Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rover 214i-ről vélemények?...

Rover 214i-ről vélemények? 1999-es gyártmány.20 éves fiatalnak milyen lenne?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 18:31
 1/3 pagan ***** válasza:
nekem nem kéne,de nézőpont kérdése,a lényeg az hogy az adott 20 éves mit szólna hozzá:)
2012. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Si-t hajtottam, ami ugye a 103LE-s változat. Ha szeretsz sportosan vezetni, én ezt az - egyébként Honda - erőforrást javaslom, mert szereti a pörgetést, jó a hangja és kifejezetten jól viszi az 1 tonnánál is könnyebb autót, miközben 8 literrel simán beéri 100km-enként.

A futómű már kevésbé sportos. Gyors irányváltáskor erőteljesen megdől a kaszni, de a felfüggesztés az úthibákat nem szereti, kátyúknál nagyot tud ütni. Amit még fel lehet hozni az autó gyenge pontjaként, az a fékrendszer. Gyári betéttől, tárcsától ne várj sokat. Meg lehet szokni, vagy vehetsz hozzá komolyabb rendszert is, ha erre van igényed.

Beszálláskor elég mélyre kell huppanni, alacsonyan ülsz a Roverben. Beltér oké, itt is találkozhatsz Honda-rokon alkatrészekkel (kormány, váltó, óracsoport etc.). Szerintem kifejezetten hangulatos a fa utánzatú betét a műszerfal tetején. Kárpitok nem bírják jól a strapát. Az ajtóra is jutott belőle, na az már majdnem mindenhol mállott nálam.

Fényszórók állapotára figyelj oda, mert ha megmattul a foncsor, az nagyon rontja az amúgy sem fotonágyú erősségű fényerőt, bár ez más autókra is.

Nem tudom, hogy általánosságban igaz-e, de az általam hajtott Rovi egy viszonylag megbízható darab volt. 130.000km futásteljesítmény környékén jöttek az első gondok, szinkrongyűrűk kicsit fáradtak, kuplungcsere is érett már. De ehhez rögtön hozzáteszem, hogy az autót azért nem nagymama tempóban hajtottam, megkapta, ami jár neki.

Fenntartási költségek teljesen átlagosnak mondhatóak, alkatrészárak dettó (utóbbiról tájékozódhatsz neten is). Ha azt nézed, hogy milyen autókat kapsz azért az összegért, amennyiért a 214-eseket dobálják, szerintem egy teljesen józan, sőt jó döntés, de azért ne a kínálat aljáról válogass.

Nekem nem a sajátom volt, de sok emlék köt hozzá, s nagyon hamar a szívemhez nőtt. Igazán szerethető autó, a hibáival együtt imádtam.

2012. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hali!Én is huszon éves vagyok és nagyon tetszenek a rover 214-esek,szép,megbámulják az utcán,családba sok rover volt és soha semmi bajuk nem volt.Alkatrész is könnyen és olcsón beszerezhető,főleg a hondamotorosokhoz.Nem sokkal drágább hozzá az alkatrész mint pl. egy 1996-os peugeot 306-hoz.Viszont nem kell!A szüleimnek 10 évig volt egy roverük és soha semmi baja nem volt!Szuper autók,akinek van az el se akarja adni,azért hirdetnek keveset,meg persze azért is ,mert annyi van amennyi van,mert egy pár éve megszűnt a rover cégcsoport,de az autó attól nagyon szupi én csak dícsérni tudom.Ne higgyetek azoknak akik sok hülyeséget írnak,LEHET HOZZÁ ALKATRÉSZT KAPNI!!!RENGETEG HELYEN,DE MONDODM NEM KELL,MERT SOSINCS BAJA!HA VAN BAJA AZ ATULAJDONOS HIBÁJA MERT AZT NEM IRJA LE HOGY SZARRÁ HAJTJA?ÁRKON BOKRON KÖZLEKEDIK VELE?CSAK AZT ÍRJA LE HOGY EZ MEG AZ A BAJA,A KÖRÜLMÉNYT IS NÉZNI KÉNE NÉHA NAPJÁN...Nekem ez a véleményem!Rover Forever!!!
2012. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!