Milyen szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és még mindig nem tudom hogy minek tanuljak. Ősszel érettségizek le, már megvan néhány tantárgyból de nem tudom hogy minek menjek el? Egyszerűen semmi ötlete nincsen. Nem nagyon érdekel semmi, a szüleim sza@nak rám sohasem tanítottak nem adtak semmi hobbit, és szinte az egészévemet itthona tv előtt töltöttem le. Az anyám is hasonló ő ápolónő viszont mindig full idegsen megy dolgozni, mert utálja amit csinálni de mai napig nem tudja eldönteni hogy minek kellett volna tanulnia. Na de én így nem szeretnék járni, hogy egész életem végéig idegeskedjek. Engem az iskolában sem a humán tartágyak sem a reál tantárgyak semmi sem érdekelt, és egyik tanárgyból sem értem el kimagasló eredményt. Szakkörökre sohasem jártam mert nem engedték meg, egyedül a bűvészkedés az ami esetleg érdekelne de ahoz pedig nem kis pénzre van szükség és abból sztem. nem nagyon lehet megélni.
2012. szept. 9. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Figyi ha semmi tantárgy nem érdekel akkor nehéz lesz dönteni.

Ülj le és gondold végig mit tanulnál szívesen hosszú távon. Pl; legyen benne matek vagy ne, ez máris lejjebb szűkítette és így tovább.

2012. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Diszkalkuliás vagyok szóval a matek az nem. Magyaról már leéretségiztem de nagy szenvedés volt tanulni, és nagyon gyengére sikerült, történelem az dettó, informatikából nem oktattak szinte semmit, ahova én jártam, tesiből béna voltam, mert nem járattak engem a szüleim sportolni. Szóval nem nagyon érdekelt egy tantárgy sem.
2012. szept. 9. 23:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokszor már végiggondoltam hogy mihez értenék, de semmi.. Sokszor órákat szoktam gondolkodni.
2012. szept. 9. 23:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Fodrász, kozmetikus, manikűrös, varrónő.
2012. szept. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
FIÚ VAGYOK NEM NŐ.:D:D
2012. szept. 9. 23:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Hegesztő,asztalos,festő, villany szerelő. Olyant tanulj amit munka mellett még egy kis kereset kiegészítésben is lehet csinálni.
2012. szept. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
burkoló?belső építész?
2012. szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit leírtál abban van néhány fontos dolog. Felismerted a problémát, tudtál önkritikát gyakorolni.

19 évesen itt állsz szakma és elképzelések nélkül egy olyan világban, ahol azok sem kapnak munkát, akiknek határozott elképzeléseik és céljaik vannak. Nagykorú vagy de a leírtak alapján kevés az esélyed, hogy eltartsd magad. Beszélj egy tanárral az iskolában aki tanított. Biztosan tud tanácsot adni, hiszen jobban ismer mint bármelyik válaszadó. Ráadásul azt sem írtad, hogy fiú vagy lány vagy.

2012. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok már írtam. Bűvészkedés, esetleg dobolás az ami érdekel más nem nagyon,de dobolni nem tudok tanulni mert panelban lakom, és bérelni termet pedig nincs pénzem.
2012. szept. 9. 23:36
 10/11 A kérdező kommentje:
Viszont igen önkritikám az van. Meg akartom is, még sohasem cigiztem életemben.
2012. szept. 9. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!