Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 év körüli gyermeked...

4-5 év körüli gyermeked mindig mindenkinek köszön? Rászólsz, vagy bünteted, ha nem köszön valakinek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem köszön midenkinek, e jól haladunk. Büntetni semmiképp se szoktam, mindig elmondom, hogy köszönjön, és jutalmat kap, ha köszön.
2013. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Én arra tanítom, ha neki köszönnek, akkor vissza kell köszönni, illetve akinek mi felnőttek köszönök, annak is köszönjön.

Büntetni ilyesmi miatt soha nem szoktam, de rászólok, ha magától nem köszön.

2013. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Időnként ha nem köszön(direkt) ilyenkor "rászólok",vagyis elmondom neki szépen hogy ő már bizony nagyfiú,ő már tud szépen köszönni.Ezt nem büntetem/büntettem soha,inkább tanítom,elmondom ha kell 100 is!4,5éves és már csak nagyon nagyon ritkán nem köszön egyébként.Van "csakazértsemköszönős "korszakuk,ennyi idősen ez még normális.
2013. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Soha nem szoktam sem büntetni,l sem jutalmazni köszönés ügyben.

Arra tanítom, hogy az ismerősöknek köszönni illik, vagy akinek mi köszönünk, annak köszönjön ő is.

Ha elfelejt köszönni, akkor csak megjegyzem, hogy elfelejtetted.

De előfordult már, hogy ő köszönt valakinek, akit én nem ismertem. Ekkor ő szólt rám, hogy anyu miért nem köszöntél, amikor én köszöntem.

2013. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
4-5 éves kora körül senkinek sem köszönt a lányom. Még a barátainak sem, mikor az utcán találkoztunk. Párszor rászóltam, majd megkérdeztem, hogy van-e kedve matricát gyűjteni,köszönésért cserébe. Tetszett neki az ötlet, így jutalmazással bátorítottam a köszönésre. Kb 20 db matricát gyűjtöttünk ki, utána már nem volt rá szükség, rájött, hogy nem kell félni a köszönéstől. Azóta köszön mindenkinek, szépen, hangosan.
2013. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zabmester ***** válasza:
73%
Ha figyelmeztetem, akkor köszön. Mondjuk nehezen érti meg, hogy ha éppen beszél, de közben belépünk valahová (pl. oviba), akkor köszön, aztán folytatja, amit elkezdett, ezen sokszor mérgelődik, de azért már alakul a dolog.
2013. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
nem köszön mindig,szólni kell rá,és olyankor vagy köszön vagy nem,ha megmakacsolja magát akkor mindig mondom az illetőnek,hogy a magyar hangja én vagyok és köszönök helyette.majd elmagyarázom neki már kettesben,hogy mindenkinek köszönni kell,aki köszön neki,mert igy udvarias.nem büntetem és nem jutalmazom,én mindenkinek köszönök,ezt látja is tőlem,elöbb utobb foganatja lesz.
2013. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A lányom elég szerény, visszahúzódó, nem köszön vagy mindig csak utólag dob egy "sziát". Büntetni semmi esetre sem büntetném ezért, de minden alkalommal elmondom, hogy köszönni kell annak, akinek anya is köszön. Taníthatóak azért. Lányomnál úgy szoktam, hogy ha valaki köszön, köszönök, megállok, mondom neki, hogy köszönj légyszíves és többnyire megvárjuk míg köszön, ez kevés idő múlva általában megtörténik.
2013. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Falun lakunk, de nem köszön így sem mindenkinek. Én köszönök, tehát hallja tőlem, és mikor valaki közeledik, akkor mondom is neki, hogy köszönjön, de vagy köszön vagy nem, mikor milyen kedve van. Nem büntettem meg ezért soha.

4 éves.

2013. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
általában köszönnek (3 és 4,5 évesek), ha valamiért mégsem, akkor szólok és gyorsan pótolják. sosem büntettem vagy jutalmaztam őket ezért, annyit mondtam hogy ha én köszönök akkor nekik is kell. működik :) mondjuk amúgy is kommunikatív, könnyen barátkozós, szociálisan nyitott és érzékeny beállítottságú mindkettő. Az unokahúgom szegény olyan kis visszahúzódó volt, folyton nyüstölték hogy hangosan köszönj, ő meg csak pironkodott és motyogott zavarában...
2013. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!