Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Betöltöttem már a 40 hetet. A...

Betöltöttem már a 40 hetet. A doki azt mondta, jövőhét kedden megindítja ha addig nem indul meg. Mit tegyek, hogy spontán történjen? Vannak praktikák?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Praktikák mindig vannak.


lehet lépcsőzni

sétálni nagyokat

otthon takarítgatni pakolászni

szeretkezni ha zárt a méhszáj

tonikot inni

csípőset enni de ezek is olyanok hogy nem hozza a várt sikert mert a baba érettségétől függ a szülés.

2011. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mikor töltötted be? lehet, hogy pontosan számoltak és 40 hét plusz max. 1-2 napra szülsz.

de ami állítólag segíthet: - együttlét a pároddal

- méhszájvizsgálat

- bábakoktél (én azért nem szívesen vetném be)

- meleg ülőfürdő

- egy nagy séta

- málnalevél tea

- és semmiképp se szedj ilyenkor már magnéziumot!


ezek jutottak eszembe

2011. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm otthon akart szülni, de nem indult meg neki, és a bába mellszívózta a cicijét, mert az oxitocint termel (mondjuk a csajnak ettől sem indult meg, de állítólag ez jó módszer)
2011. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a málnalevél teát javaslom, nekem 4 nap alatt beindult a szülés :)
2011. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már múlt csütörtökön betöltöttem. Minden nap sétálok,lépcsőzök, iszom a málnalevelet de csak enyhe görcseim vannak. Nem szeretném megindíttatni a szülést. Szeretném spontán világra hozni.
2011. ápr. 13. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
En is pont ilyen helyzetben voltam, egy kedden betoltottem a 40 hetet,penteken latott a doki (szivhangvizsgalat) s mondta hogy hetfoig meg varjunk ha nem jon magatol ki akkor hetfon beinditsa (azert ne akart meg tobbet varni mert lassult a szivhangja), meg aznap penteken, mivel eleg messze volt a doki,gyalog nagy seta volt oda, majd vissza, utanna is meg vasarolgatasok. Nem tudom hogy a sok seta miatt e de este lefekves elott elontott a magzatviz es ra 1-2 orara jottek a fajasok s masnap reggel meglett a baba. Mindenkepp jo a mozgas, sok sok seta, lenyeg hogy fuggolegesbe legy minnel tobbett. Gratulalok s egeszseget kivanok!
2011. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Attól, hogy indítják, az még spontás szülés, én úgy tudom... :) Nekem hétvégére esett a 40. hét betöltése, utána minden nap vizsgálat (felváltva magzatvíz, NST), otthon négykézláb sikáltam a szőnyeget, málnalevélteát ittam (napi 1 litert), napi 1 órát sétáltam, de nem indult be a szülés, bár 1 hét alatt két ujjnyira tágultam ki a zárt méhszájból. Egyébként semmi bajom nem volt, egy-két alkalommal görcsölgetett kicsit a hasam este, de el is múlt, viszont az utolsó héten már szinte fél óránként keményedett a hasam. 5 napot hordtam túl, amikor megindították, oxitocint kaptam infúzióba, aztán burokrepesztés. Kb. dél körül mentünk be a szülőszobára, papírkitöltés, beöntés, stb. előkészületek és 16:35-kor megszületett a fiam! Én nagyon örülök, hogy így történt, mert nekem a legnagyobb félelmem az volt, hogy az utcán folyik el a magzatvizem, vagy éjszaka a fájásokra ébredek és majd kapkodhatok. Így vigyorogva mentünk szülni, hamar túl is lettem rajta.


Ne félj az indítástól! Én abban reménykedek, hogy a következő babámnál is majd indítani kell.


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2011. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia sorstárs, szólj ha bevált valamelyik praktika. Én a sexre gyúrok, eddig mindig nagyon erős görcsöket csinált, de elmúltak. Én már 1 ujjnyira nyitva vagyok hetek óta, és most már csak várom a csodát, hátha megindul valamikor. Hétfőn nekem is befekvés, ezt meg nem akarom.
2011. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok! Szombatra vagyok kiirva, hetfon kell befekudnom. Olyan jo lenne addig megszulni!!! Remenykedtem ebben a frontban, elegge gorcsoltem is, de aztan elmult. :( lehet hogy az a baj, hogy mar tulsagosan akarom. Nem tudom. Ja es csak 2100 vagyok. Bar eleg fajdalmasan vizsgalt ma meg a doki, lehet tagitott kicsit.
2011. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kitartás! Én 10 napot ráhúztam a kislányommal és végül megindították a szülést és minden rendben volt! Nálam se segítettek a praktikák, pedig mindent megpróbáltunk! :)
2011. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!