Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyes lenne a leendő gyermeke...

Helyes lenne a leendő gyermekemnek ezt a nevet adni?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva fog megszületni a kislányunk. Nekem már nagyon régóta tetszik az a név hogy Szofia. Nagyon szeretném ezt a nevet adni a kislányomnak. A páromnak is tetszik. Viszont a párom nővérét így hívják, ezért vannak kétségeim. A nővérével ritkán találkozunk kb 1 évben egyszer. Mivel a férjem vérszerinti testvére nyilván a lánykori vezetékneve is egyezik a pároméval. Azóta férjhez ment és már nem viseli a lánykori vezetéknevét. Megszeretnénk beszélni vele, hogy mit szólna ahhoz hogyha a lányunkank is ez lenne a neve, de nem tudom hogy hozzam szóba neki. Elég nehéz a természete és nagyon szeret kötekedni, beszólogatni. Szerintetek hogy hozzam szóba neki?
ápr. 21. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem totál semmi köze hozzá, hogy hogy nevezitek el a gyereketeket. Főleg, hogy évente kb csak karácsonykor találkoztok és ennyi. Kit érdekel akkor, hogy mégis mit gondol? Amúgy azon szerintem viszonylag ritkán sértődik meg bárki is, ha a neve annyira tetszik valakinek, hogy a saját gyerekének is ezt adná, akármilyen kötekedős is az ember.
ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ti ezt szeretnétek, pont. Nem kell az engedélye.

ápr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik unokatestvéremnek ugyanaz a neve, mint nekem. Apukája mondta, hogy rólam nevezték el. Nem egy gyakori név, és én inkább örültem neki.
ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem úgy hívnak, mint a keresztanyámat, aki az apukám nővére. Évente pár alkalommal találkoztunk gyerekkoromban is, és inkább vicces volt. Ő nem viseli a lánynevét, nem volt ebből keveredés. Szeretem a nevemet.
ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megbeszélni vele, nincs szükség az engedélyére és még a véleménye sem számít. Ha nektek ez a név tetszik és a férjedet nem zavarja, hogy ugyanúgy fogják hívni a lányát, mint a nővérét, akkor senkinek semmi köze.
ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a párom öccsének a neve tetszett, a párom nem szerette volna, hogy így hívják a kisfiunkat, így más nevet kapott. Ha a párodnak tetszik, akkor adjátok, a nővérnek semmi köze hozzá, pláne ha alig tartjátok a kapcsolatot.
ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe nem lenne megkérdezni tőle a helyetekben. Ti különálló család vagytok.


Egyébként: Szófia Alexandra gyönyörű név ha jó a vezetéknév. Aztán hogy melyiket használja majd ha felnő a lányotok, az már rajta múlik.

ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a varandosag kiderulesekor egyhanguan megbeszeltuk hogy a csaladba elofordulo nevek tiltolistas es pont.
ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, nekem is van egy Szofim 🙂(Szófia)

Szerintem ha mindkettőtöknek tetszik, akkor ez ne tartson vissza. Főleg, hogy évi 1x találkoztok vele...

ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban van olyan aki a sógora után nevezte el a gyerekét.

Ha mindenképp közölni szeretnéd vele akkor ha épp beszéltek csak közöld hogy Szofia lesz a gyerek neve.

ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!