

Látva pár ateistát, nem tévedtek, egy szinten vannak a hitgyülisekkel és jehovásokkal.

2023. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Esetleg azt is hozzáteszi minden vallás szekta...
2023. júl. 3. 22:14
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Semmi. Hülye haverom a Pázmányon megbukott a Miatyánkból. UV-n se tudta elmondani, ott már átengedték.
2023. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

nem tudom, az embernek valtozhat a vilagnezete, meg a "vallasossag" nem egyenlo azzal, hogy valaki "hisz Istenben"

biztos minden iskolaban megvan a szabaly erre, es biztos nem te voltal az egyetlen a tortenelemben, aki ugy jart egyhazi iskolaba, hogy nem hitt Istenben

de ez

"Mi van ha azt mondja valaki hogy akkor őneki ateista hittant biztosítsanak?"

mivel nincs olyan, hogy ateista hittan, eleg nagy butasag lenne

2023. júl. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!