Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne újrafelvételizve...

Érdemes lenne újrafelvételizve egyetemet váltanom? (20/L)

Figyelt kérdés
Amiatt írok ide egy kérdést, mert bár a családom elég támogató ilyen téren nem tudom mi tévő legyek. Idén kezdtem meg az első félévemet a BME-n gépészmérnök szakon. Elsősorban amiatt ide jelentkeztem mert egészen közel volt és nem akartam kollégiumba menni; egy teljesen más városba költözni. Amióta itt vagyok viszont egyre jobban gyűlölöm magam. A közösség az évfolyamon nem valami fényes (lányként nagyon nehézkes a beilleszkedés); ráadásul néhány tanárom indokolatlanul megalázó módon viselkedik. Mostanra oda jutottam hogy folyamatosan vagy sírógörcsöm van vagy gyomorgörcsöm az ezek a tanáron által javított zh-k előtt és nem érzem úgy, hogy ez normális lenne. Eddig sosem volt stresszkezeléssel ilyen jellegű problémám; viszont például gépszerkesztésen egy olyan gyakorlatvezetőt kaptunk akinek a viselkedésére még a tantárgyfelelős is a szemét forgatja és nem csinál vele semmit. Plusz infó, hogy néha megküzdöttem néhány tantárgyammal, de azért sikerülgettek a házik és a zh-k még ha nem is mindig annyira szépen, mint szeretném; ebből gondolom, hogy nem a szakkal van a problémám vagy azzal amit tanulok. A váltáshoz kapcsolódóan én a Gödöllői MATE-t néztem, mert gépész ismerőseim és rokonaim akik szintén iparban dolgoznak azt mondták az is benne van a top 3 egyetemben gépészeti szempontból és eredetileg ide is szerettem volna jelentkezni. Mint mondtam a távolság akadályozott meg és részben az is hogy a tanáraim nagyon toltak engem a BME felé a presztízs miatt. Ott sokkal otthonosabban éreztem magam a programokon amin résztvettem, de ugye nem tanultam még ott így nincs tapasztalatom. Szerintetek érdemes gondolkodnom a váltáson? Amiatt szeretnék újrafelvételivel menni, mert nem érzem úgy hogy megfelelően stabil alapokkal rendelkezem még ennyi idő alatt és nem akarom hogy esetleg ez pluszba rontson a helyzetemen hogyha átjelentkezem.

2023. nov. 12. 20:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Gödöllő Budapestről nem egy elérhetetlen távolság, gyakorlatilag az agglomerációja. Úgyhogy oda simán mehettél volna ingázással is és nem késő most se újrapróbálni. Sok sikert hozzá! Én bár más szakon, de a BME-t másodiknak jelöltem meg, felvettek volna de felvettek az első helyre is. Nem bántam meg a döntésem.
2023. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
Menj bme vik villamosmérnökire az a jövő szakmája.
2023. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Ha megy, es nem buksz targyakat, en varnek legalabb 1 felevet meg.

Ha atmesz mashova, nincs semmi garancia, hogy ott jobb lesz. Kevesbe jofej tanarok mindenhol vannak, a kozosseg is lutri teljesen. Azokkal a tanarokkal mar jobb esetben lehet nem is fogsz tobbet talalkozni, itt van lassan a felev vege is. Mit teszel annak erdekeben, hogy konnyebb legyen a beilleszkedes? Mennyire vagy kezdemenyezo? Hol csuszik el a dolog?

Altalaban az egyetemeken szokott lenni pszichologiai tanacsadas tok ingyen. Nem tudom nalatok van-e de erdemes szerintem megprobalni ha stresszkezelesi problemaid vannak.

Ha ugy erzed te mindent megprobaltal, elmentel a falig de utalod, na akkor erdemes megprobalni a valtast, aztan vagy bejon vagy nem. Szoval ezt is vedd szamitasba.

