Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apáknak járó szülés utáni őt...

Apáknak járó szülés utáni őt napos szabadságot ti és a párotok kihasználtátok?

Figyelt kérdés
Megszületik a gyerek. Otthon van anya . Megy az anya anyja és az anyós is. Apa mit csinál ?

ápr. 25. 18:21
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Én ahogy olvastam, nem az jött le h apa a kérdező , hanem az anya. (Lehet azért mert úgy írta anya anyja és az anyós). Most már kíváncsi vagyok. A férjem alig várja , hogy kivehesse az apa napot. Sőt , spórol a szabijàval, hogy minél többet itthon lehessen majd velünk, pedig! home officeban dolgozik.
ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
83%
Hozzánk egyébként biztos nem jön mindkét nagymama. Anyukám talán mert ő biztos segíteni jönne nem babàzni. Anyósommal sincs bajom de ő más tészta. Nem találnà fel magát. Messzebb laknak úgyhogy itt alvósra tudnak csak jönni. De ide költözni nem fognak két hétre az tuti.
ápr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
56%

Az én férjem vállalkozó, ő nem használta ki, ment ugyanúgy dolgozni nincs aki helyette dolgozzon. Ha ráert napközben odaugrott néha. Én sem hianyoltam ezt az öt napot.

Ettől még szereti a lányunkat esténként ő mesél és ő altatja el.

ápr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
87%

Anyósom nem jött segíteni, nagyon idős, már nem tud. Anyukámmal pedig felosztottuk a dolgokat. Pénteken mentünk haza a kórházból, a szüleim hétfőn jöttek, addig hármasban voltunk. Mivel vidékiek, anyu mindig több napra jött. Ő is dolgozik még, szóval összeegyeztettük a férjemmel, hogy ki mikor van otthon velünk, szabin és váltva jöttek mindig, szóval vagy anyukám volt velünk, vagy a férjem. Így azért elég hosszan el lehetett húzni azt az időszakot, amíg sosem voltunk egyedül.

Nyilván mindent megtud amúgy oldani egy anya is a gyerekével szerintem, de nekem jól esett, hogy mindig volt segítség, aki főz, végig tolja a porszívót a macska után, vagy ideadja ezt, felugrik azért, átveszi az egy órája ordító gyereket, amíg lezuhanyzom, vagy kisírom magam, stb. Szóval kihasználtuk. Igazából jóval több szabit kihasználtunk, direkt spórolt a férjem és anyukám is a szabijaival a gyerkőc érkezésére és a főnökökkel is ez az opció volt leegyeztetve, így nem esett ki egyikőjük sem tartósan, csak mondjuk heti két-három napokra. Most a másodiknál is így tervezzük.

Vagyis ha lehet választani, akkor én a "mindenki egyszerre nálunk lébecol" helyzet helyett inkább választom ezt az "elnyújtott" segítséget, beosztást. Az 5 nap potyaszabit meg hülyék lennénk nem kihasználni, tudom, hogy munka alapú társadalom, meg mit tudom én, de nemár!

ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
0%
34es és nem volt lelkiismeret furdalásod hogy anyukád az ugráltatás miatt abban az évben kb nem tudott pihenni?
ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
82%
35-ös, neked nem tök mindegy?
ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
86%
35-nek az anyjának az lett volna, gondolom, azért írja. :D Szar lehet ilyen családban élni. Nálunk bár visszautasítottam a segítséget, anya konkrétan folyamatosan jönne, csinálná, unokázna, stb. Nem kényszerből...hanem mert imádja meg minket is szeret.
ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
88%
35# Nem, egyáltalán nem volt lelkiismeretfurdalásom, ugyanis anyukám kérés nélkül, saját magától hozta fel, hogy ő szívesen besegítene, ezért tartalékol a szabijaival és bármilyen meglepő a mai napig imád az unokájával lenni, számíthatunk rá bármiben és nem hogy nem teher neki vele/velünk foglalkozni, hanem egyenesen alig várja, hogy találkozzanak/találkozzunk. De minden túlzás nélkül mondhatom, hogy szerencsére apukám és a nagymamám ugyanez a kategória. Sajnálom, ha számodra a családi összetartás és szeretet ezen formája ismeretlen fogalom.
ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
7%
38 igen én nem használom ki a szüleimet :-)
ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagyinak öröm az unokájával lenni, és szívesen teszi, az miért kihasználás?


Bár, ilyen stílussal, nem csodálom, hogy nem sokan tolonganak nálad.

ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!