Nem boldogulok ezzel a matek példával, már rengeteg eredmény kijött és nem jó egyik sem:S Valaki meg tudna nekem oldani?
Az F(x)t kell megadni.
Legyen f(x)=(4/x^2)-(5/x^7). Legyen F(x) az f(x) olyan primitiv függvénye, melyre F(1)=0.Akkor F(x)=.....
Kôszônôm szépen :)
2011. dec. 16. 12:12
1/4 anonim válasza:
Egyből csinálsz kettőt (ugye az integrálokat szét lehet szedni), aztán kiemeled amit ki lehet (vagyis a konstansokat): az elsőből a 4-et, a másodikból az 5-öt, lesz 4*(x^-2)-5*(x^-7), ezeket meg már integrálhatod hatványként, amihez meg a képletet vagy ismered, vagy megkeresed.
2/4 anonim válasza:
f(x) = 4*x^(-2) - 5*x^(-7)
f(x) határozatlan integrálja: 4*x^(-1)*(-1) - 5*x^(-6)*(-6) = -4/x + 30/x^6 + C
A feladat szerint F(1) = 0, tehát x = 1
30/1^6 - 4/1 + C = 0
30 – 4 + C = 0
26 + C = 0
C = -26
Tehát F(x) = 30/x^6 – 1/x – 26
3/4 anonim válasza:
koszonoom :)
1/x-26 az az egesz a nevezoben van? vagy (1/x)-26?? mert nekeem nem fogadja el a megoldast:S
4/4 bongolo válasza:
Nem jó a -26. Ugyanennek a feladatnak a máshol feltett kérdésénel magvan a jó megoldás.