Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, akinek mostanában születe...

Van, akinek mostanában született 4,5-5 év körkülönbséggel kistesó? Ha igen, mesélnétek hogy alakult az élet? A nagytesó hogy fogadta, mikor állt be valamiféle rend?

Figyelt kérdés

Nekem most 4,5 a kisfiam, még 3 hónapom van szülésig, tehát nálunk köztük majdnem 5 év lesz. A nagyobb gyermekem kisfiú, a tesó lány lesz.

Legjobban attól félek, hogy a kisfiam rosszul veszi majd az új helyzetet, és a teher miatt nekem is kevesebb lesz az energiám, türelmem hozzá. Gondolom/remélem egy idő után kialakul majd mi/hogy jó praktikus, de az eleje mindenképp húzós lesz, úgy hiszem. Már a középső csopit kezdi majd az oviban a fiam, így ha nem lesz betegség azért viszonylag sokat lesz közösségben is. De nyilván délután/hétvégén, betegség esetén hármasban leszünk főleg.

Nagyon okos, kedves kisfiam van, de nyilvàn 5 év körül sem lesz extra türelmes, és biztos meg is szokta hogy ő a mindenem, bár nem érzem hogy extrém módon elkényeztettem volna. Sok mindenben önálló, éjjel lezdetektől fogva alszik. Fürcsi után egy rövid mese, picit megpuszilgatom és egyedül álomba szenderül. Tehát vele már nagyon könnyű. De aggódom, nagyon megérezzük majd a váltást. Hasonló élethelyzetben kinél hogy alakult?

(Állandó segítségem nincs, baby sitter heti 1-2x jön, de munka miatt általában. Úgyhogy most sem lesz több. Anyukám néha hétvégente tud jönni. A férjem reggelente elviszi a fiunkat az oviba, de az esti rutinban nagyrészt egyedül vagyok/leszek. Egyébként nagyon segítőkész, csak keveset tud itthonlenni. Hétvégén is dolgozik sokszor. De ha itt van akkor sokat foglalkozik a kisfiunkkal. Nagyon össze vannak nőve.

Sok dolog jár a fejemben, izgulok nagyon. Jobban mint elsőre. Kisfiam pl nagyon hasfájós volt, nem rusom hogy fogja tolerálni ha a húga is az lesz pl.


2023. aug. 8. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éve születtek az ikrek. Akkor a nagy 5 éves volt.

Igazi többemberes makacs érzékeny gyerek. Nálunk a lehető legjobban alakult. A lányom olyan sokat változott jó irányba hogy elképesztő. Az óvónők is agyon dicsérték.


Az az igazság hogy ez nagyon szerencse függő is 😅 Nekem legalább ebben az volt.

Tény hogy a húzós az első időszak (még összeszoktok, napirend kialakul) És nem kell meglepődni azon sem hogy fáradt leszel, meg ingerültebb a szokottnál. Ez ilyen.

Jó babázást

2023. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A későbbiekben egyébként szerintem is tök jó lesz az 5 év. Nekem ennél kisebb korkülönbség amugy se hiszem hogy ment volna, de izgulok en is az eleje miatt.

Köszi a jókívánságokat!

2023. aug. 8. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is majdnem 5 év lesz. Egyrészt jó is, mert nekem sem annyira élhető a kis korkülönbség. Bár, nekik azért jobb lett volna. Makacs, akaratos, még mindig tombol a dac, nem is alszik egyedül, át kell járnom hozzá, szóval azzal tuti, hogy szívni fogok. De egyébként meg okos és nagyon szereti a gyerekeket, a kicsiket is. Félek azért.
2023. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!