Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ebben a helyzetbe?

Mit tegyek, ebben a helyzetbe?

Figyelt kérdés

10éven át probálkoztunk az ex párommal, hogy lehessen a fiamnak kistestvére. Pcosem van. Viszont mikor szétmentünk lefogytam az idegbe 35kgot. Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót nem volt semmi probléma, most viszon volt egy futó kalandom, (tudom undoritó vagyok) de egy 3gyerekes apukával...

3napja viszont pozítivat teszteltem, azóta csak bögök, nagyon szivesen megtartanám, felnevelném én egyedül is..de nagyon nagy anyagi problémám van, ami miatt nem tudom vállalni. Viszont el se tudom képzelni, hogy elvetessem, ott tartok inkább együtt menjünk..mit csináljak? Kérlek ne savazatok, így is borasztó. Tudom van örökbe adás is...de bele se tudok gondolni. Anyagilag nem tudom addigra magam helyre hozni, hogy feltudjam nevelni. Teljesen tanácstalan vagyok.



ápr. 7. 19:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos tényleg csak az abortusz vagy az örökbeadás játszik. :(


Én sem vagyok abortusz párti, de ebben a helyzetben a gyereked (és a pasi 3 gyereke) miatt ez tűnik a legracionálisabb döntésnek. Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél, de valóban nem tűnik opciónak megtartani ha most is 120 ezer forintból kell megélnetek ketten. Az örökbeadás persze még ott van, de ilyen nehéz anyagi helyzetben és depressziósan végigcsinálni egy terhességet nem biztos, hogy jó ötlet.

ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5%

Ha saját lakásban élsz, esetleg opció lehet azt eladni és kevésbé frekventált helyen venni olcsóbbat? Munkahelyhez most úgyse lennél kötve egy darabig és annyira nem is keresel jól, hogy ne találhatnál esetleg máshol jobban fizetőt később.

#7

ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11%

Ha a picit örökbe adnád akkor is a kis tesója maradna ugyan úgy mint neked a saját vérszerinti gyerekeid.

Csak annyi, hogy nem elne veletek, tudom mondani könnyu ugy hogy nekem nincs gyerekem stb.

Át elni biztos iszonyat sz*r, de ha nem akarod szenvedtetni magatokat akkor ez lenne a legjobb megoldás és ezt neked is tudnod kellene.

Hisz 10 éven at probalkoztatok, nem jott ossze, csak utanna szoval akkor a nagyobbik gyerkoc is mar kiskamasz.. ilyenkor mar nehezebben tudna elfogadni a kistesot

ápr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%
#13 miért, ha megszüli és örökbeadja szerinted az neki nem szenvedés?
ápr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
Az "apuka" mit mond?
ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, van egy tippem mit mond a 3 gyerekes félrelépő apuka, ha egyáltalán tud róla...
ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nincs saját házam, az apuka tudja, és a válasz nyílván, hogy vetessem el..nem tudnám örökbe😪
ápr. 8. 09:44
 18/21 babyboom567 ***** válasza:
95%
De miért akarod tetézni a nyomort?
ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
Nincs valamilyen segélyszervezet ilyen esetekre pl. egyedülálló anyáknak? Már ha csak olyan is, ahol elbeszélgetnek veled és segítenek reálisan áttekinteni a lehetőségeket, az is adhat egy iránymutatást. És ahelyett, hogy arra gondolsz, nem tudnád örökbe adni, idézd fel inkább azt az érzést, milyen volt hiába vágyni egy gyerekre, és gondolj bele, mennyire tudná szeretni egy hasonló pár, akiknek nem jön össze a saját baba. Plusz nincs már meglévő gyerek. Mert neked van, és vele igenis törődnöd kell.
ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nézd reálisan. Tudom,hogy nehéz!


De:

- örökbe nem tudod adni érzelmi okokból

-de megölnéd (magaddal együtt)


Nem ellentmondás ez?


Add örökbe vagy vetesd el. Több lehetőséged nincsen. Az örökbeadással esélyt adsz neki az életre!

Nekem van örökbefogadott ismerősöm. Hidd el,teljes életet él!

ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!