Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szétváltunk leendő gyermeke...

Ha szétváltunk leendő gyermekem apjával és ő apaságit akar csináltatni, akkor ennek mi a módja?

Figyelt kérdés

Ő nem akarja kifizetni az apaságit, szerintem valahol tudja ő is, hogy nem csaltam meg, de folyton azzal jön, amikor szóba kerül a pici, hogy "ha ő az apja". Pedig ő az, mert soha nem csaltam meg! De ezzel majd a saját lelkiismeretében elszámol! Na de a bíróságon ez hogyan zajlik? Mire számítsak? Ki akarok tartani, mert szeretném, hogy a kisfiam tudja ki az apukája, szeretném, hogy tartsák a kapcsolatot! Pedig sokan azt tanácsolják, hogy jobb a picinek ha nem is ismeri. Ti mit tennétek a helyemben? Bíróság, apasági-vagy lemondó nyilatkozat és tűnjön el az életünkből (ha belemegy)???

Előre is köszönöm!


2009. jún. 16. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem akarja akkor szerintem ne erőltesd. Majd később ha rájön mit veszített, az sokkal nagyobb csapás lesz neki.
2009. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha a férjed kétségbe vonja az apaságát, akkor DNS-tesztet kell csináltatni. mndig a "vesztes" fél fizeti a költségeket. tehát ha az derül ki, hogy ő az apa, akkor a férjed fizet, ha az, hogy nem ő az apa, akkor te fizetsz.
2009. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Pereld be gyerektartásdíjért. Ebben a perben ő feltehetőleg arra fog hivatkozni, hogy nem ő az apa, ez esetben a bíróság rendeli el a bizonyítást, amelyet őneki kell fizetnie.

És akkor rögtön kiderül, és helyben határoznak is a gyerektartásdíjról.

2009. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Így már tudok dönteni!
2009. jún. 16. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!