2023. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Huhh hát igazából én úgy éreztem, hogy elég sokat próbálkoztam, de nyugodtan megcáfolhatjátok: az összes gólyaprogramon részt vettem ami csak volt; a félév elején még a bulikra is mentem, azóta nem nagyon, hogy minden héten zh-k vannak. Próbálkoztam beszélgetni is szóval elég sok embert ismerek; inkább csak utána egyik csoportba sem kerültem be úgy igazán, mert az évfolyam 98%-a főleg az én tanköröm kolis. A tanácsadáson én is gondolkodtam, de őszintén szólva nem érzem magam úgy, hogy ez feltétlenül tudna segíteni, e aztán még lehet elmegyek a félév során. Tudom, hogy máshol is vannak borzalmas tanárok egyébként; nekem egyszerűen csak az a szívproblémám, hogy akármennyit tanulok olyan zh-t írok, hogy alig bírom a kettest elérni...néha ez rajtam is múlt, mert vannak tárgyak amik nehézkesen mennek, de nem gondolnám, hogy az összes ilyen kellene legyen. Mindenki azt mondta az első félév ilyen, meg hogy ez jobb lesz, de én a környezetemben nem ezt láttam senkin, hogy ennyire nehézkes lett volna a továbbjutás
2023. nov. 13. 06:01
 5/21 A kérdező kommentje:
Amit még lefelejtettem: az említett gépszerkes tanár miatt amúgy is bajban vagyok: eddig 28 embert megbuktatott végleg a 38-ból és konkrétan az első zh-n és annak a pót zh-ján is megbuktatott. Egyszerűen nem tudom mi történt; bejártam hozzá konzultálni, de a házi feladataimat is alig vette mert mindig talált újabb hibákat, amiket előzőleg nem. Más csoportokban nem tartott a leadás 3 hétig; nekem viszont igen. Összesen 9x voltam nála mire bevette. Az a problémám viszont hogy nem hiszem hogy át fog engedni a pót póton mert már a második zh-val is fenyegetőzött, hogy na majd ott mi lesz velem. Viszont ha bukok akkor ezzel elcsúszok egy évet, mert szeptemberben indul és ráépülésben van 3 másik tárgy. Beszéltem felsőbbévesekkel, ők azt mondták menjek a hallgatói képviselethez és a tantárgyfelelőshöz, de egyiküktől sem érkezett semmilyen válasz és mindjárt itt a félév vége. Én megértem, hogy sok dolguk van, de ez sajnos nem segít a helyzetemen sem a többiekén a csoportban :c A beilleszkedéshez annyit, hogy lettek barátaim félreértés nem essék; inkább úgy az overall közösségben érzem magam egy ilyen kéretlen embernek. Nem tudom megmagyarázni van ez a "gut feeling", hogy nem itt van a helyem. Eddig egyszer fordult velem ilyen elő és miután váltottam (akkor egy sportegyesülettel voltam hasonlóan) utána minden rendben volt. Köszönöm az elgondolkodtató választ i; még megfontolom az egészet azért aztán majd írok ide ha végleges!
2023. nov. 13. 06:14
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

#4

"akármennyit tanulok olyan zh-t írok, hogy alig bírom a kettest elérni"

Én mérnökinfóra jártam és nem gépészmérnökira, így azt konkrétan nem ismerem, de azért érdemes belegondolni, hogy megéri-e más helyre menni, ahol gyengébb az oktatás, mert lehet, hogy valahol túl gyenge lesz.


Nekem is volt egy ismerősöm, aki BME mérnökinfóról ment át a DE-re első félév után, mert azt mondta, hogy ő ennyit nem akar tanulni. Nem voltak gondok a jegyeivel, ilyen 4-es, 5-ös volt félév végén.

Évekkel később beszéltünk vele és azt mondta, hogy a BME-n az első féléves matek tudás neki elég volt az 5. félévig és hibátlan ZH-kat írt úgy, hogy be se járt és nem készült.


Lehet, hogy könnyebb lesz, de lehet, hogy a jövőben sokat veszítesz vele.

Ezt nyilván nem azért mondom, hogy mindenképp maradj a BME-n, de mérnöki képzéseket tekintve a BME-hez képest minden színvonaltalanabb.

2023. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem BME-n végeztem, ezért inkább csak általános tapasztalatot tudok megosztani.

