Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A cipész szakmát ki tudnám...

A cipész szakmát ki tudnám tanulni úgy hogy életemben semmi közöm nem volt hozzá, és hogy megéljek belőle? (gimnazista vagyok)

Figyelt kérdés

ápr. 5. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
21. században max a nagyob csórók mennek cipészhez, ebből nem fogsz megélni.
ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cipészhez hasonló kézműves szakmák kihalóban vannak. Az olcsó, eldobható tömegtermékek korát éljük, és a cipők is ilyenek ma már.

Talán ha valami rendkívül jó minőségben készített saját márkával sikerülne betörni a piacra, meg lehet próbálni, de míg az ember eljut erre a szintre, az akár több évtized is lehet.

ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sajnos eléggé kisebbségben vannak azok, akik még valódi anyagokból készült, rendesen megcsinált ruhákat és tárgyakat igényelnek. de szerintem a műanyagimádó vegánok meg a tornacipők árnyékában is van remény, én ismerek néhányat aki azért jól elvan vele, ki javításból, ki maga is cipőket gyárt. persze nem mindenkinek ma már, de ha megtalálod a piacodat, még lehet belőled valami. nekem egyetlen férfi gyártja és javítja a legtöbb cipőmet vagy tíz éve.

viszont most kell ezeket megtanulni, mert ha kihal a tudás, vért izzadhatunk majd, mire visszafejtjük, mit hogyan kellett csinálni, ha esetleg egyszer elmúlik a turbóműanyag-korszak is.

ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!