Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hittant minden iskolában...

HunLo kérdése:

Hittant minden iskolában oktatnak?

Figyelt kérdés

Mert nekünk kellett ,de azért mert valami egyházi suli volt.

Az ők fennhatóságuk alá tartozott.



márc. 23. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az olyan gimikben, ahol 9.-esek a legkisebbek, nem (feltétlenül... bár ha egyházi iskola, akkor simán lehet). Nálunk pl. csak 7.-ben meg 8.-ban van hittan, de ha nem lennének hatévfolyamos osztályaink, akkor az egész iskolában nem lenne hittan.
márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Thunderfairy ***** válasza:
9%
Semmi szügség a hittanra. Inkább egy tudományos képzés. Ha máshogy nem akkor netről olvasva tudományos cikkeket. Nem kell ide a vallás.
márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2-es

Egyébként most nem ez a kérdés.

Hanem az ,hogy minden iskolában van-e?

márc. 23. 14:19
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Ez a szülőktől függ. Miután az állami iskolákban választható, hogy hittan vagy etika ha csak egy szülő is kéri a hittant, akkor a suli köteles megszervezni, méghozzá azt, amit a szülő igényel. Mi sulinkban is volt olyan, hogy egy gyerekhez járt ki az adott hitoktató.

Egyházi sulikban a fenntartó egyház dönt, ott általában az etika nem választható csak a hittan.

márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4-es

Nálunk választható volt.

Én személyszerint hittanra jártam ,de már akkor tudtam a hiányosságait pl: azt ,hogy le volt korlátozva a kereszténységre és annak is ,csak a római katolikus ortodox fajtájára.Valószínűleg ez azért is volt így ,mert római kat volt a suli ha jól emlékszem

De egyébként hasznomra vált ,mert akkor jöttem rá ,hogy nem akarok keresztény lenni.

márc. 23. 15:35
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

"az állami iskolákban választható, hogy hittan vagy etika ha csak egy szülő is kéri a hittant, akkor a suli köteles megszervezni, méghozzá azt, amit a szülő igényel"

Csakhogy ez nem mindegyik évfolyamon van így.

márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nekem a keleti vallások jönnek be azon belül is a jóga.

Mert ugye ez nem ,csak testmozgás ,hanem egy filozófia is ,de mennek róla a viták ,hogy filozófia-e vagy pedig vallás.

márc. 23. 15:39
 8/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk hittan helyett meglehetne ezt is csinálni ,hogy jógát oktatnak helyette.A testmozgás részét is meg az elméletétt is.
márc. 23. 15:41
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"hittanra jártam ... le volt korlátozva a kereszténységre és annak is ,csak a római katolikus ortodox fajtájára"

A római katolikusok meg az ortodoxok nem ugyanazok.

Egyébként meg ha katolikus hittanra jártál, akkor nyilván a katolikus hittant tanították, nem mondjuk a buddhizmust. Ha nem azt akarták volna a szüleid, hogy katolikus hittant tanulj, akkor járathattak volna etikára is, ahol nem lettek volna úgy "lekorlátozva" a dolgok. Náluk kell panaszkodni, hanem volt így jó neked.


"Valószínűleg ez azért is volt így ,mert római kat volt a suli ha jól emlékszem"

Hogyhogy nem emlékszel rá, hogy egyáltalán milyen suliba jártál?...

Mellesleg nem, ebből a szempontból egyáltalán nem számít, hogy milyen felekezethez tartozik az iskola: református suliban is lehet katolikus hittanra járni és fordítva, meg más felekezet hittanjára is.

márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

,,"Valószínűleg ez azért is volt így ,mert római kat volt a suli ha jól emlékszem"

,,Hogyhogy nem emlékszel rá, hogy egyáltalán milyen suliba jártál?..."

1;Nem érdekel

2;Rég volt nem emlékszem

3;Nem emlékszem rá szivesen(Tanárok nem voltak segítő készek maradjunk ennyiben)

márc. 23. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!