Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A saját magánterületem,...

A saját magánterületem, valaki engedély nélkül behajt, és koccanok vele, akkor mi a következmény?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy saját, nagy, elkerített birtokom, ahol forgalomba nem helyezhető autóval járok úgy ahogy akarok, mert a KRESZ ott nem érvényes, de valaki bejön a kapun tévedésből, és én neki megyek, akkor elküldhetem?

Mivel bent vagyok a saját területemen, így úgymond a KRESZ én vagyok. Ez alapján, mégis csak a KRESZ szerint fognak eljárni? Ha rendőrt hív, akkor mondhatom, hogy itt nem él szabály, és tessék távozni? Esetleg Biztosítás folyamán háríthatok azzal, hogy nem fogalomban történt, és így a másik autós az én területemen, illegálisan tartózkodott?

Valaki mondta nekem múltkor, hogy elméletileg ugyanúgy a KRESZ alapján járnak el, és rajtam is elverik a biztosítási kárt (az autómon nincs biztosítás, mert nem használom forgalomban). Kicsit abszurd állítás, hogy a saját földemen, más akarja megmondani, hogy mi a törvény, úgy hogy valaki tilosba jött be. Tudom ,hogy vannak alap szabályok, amiket nem szeghetek meg, de a KRESZ, hogy merészkedik be hozzám?



#KRESZ #jog #baleset #tilos #magánterület #forgalomtól elzárt
febr. 5. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Engedély nélkül behajt: felszólítod, s ha figyelmen kívül hagyja, a jegyzőnél birtokvédelmet kérsz.


Ha a te hibádból koccansz, akkor te felelsz érte.

febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A jogosulatlan behajtás és nem engedélyezett ott tartózkodás nem jogosít fel károkozásra. Ha rabolni akarna akkor is te felelsz az általad okozott kárért, a "nem jön be nem megyek neki" nem helytálló.
febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A saját kerítéseden belül valóban "te vagy a KRESZ", viszont ettől még a károkozás károkozás marad - a biztosító az ország területén okozott károkért áll helyt, szóval el fogja rajtad verni a másik autójában okozott kárt, ha bebizonyosodik, hogy te okoztad.
febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha neki mész az a te vagyontárgyadban is kárt okoz így nyilván kerülnéd a dolgot.

Ha te mész ahogy szoktál ez meg hirtelen takarásból ott terem a semmiből és belemész, nyilván nem rajtad verik le. De ha látod hogy ott áll és direkt neki mész, az azért szándékos rongálás is. Hiába te földed, de a törvény vonatkozik rá, mert a földed Magyarország területén van, így vonatkoznak rá a magyar törvények.

Ha nem a KRESZ szabályait húznák rá, akkor is te vagy a bűnös, persze csak ha nem baleset történt.

febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha nincs elzárva a közforgalom elől, akkor érvényes a KRESZ.

Ha el van zárva a közforgalom elől, akkor nem tud bemenni.

febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ez nem így működik, egyrészt a fizikai akadályon akár át lehet jutni, másrészt jogilag nem is kell fizikai akadály, a megfelelő KRESZ-tábla is kijelölheti a közforgalom elől elzárt magánút kezdetét.
febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Eltúlzott példa lesz, de talán sikerül megérteni a nüanszot: ha megkéselsz egy betörőt a saját házadban, akkor nem vagy ártatlan.
febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem, akkor igazából a kárért felelnék. Gondolom, ezt egy "Magánterület, a megtörtént károkért a illetéktelen behajtó felel" tábla sem írja felül.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

febr. 5. 13:08
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#5, ez nagy szamárság.


A saját kertem el van zárva a közforgalom elől, ez nyilvánvaló.

De ha kinyitom a kaput (mondjuk azért, mert néhány perc múlva ki-be fogok járni rajta, vagy várok valakit), akkor igenis be tud hajtani rajta más. Nem vagyok köteles sem csukni a kaput, sem ott állni, hogy megakadályozzak bárkit az illetéktelen behajtásban. Azért egy házhelynél, egy bekerített és kapuval ellátott teleknél minden épeszű ember számára egyértelmű, hogy oda csak úgy nem hajthat be.

febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 Pontosan. Lehet szép, hosszú perekre járni ilyen esetben, mondván minek jött be az idegen, ő meg mondván miért koccant.
febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!