Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig nézhető el, ha egy...

Meddig nézhető el, ha egy kisgyerek nem köszön mindig mindenkinek, amikor/akinek kellene?

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem zavar , mikor 4 évesem ezt csinálja. Nem várom el, hogy mindenkinek,akinek kellene magától, előre köszönjön, de mikor kérem, hogy tessék köszönni, és direkt nem köszön, az bizony felidegesit. Szóval a 4 évesemtől elvárom, nekem kellemetlen, mikor tudatosan illetlen,csakhogy engem bosszantson.
2012. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4 éves korig elnézhető,utána már idegesít
2012. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kisiskolás korban már illik köszsönni. Egy ovisank mindenki elnézni, ha nem vagy nemmegfelelő kifejezéssel köszön néha. Ilyenkor az ember különösebb kioktatás nélkül kijavítja vagy "előmondja" a köszönést. Én úgy szoktam a háromévesemmel,ha pl bemegyünk egy boltba,mielőtt belépünk, súgok neki, hogy "csókolom", aztán belépve köszönök,hogy jó napot kívánok. Ha ő ennek ellenére sem köszön, akr megjegyzem, hogy "nem hallom, hogy köszöntél volna", de nem állunk az ajtóban addig, amíg nem köszönt. Nem akarom, hogy gátlásai legyenek köszönés-ügyben, de elnézni se akarom a végtelenségig, hogy hol köszön, hol nem.

Szerintem egyébként a nem köszönő gyerekek inkább gátlásosak, félénkek, mint bunkók. Ők is tudják, hogy kösznni kéne, csak valahogy nem mernek.

2012. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-3-4 éves korban életkori sajátosság, hogy nem köszönnek. De utána már illik, és már zavaró ha nem teszik.
2012. okt. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Azért a "nem hallom, hogy köszöntél volna"-formulának nem az üzletben, mások előtt kéne elhangoznia, mert attól bizony gátlásos lehet a gyerek. Legalábbis én olyan voltam/vagyok, hogy ha támadnak valamiért, akkor még jobban csinálom/nem csinálom, de nem bunkóságból, hanem félénkségből. Valami olyasmi ez, hogy egyszer elrontottam, most hogyan csináljam, hogy ne szidjanak le megint, hát nem csinálom sehogy...így is leszidnak, meg úgyis.
2012. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!