Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tennétek bele az új KRESZ-be?

Mit tennétek bele az új KRESZ-be?

Figyelt kérdés

Régóta téma a KRESZ megújítása. Ti mit tennétek bele? Én a következőket (ezek más országokban jól működnek)

- extrém gyorshajtás, ittas vezetés, szándékos veszélyeztetés (büntetőfék) esetén jármű elkobzása

- kerékpáros előzése csak sávváltással

Egyéb ötlet?


febr. 24. 11:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Hát, én speciel semmit. Ez a sávváltásos előzés is baromság, sokkal biztonságosabb csak félig átmenni a szembesávba (főleg amilyen lomha és balf*sz az átlag autóvezető) egy kerékpáros előzéséhez. Én nem a KRESZ-be tennék be új dolgokat, hanem rendőrt tennék minden sarokra. Nem szabályba iktatnám, hogyan kell kerékpárost előzni, hanem aki veszélyeztetve előzött, azt egyből kihúznám a sorból és jól megszondáztatnám, megbírságoltatnám. Meg a kerékpárosokat is leszedetném a bicikliről minden sarkon, ahányszor gyalogost veszélyeztetnek, járdán mennek, zebrán mennek. Gyorshajtásért sem koboznám el a járművet, viszont kiraknék annyi rendőrt az utakra, hogy senkinek nem lenne többet kedve gyorsan hajtani.
febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

Én eddig is átmentem a másik sávba ha kerékpárost kellett kikerülni.


Elsők között tiltanám meg a városi nem jobbra tartást ha nem alakult ki a párhuzamos közlekedés.


Olyan településeken amin számozott főút halad át bevetezném a veda telepiteset azért hogy ne száguldozzanak keresztül rajta.


Az országúti és gyorsforgalmi úton lévő sebesseghatart emelném. Az autópályákon Pest megye kivételével elengednem a sebessegkorlatozast de cserébe szervezett autópálya rendőrséget állítanek fel.


Frissítenem a táblákat ugyanis a negyedét tartalmazza a KRESZ mint amik léteznek.


A téli idoszamitasra allandora kapcsolatnam minden járművön a tompitottat ugyanis ez a városi genyoskodas undorító. Nyáron pedig teljesen mindegy elég szabadon megvalaszthatonak lenni. Nappalit betiltanam, autó funkció saját felelősségre, veszvillogo legyen kötelező torlodasnal, hátsó kodlampa 100 méter alatti latotavolsagnal szinten.


Sokkal szigorúbban büntetnem akik ittasan drogosan vagy idiótán vezetnek ideertve a tötymörgőket is.

febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%
Mit értünk amúgy másik sávon? Hogy az autó jobb széle is legyen totálisan a szemmbesávban? (Mert amúgy tisztán sávon belül lehetetlen kerékpárost előzni...)
febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
"veszvillogo legyen kötelező torlodasnal" aki vészvillogók nélkül nem ismeri fel a torlódást messziről, az reklamáljon a háziorvosnál, miért adott alkalmasságit
febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Koaxk Ábel ***** válasza:
32%

Én kötelezővé tenném minden olyan járművezetőnek a kresz vizsgát aki ma közúton közlekedhet, de ha baj van felteheti a kezét, de boccs, én csak egy bringás, rolleres, gördeszkás, stb... vagyok nekem semmit nem kell tudnom, semmiről a közlekedés terén.


Valamelyik stand up-os mondott valami ilyesmit viccből, nekem ne mondja meg senki mit csináljak cangával oda megyek ahova akarok. Nyilván ő ezt iróniából mondta, de sajnos ez Budapesten elég nagy probléma.

A rolleresekből meg komplett kamikaze alakulatot lehetne létrehozni.

febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
61%

Pénzbüntetések alapvető, jelentős növelése és bevétel alapú arányosság bevezetése.


Zebra közelében a megállási tilalmat 5 méterről 10-re emelni és nem csak az egyik, hanem mindkét oldalán.


Nem szedném szét külön kategóriákra a B kategóriát, viszont bevezetném a tapasztalat alapú korlátozást. Példa (hasra ütés, nem konkrét terv): 2 évig max 90 lóerő, 4 évig max 150 lóerő, 4 év fölött korlátlan. Ezt NEM a jogosítványhoz, hanem a valós autótulajdonlás idejéhez kötni. A rendszer utasítsa el a tulajdonjog szerzést, illetve üzembentartói beadványt, amennyiben az adott autó vezetésére nem jogosult az illető.

febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%
#5 Pedig a biciklis oda megy, ahova akar. Ratifikáltuk a bécsi egyezményt, tájékozódj. Konkrétan törvényellenes lenne vizsgáztatni őket. Bírságolni, azt lehetne, azt kéne. És abból tanulnának.
febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Koaxk Ábel ***** válasza:
37%

#7

Akkor ezek szerint a jövőben is várhatóak lesznek olyan videók, hogy biciklis autópályán biciklizik, vagy az izmosabb elektromos rolleres autópályán autókat előzget.


Nyilván ezek extrém esetek, de az, hogy péládul a piros lámpa csak irányadó nekik azt napi szinten tapasztalom Budapesten.

febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
#8 Hé, én egy szóval nem mondtam, hogy a biciklisek egy rétege ne lenne kellőképpen idióta. Annyit mondtam, hogy nem kötelezheted őket kresz vizsgára. Sajnos-nem sajnos nem teheted meg. Viszont meglehetne bírságolni őket. Múltkor a MOL székháznál volt a tüntetés, 3 rendőrautót és kb. 20 rendőrt számoltam, akik biztosították. Engem meg a zebrán gyalogosként felborított egy biciklis. Szemük nem rebbent, pedig már a járdán biciklizésért is nyugodtan kaphatott volna egy 30 vagy 50 ezres szabálysértési bírságot. Ez a baj. Oda kéne állítani a rendőröket, és ahogy az autósokat razziázzák tematikusan, a biciklisekkel is megcsinálni. És akkor egyrészt nem dobálózna a sok hülye biciklis azzal, hogy persze a szabálysértések 90%-át autósok csinálják, ami persze azért igaz, mert a biciklisek bele sem kerülnek a statisztikába. Nem a KRESZ-szel van a baj, hanem a betartatásával. Rendőrt minden második sarokra.
febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
18%

#9 "Annyit mondtam, hogy nem kötelezheted őket kresz vizsgára. (...) Viszont meglehetne bírságolni őket."


Ezzel magadnak mondasz ellent. Azokat nem bírságolhatod meg a szabályok be nem tartása miatt, akikre nem vonatkoznak a szabályok. Ez olyan, mintha a szirénázó mentőt megbüntetnénk, mert szemben hajtott be a körforgalomba. A szirénázó mentőre nem vonatkozik a KRESZ, kizárólag a biztonsági alapelvek, így nem is büntethetőek a KRESZ-re hivatkozva. Ha a biciklisre sem vonatkoznak a szabályok, akkor őket sem büntethetjük. Ha büntetjük, akkor rájuk is vonatkoznak a szabályok. Ha rájuk is vonatkoznak, akkor vizsgáztathatjuk őket.


Válassz egyet a kettőből, mert a kettő együtt nem működik.

febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!