Pickwick91 kérdése:

Integrál példámban segítene valaki?


Nem boldogulok ezzel a matek példával, már rengeteg eredmény kijött és nem jó egyik sem:S Valaki meg tudna nekem oldani?

Az F(x)t kell megadni.

Legyen f(x)=(4/x^2)-(5/x^7). Legyen F(x) az f(x) olyan primitiv függvénye, melyre F(1)=0.Akkor F(x)=.....



Kôszônôm szépen :)



2011. dec. 16. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyből csinálsz kettőt (ugye az integrálokat szét lehet szedni), aztán kiemeled amit ki lehet (vagyis a konstansokat): az elsőből a 4-et, a másodikból az 5-öt, lesz 4*(x^-2)-5*(x^-7), ezeket meg már integrálhatod hatványként, amihez meg a képletet vagy ismered, vagy megkeresed.
2011. dec. 16. 12:48
 2/4 anonim ***** válasza:

f(x) = 4*x^(-2) - 5*x^(-7)

f(x) határozatlan integrálja: 4*x^(-1)*(-1) - 5*x^(-6)*(-6) = -4/x + 30/x^6 + C

A feladat szerint F(1) = 0, tehát x = 1

30/1^6 - 4/1 + C = 0

30 – 4 + C = 0

26 + C = 0

C = -26


Tehát F(x) = 30/x^6 – 1/x – 26

2011. dec. 16. 13:50
 3/4 anonim válasza:

koszonoom :)



1/x-26 az az egesz a nevezoben van? vagy (1/x)-26?? mert nekeem nem fogadja el a megoldast:S

2011. dec. 16. 14:22
 4/4 bongolo ***** válasza:
Nem jó a -26. Ugyanennek a feladatnak a máshol feltett kérdésénel magvan a jó megoldás.
2011. dec. 16. 15:32