Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 26 évesen 0 tapasztalattal...

26 évesen 0 tapasztalattal egyből korlátlan jogsi?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kedvet kaptam a motorozáshoz és idén szeretném letenni hozzá a jogosítványt. Koromból kifolyólag mehetek egyből nagymotorra, kérdés nem lesz-e sok nekem kezdésnek?

Vagy jobb döntés lenne kezdeni az A2-vel, a korlátlant pedig pár évre rá lerakni?


2021. jan. 5. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló cipőben jàrok én is.

Én azt tervezem hogy megcsinálom a korlátlant, utána veszek kezdésnek valami 400-as motort, vagy még kisebbet. Ha már benne vagy a korban, szerintem pénzkidobás és időpocsékolás kisebb kategóriára letenni a jogsit. Attól hogy korlátlan jogsid lesz, vehetsz kezdésnek kis köbcentis motort.

2021. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 b1812567 ***** válasza:
90%

Simán.

Én 40 felett csináltam egyből az A-t.

Miért nem érdemes korlátozottat csinálni?

Mert ugyanazt kell teljesítened a vizsgán, csak valamivel kisebb teljesítményű motorral. És ha korlátlan jogsid van, az csak lehetőség, nem kell mindenáron erősebb vasat venned.

De oktatás közben úgyis látod, hogy vannak A kategóriában is kezesebb motorok.

Nyilván neked kell majd mérlegelned, hogy kezdésnek milyen motort érdemes venned, mennyire vagy higgadt, mennyire vagy türelmes.

2021. jan. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 $$$$$ ***** válasza:
38%
Nincs értelme az A2 őt csinalni ha lehet egybol a korlatlant. En vegig jartam majdnem minden kategoriat az A1 et hagytam ki(mert volt egy tuning 80-asom 50-es pappirokkal ami verte a legalis A1 es motorokat). De en azert jartam vegig mert mindben motoroztam. De ha te mar csinalhatod a korlatlan akkor minek csinalnal A2 őt ? Hogy aztan feleslegesen megint keljen majd jogsiznod ? Annyi hogy majd ne egy 1000 es sport motorral kezdj ,hanem valami ésszerüt vallasz első motornak. De akkor is a korlátlant csinald.
2021. jan. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

A korlátlan jogsi gazdaságosabb mindenképpen.

Az nem kötelez arra, hogy mindjárt a legvaddisznóbb, rutintalanul uralhatatlan mocit is vedd meg hozzá.

Kezdhetsz Babettával is. :)

2021. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mehet. Csak ne egy 200 lóerős motort vegyél kezdésnek mert hamar vesedonor leszel.
2021. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Korlátlant csinálj mindenképp, rengeteg energia, pénz a jogsi, nagy butaság lenne 2x végigmenj az egészen, teljesen feleslegesen. Járhatsz te attól 125ös 4 üteművel is, hogy nagy A kategóriád van, nem muszáj Hayabusával kezdeni.
2021. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!