Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha az 5 éves...

Mit csináljak, ha az 5 éves kislányom ingerli magát?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy kislányom a lába közé szokta szorítani a kispárnát és azon dörzsölgeti magát. Igazából úgy sejtem ezzel örömet akar magának okoz, tudom mivel én is ezt csináltam.. nem 5 évesen, hanem kb 8-9 évesen fedeztem ezt fel.

Nem tudom hogyan reagáljak erre?

Mármint én szüleimet nem avattam be, de olyan fura ezt látni, persze nem zavarom meg vagy ilyesmi… vagy igazából nem tudom ilyenkor mit kellene tenni? Félek, hogy mással is elkezdi magát piszkálni…

Szerintetek?



2023. szept. 18. 20:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Azt kell mondani neki, hogy ezt csak akkor csinálja, amikor egyedül van. Így nem is traumatizálod, meg talán megfogadja a dolgot. Ez sztem teljesen normális, a három éves lányom is szokta piszkálni magát, amikor a kádban van, vagy ha utána meztelen.
2023. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

Lányom hét éves volt mikor kezdte.

Én is elmondtam neki,hogy éjjel lehet,amikor nem látja senki.

2023. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mármint valami más tárggyal… ha egyedül van, nem tudom mit akar oda tenni magának. Ismerek olyat, aki kislány koràban felhelyezett magának pár dolgot, hát ezt nagyon nem akarom
2023. szept. 18. 20:53
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 5 éves gyerek nem fog semmit felhelyezni magának, nem is tudja, hogy lehetséges-e. A csikló körül érzi az ingert. Én kb 10 éves voltam, amikor rájöttem, hogy jó érzés, ha dörzsölöm, még akkor sem voltam avval tisztában, hogy hüvelyi úton is jó lehet akár.
2023. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ti elmondtátok apukának, hogy észrevettétek? Már bocsánat a sok hülyének tűnő kérdésért, de teljesen váratlanul ért. Azt gondoltam erre később fog sor kerülni…
2023. szept. 18. 21:04
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Tőlem egyszer az óvodában megkérdezte az óvónő, hogy miért lógok folyton a kötél mászókán és én akkor állítólag elmondtam, hogy nagyon jó érzés a lábam között a kötél. Persze elmondták a Mamámnak és Ő azt mondta, hogy ez egy természetes dolog és ha majd nagylány leszek meg fogom érteni, de lehetőleg ne csinálja az oviban. Ezt Tőle tudom.
2023. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el neki, hogy ezt az érzést mások is át szokták élni, teljesen természetes dolog, jó érzés. Ha bármi kérdése felmerül, akkor nyugodtan kérdezhet tőled.


Viszont ez mindenkinek a saját dolga, ezért ezt akkor szokták csinálni, amikor nem látja őket senki.

2023. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Aztán de jól lepontoztatok.🤣🤣🤣
2023. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Lányunk van,még kicsi,de az ilyen helyzetektől picit tartok majd azért,hogy hogy a helyes lereagálni. Megértelek kérdező. Viszont emlékszem nálam is volt ilyen időszak gyerekként,de rám rám szólt anya,hogy fejezzem be,ezt nem szabad ilyesmi.
2023. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

"Ti elmondtátok apukának, hogy észrevettétek? Már bocsánat a sok hülyének tűnő kérdésért, de teljesen váratlanul ért."


Mármint gyerekkorunkban? Én férfi vagyok, az meg a gyerek apján múlik, milyen a bizalmi fok.


Nade az eredeti kérdésedre:


fontos úgy beszélni erről a kisgyermeknek, hogy érzékeltesd vele: ez természetes dolog, és hogy szabad csinálnia, de mivel már nagy, öt éves lány, okos és megérti, hogy mások szeme láttára nem illik a puncijához nyúlni, de ha egyedül van pl wc-n, vagy paplan alatt, akkor szabad magának odanyúlni. (Nevezd nevén a dolgokat, a kisgyermek a konkrétumokból ért. Tömören, világosan, kedvesen, határozottan fogalmazz.) Egyébként éppen 5 éves kortól érdemes beszélni erről eg gyermeknek, de csak amikor épp csinálja, mert egyébként ovis gyermek ösztönösen viselkedik, nem igazán tudatosodik bennük. (Valamint amikor kérdez, válaszolj neki az értelmi szintjén és nyelvezetén.) Tehát amikor csinálja, akkor és ott mondd el neki szépen, határozottan, kedvesen.


"Azt gondoltam erre később fog sor kerülni…"


Baba kortól mindenki maszturbál, és már vagy húsz éve vizsgálják kutatók, hogy netán már az anyaméhben is... Tudatos emlékei erről fiúknak általában kb 11-12 éves koruktól van, lányoknak viszont változó, 3 éves koruktól 14 éves koruk között bármikorra eshet az első iylen tudatos emlék, de egyénenként vannak kivételes eltérések is, ki mikorra emlékszik. A lényeg: ösztönösen már kisbaba kortól csinálja mindenki.


"Mármint valami más tárggyal… ha egyedül van, nem tudom mit akar oda tenni magának. Ismerek olyat, aki kislány koràban felhelyezett magának pár dolgot, hát ezt nagyon nem akarom"


Mivel szakterületem a kisgyermekkor, azt tudom mondani, hogy egyfelől feleslegesen aggódsz, mivel -ha ügyelsz, mi kerülhet a kezébe- különösebb sérülést nem tud okozni önmagának sem, vagy max olyan esélyel, mint a teste bármely más részén. (Mint mindannyian tudjuk, a kisgyerekkor nem pont egy életbiztosítás, gyakoriak a balesetek, ahogy öreg korban ismét.)


Szóval valóban van rá precedens, hogy feldugnak maguknak játékból tárgyakat kislányok, de ez aránylag ritka, és ha mégis megtörténik, nem szokott baleset lenni belőle, és magától ki is szokott kerülni onnan. A körmeivel meg más testrészüket sem piszkálják gyemekek általában, ha viszont mégis, akkor volna csak gond (pl szorongás okán). Még a szűzhártyarepedés is igen ritka, ilyen eseteknél, a pszichológusok és orvosok szerint.


Az éles, hegyes tárgyaktól meg egyébként is távol kell tartani a kisgyermekeket, tehát mi a gond avval, hogy ismerkedik a saját testével? Semmi. Neked kell ügyelned, milyen tárgyakat ér el a gyermeked, főleg hat éves koráig. Ha éles, hegyes tárgy nincs, igen, valóban néha beldugnak maguknak tárgyakat, de nem fogja megszúrni, megvágni magát. Ha a tárgy nem teljesen tiszta, nincs különösebb kockázat akkor se, ahogy a bőrén más testtájékon is érik tárgyak. A hüvely öntisztuló. Na meg jó esetben naponta fürdik a gyermeked. És gondolj bele, amikor nyakig sárosan kijön a homokozóból, vagy épp egy szál punciban homokozik.

A sterilitás az, ami ártalmas, ha meg sok a kosz, az úgyis feltűnő és irány a fürdőkád. Egy kevés kosz viszont még jól is jön a szervezetnek.

2023. szept. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!