Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jó válasz arra hogy...

Mi a jó válasz arra hogy miért nincs kistesó?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett az első gyerekünk folyton azzal zaklatnak a szüleim és anyósomék is hogy mikor lesz másik. Kijelentettem hogy nem szeretnék jelenleg és ha nem gondolom meg magam 30 éves (3 év addig) koromig akkor utána már főleg nem. Ez az én és a férjem álláspontja is.

Zaklattak ezzel a szülők vagy gond nélkül beletörődtek hogy ennyi volt? Aki szintén nem akar/akart második gyereket az miért?



ápr. 23. 21:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz, mert nem akarunk. Ennyi. Se több, se kevesebb, minden egyes alkalommal, ugyanazzal a hangsúllyal, aztán témaváltás


-Miert nincs testvére a Janikanak?

-Nem lesz, mert nem akarunk. Milyen volt a tegnap esti film?

-Nem úgy van az, kell a testvér mindenkinek.

-Nem lesz, mert nem akarunk. Azt hallottam, nagyon jó film, de még nem volt időnk megnezni.

-Nem nőhet fel egy gyerek se testvér nélkül.

-Nem lesz, mert nem akarunk. Megprobaltam holnapra jegyet venni, de már nem volt.

És iyg tovabb

ápr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a második baba pár hetes korában kezdtem kapni ezeket a kérdéseket (naaaa, mikor jön a harmadik?). Én megmondtam előtte is, utána is, hogy két kezem van, véges idegrendszerem és nincs több hely. Nem, bővíteni sem akarjuk a házat. Sőt, nem rendezzük át a meglévőket egy szobába, hogy legyen hely harmadiknak.

Annyi idióta kérdés és ötlet volt, hogyan legyen harmadik, hogy a végén azt mondtam, hogy ha a férjem szüli. Akkor kezdtek elkopni.

ápr. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mondom azt, ha kettő van se lesz jobb.

Mikor meg nem volt gyerek, hallgattam: mikor lesz?!

Meglett a fiunk. 2hetes volt mikor jött a kérdés: mikor lesz tesó? Kell egy lány is.

Én naív, mire volt egy fiam és egy lányom, azt hittem teljesítettem, hogy letettem valamit az asztalra: mikor jön a 3.?


2.5 éves a kicsi. Csak az elmúlt 2hónapban 4x kaptam meg a kérdést, különböző emberektől, hogy mikor jön a 3.?


És mikor mondom hogy nem lesz, 2bőven elég, vagy néznek rám hülyén, vagy jön a válasz( ami a kedvencem), hogy azt nem én döntöm el. Jön az ha jönni akar, még védekezés mellett is 🤦‍♀️

ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Fárasztóak az emberek 🤦 Ha nem ez , akkor más.
ápr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
32 hetes várandós vagyok, 1 lányunk már van. Vannak akik azt mondják, hogy na majd amikor a harmadik jön. Még a második se született meg. Nem értik meg, hogy nem lesz harmadik.
ápr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Bárkinek bármikor simán meg szoktuk mondani, hogy nem lesz, mert nem szeretnénk. Van kettő, viszonylag már nagyok is, 37 éves vagyok, eszem ágában nincs megint az elejéről kezdeni mindent. Attól függetlenül, hogy imádom a babákat, imádtam a kisbabás időszakot, de ezt a döntést nem lehet csak ennyire alapozni.

Egyébként engem nem zavar a kérdés, ha az tényleg csak egy kérdés, és nem belém beszélni akarják, hogy igenis kell mégegy gyerek.

ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem mennék bele meddő vitába: nem akarunk második gyereket (nem "kistesót") mert nem vágyunk rá és kész. Ha valaki nagyon pörög, akkor megmondanám, hogy nekem sincs testvérem és az ég világon semmi hátrányom nem származott belőle.
ápr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nekem meg pont ezt papolják hogy milyen jó hogy nekem is van testvérem, akkor miért akarom megvonni ezt az én gyerekemtől. Hihetetlen mennyi mindent képesek összehordani hogy meggyőzzenek. Hiába is mondom hogy nincs értelme az érveiknek mert ez a mi döntésünk.
ápr. 24. 09:56
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a körülményeidet,és nagyon szépen leírtak előttem mindent. Ha lenne is második,kaonad,jön e harmadik

Ha harmadik is van,akkor még huledeznek,hogy biztos tudjátok nevelni őket? Stb stb

Én anno azt mondtam,hogy nem mennyiségre megyünk. Ez is egy válasz lehet. De aztán persze kérdezgették,de tökéletes válaszokat írták előttem,nem akarom megismételni. Még annyi jó lehet,és azért írtam,nem tudom,milyen viszonyban vagy,de pl anyósom csak kotnyeleskedni tudott,neki azt mondtam,hogy azt mindenki meg tudja kérdezni, lesz e testveryde azt senki,mit segítsen. Pislogott,de azóta is kerüli a témát,mert segítenek azt nem akart sosem.

Nekem egyébként egy lányom van,és tervezünk majd még egy gyereket (nem testvért!) de eszem ágában sincs ezt elmondani,mondjuk nekem se az én szüleim,se a ferjeiméi nem támogatók,hanem tipik nárci vagy csak szimplán lszrm vonalon mozognak.

Szóval a helyes válasz nyilván attól is függ ki,milyen szándékkal kérdezi,de ugye a pokolba vezető út is...

ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!