Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is járt hasonlóan "viccese...

Más is járt hasonlóan "viccesen" balszerencsésen a névválasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mikor született a kislányom,nekem a Lora,férjemnek a Lotti név tetszett.A nevek böngészése közben rábukkantunk a Loretta névre,ami Lorának és Lottinak is becézhető,és viszonylag ritka név,biztosan nem lesz párja az oviban,így hamar megegyeztünk.A beiratkozásnál mondta egy anyuka a csoportból,hogy az ő lánya is Lora.Mosolyogva rámondtam,hogy az én lányomat Lottinak is szoktuk becézni,mert Loretta,és így nem fogják összetéveszteni őket.Majd mégszélesebb mosollyal rávágta,hogy az ő lánya is Loretta.Hát mondom ilyet...És a vicc,hogy se másik csoportokban,se az egész iskolában,egyetlen évfolyamon sincsen másik Loretta.Persze így is tudták volna külön becézni,de az óvónénik kreatívitása odáig szárnyalt,hogy a lányom volt a szőke hajú Lora,a másik nőjé pedig a barna hajú Lora,a másik szülő szólt is,mert ezzel csúfolták a lányát,de nem tettek ezellen semmit,pedig az én lányomat is zavarta...Idén az iskolában szerencsére már nem jelentett gondot.Természetesen nem a név teszi különlegessé a gyermekemet,nem ez volt a célja a kérdésemnek!
2023. jún. 30. 19:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Középsulis osztályomban 4 Timi és 2 Adrienn volt.
2023. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is azért lettem Henriett, mert anyukámék szerint ez olyan jó ritka név. A nyolcvanas évek elején. :D Általánosban is, majd később az egyik munkahelyemen is hárman voltunk egykupacban Henik, hát imádom, mit ne mondjak. :D
2023. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!