Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jól megy a német nyelv és...

Ha jól megy a német nyelv és azzal szeretnék elhelyezkedni akkor milyen területen / milyen szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés

Lehetőleg jól fizető legyen. Adnátok nekem tippeket?

Szeretem még az angol nyelvet is egyébként.


2012. jún. 20. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én javaslom az egészségügyet.A szakápolókért kapkodnak mindenütt.


Vagy ott van a logisztika , kereskedelem , szállítmányozás irány de ahhoz nagyon jól kellene tudnod angolul is és talán oroszul is.

2012. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kereskedel, logisztika területén is hasznos lehet a német, de az angol nem ártana mellé.


Ha kifejezetten német nyelvvel akarsz foglalkozni, akkor germanisztika (német) szakra menj. Ezután lehet fordító, vagy tolmács.

2012. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Germanisztikára nem akarok menni, mert nem akarok még 5évet tanulni és az nagyon nehéz is.

Az egészségügy meg távol áll tőlem. :-(

De azért köszi mindkettőtöknek.

2012. jún. 22. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan kritériumok mellett nem lehet mit ajánlani, OK képzéses között nincs olyan, amihez német nyelv kéne, egyedül az idegen nyelvi titkár, de azzal elhelyezkedni meg kész művészet. Valami üzleti, pénzügyi, képzést kéne keresned, ott talán hasznát vennéd a nyelvtudásnak.

Egyébként az egyetem nem olyan borzasztó, germanisztikához, meg a nyelvszakokhoz úgy általában, inkább szorgalom kell, beadandókat készíteni, könyveket olvasni, előadásokat tartani.

2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!