Az első két félév kb mindenhol arról szól hogy kiszűrjék a gyengébb hallgatókat, ez ilyen, ettől nem kell megijedni. Én is buktam olyan tárgyból ahol kb 80%-os bukás arány volt a tanár miatt, sajnos elmehetsz akárhova nem fog változni a helyzet, sőt ha megpróbálsz egy tanárt megkerülni az általában visszaüt :( Ehelyett inkább ki kell ismerni a tanárt, felsőbbévesektől érdeklődj hogyan csinálták meg a zh-t, próbálj megszerezni korábbi zh kérdés sorokat stb. Volt olyan vizsgám ahol írtam 10 oldalt és nem lett meg, aztán tanácsolták hogy keveset írjak mert el sem olvassa, jó nagy rajzokat csináljak mert az a heppje, utána 3 oldal rajzzal meglett. Volt tárgyam amire nem jártam be, csak vizsgázni akartam menni, nem lett meg. Utána mondták a többiek hogy be kell járni mert arcról emklékszik mindenkire és akit nem látott előadásokon azokat nem engedi át. Normális ez a helyzet? Nem, de ebben kell érvényesülni, ilyen tanár mindenhol van.

Sajnos benne van a pakliban hogy csúszol egy tárggyal, nyílván nem a legjobb helyzet, de emiatt nem szabad feladni, menni kell tovább a többi tárggyal.

Ami a közösséget illeti, az nagyon más mint pl a középiskola ahol mindig együtt haladsz az egész osztállyal. Az első félévben minden hallgató ugyan azokkal a tárgyakkal indul, de ez a második félévtől teljesen szétesik (kinek mi sikerül , milyen tárgyakat tud felvenni, mi érdekli jobban stb.) A 3. félévtől én kb 10-15 emberrel tartottam viszonylag állandó kapcsolatot, velük haladtam együtt, és ez az összetétel is változott az évek alatt.

2023. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Lehet hogy érdekes lesz amit írok, de szerintem engedd el. Én anno ugyanezzel a problémával küszködtem. Sajnos a BME-n nagyon steril a társaság,sok introvertált ember,akinek csak a tanulás van az életében,nem egy hálás társaság.Én nem engedtem el és elvégeztem nehézkesen.Azóta már adatelmezőként dolgozok ( külföldön most végzek MsC-n más területen ) . Én rendesen meggyűlöltem ezt a szakmát,hála például az általad említett GT3-as tanároknak ,akiknek egy jó szavuk nem volt a diákokhoz,csak a szivatás ment meg az újrarajzoltatás.A gépszerk még csak a kezdet sajnos,az igazi nagy kihívás utána jön a 2 gépelemek tárgyon.Szerintem várd ki a tavaszi félév végét,ha nem javul a helyzeted akkor válts. Ha érdekel a szakma tényleg akkor csak egyetemet,de azt tudnod kell,hogy nem a legjövedelmezőbb szakma manapság a gépészmérnöki.Ha esetleg nincsennek meg hozzá a képességeid,akkor egész életedben egy alulfizetett kommersz mérnök leszel. Sajnos nem ez a jövő, IT-hoz képest nagyon gyengék a fizetések.A munkakörülményekről nem is beszélve ( dolgoztam amúgy a szakmában 1 évet ,az sajnos bőven elég volt ). Szóval adj bele mindent,aztán ha rosszabb lesz akkor gondold át hogy mit szeretnél :)
2023. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen megértem a problémád.

Esetleg az Óbudai Egyetem Bánki Donát?Az sincsen messze tőled szerintem...Párom ott végzett 2020-ban,azóta külföldön gépészmérnök és se ott,se máshol nem panaszkodtak, hogy "Bánkis" a diplomája.

2023. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Végulis sztem az első munkahely esetében számíthat a végzés helye, saját tapasztalataim alapján onnantól a cégeket jobban fogja érdekelni a munkatapasztalat. Szoval az egyetem váltás sem gáz... De egyébként jelenlegi helyeden is érdemes lenne pár számodra nehezen teljesíthető tantárgyból magán órákat venni. Sok felsőbb éves szokott zh illetve vozsgafelkeszitot tartani magán úton, ahol felkészìtenek a várható feladatokra. Nagyon hasznos gondold meg esetleg, hogy igénybe vennel-e ilyet. Nekünk volt mernoki szakon olyan targy, ahol a hallgatók 70 százaléka eljart ahhoz a pár ember aki értette az anyagot és hajlandó volt korrepetálni belőle.. szoval nem szégyen ilyet igénybe venni.
2023. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!