Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így hova juthatok el január...

Így hova juthatok el január elsejére?

Figyelt kérdés

168 centimhez 97 kiló vagyok (igen, tudom, hogy rengeteg, nem véletlenül akarok változni :) ). 65-70 kilóra szeretnék lefogyni.

Ha 1400 kcalt eszek naponta januárig (minimum 68 gramm fehérje, max 171 gramm szénhidrát, max 46 gramm zsír), ez hozhat eredményt? Tudom, hogy minden ember más, de jó lenne valami visszajelzés, hogy jól csinálom-e.

Úgy érzem, hogy ennyi kcalt bírok hosszútávon is, fehérkenyeret nem eszem, édességet nagyon ritkán (heti egyszer).

Fehérjeként sovány túrót, roston sült csirkemellet, lazacot, fehérjeport eszem és hasonlók

Zsírként lazacot, olivaolajat és egyéb, főleg telítetlen zsírsavakat tartalmazó ételeket

Szénhidrátként zabkását, teljes kiőrlésű kenyeret (és heti egyszer egy édességet- nem egy üveg nutellát :P)


Szerintetek ez így jó? Nagyon szeretnék változni, hogy elégedett legyek magammal. Ha nem jó, akkor mi nem jó benne és miért? Úgy érzem, hogy elég jól állítottam össze, de mivel annyira nem értek hozzá lehet, hogy valami baromságot csinálok.


2016. máj. 17. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia

szerintem kevés az az 1400, nagy túlsúlyból amúgy is könnyebben megindul a fogyás, főként ha mozogsz is mellé.

Inkább lőj be magadnak egy 1600-1800 kalóriát, ezzel is fogsz tudni fogyni, és nem éhezteted magad. A heti egy édességet próbáld az elején kizárni, hogy ne függj ennyire a cukortól, mondjuk 3 hétig ne egyél semmi édeset (ez jó kihívás), és edzésnapon valamit visszaiktathatsz 3 hét után, ha még mindig szeretnéd.

2016. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"édességet nagyon ritkán (heti egyszer)"


Ez a jóval inkább a nagyon gyakran kategória; ha egy-két havonta ennél csak, az lenne a sima ritka, nagyon ritkához min. fél év vagy nagyobb időköz szükséges.

2016. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Eddig minden nap kb egy tábla csokinak megfelelőt letoltam, úgyhogy ez egyelőre számomra a nagyon ritka kategória. És olyankor sem azt kell elképzelni, hogy egy iszonyat szelet csokitortát lenyomok, hanem mondjuk egy darab update-csokipudingot, vagy egy darab túrórudit.
2016. máj. 17. 12:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Én az 1 túrórudi helyett inkább 250 g édesített, szírszegény túrót tolnék. Ha annyira édesízfüggő vagy, akkor minden nap. Kicsit jobb, táplálóbb és tovább tart.
2016. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem édes íz, hanem csoki függő vagyok sajnos, úgyhogy ilyen édesített dolgokat nem eszek, mert nem tudom magam vele "becsapni"
2016. máj. 17. 13:21
 6/11 anonim ***** válasza:
17 kilót ~fél év alatt nem fogsz letolni csak diétával. Mozgás!!!!! Ha mozogni nem akarsz, akkor hagyd a francba, esélytelen vagy, mert egy idő után a diétát nem fogod úgyse se tartani tudni, se akarni. Ha viszont a mozgást beiktatod az életedbe, akkor hosszú távon tartani tudod majd az alacsonyabb súlyt.
2016. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Miért ne tudnám és akarnák mozgás nélkül a diétát tartani? Semmi összefüggés nincs a kettő között.

Egyébként meg van a családi körben olyan, aki mozgás nélkül fogyott 20+ kilót. Ha kalóriadeficitben vagyok, akkor mindenképp fogynom kell előbb-utóbb, mivel nem lesz miből táplálkozni a szervezetnek.

2016. máj. 17. 16:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként értelmes és motiváló hozzászólás, hogy ha nem mozgok, akkor a diétát is hagyjam a francba :D
2016. máj. 17. 16:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha erre akarsz építeni, hogy majd egész életedben kevesebb kalóriát fogsz minden áldott nap bevinni, mint amennyit a puszta léteddel elégetsz, akkor igen, menni fog. De akkor egyetlen egy alkalommal se legyen olyan, hogy "jaj, kari vacsi, most mindent szabad", vagy "hopp egy jó vastag szelet a szülinapi tortámból", stb, stb. Ha ezeket te meg tudod állni, akkor bizony nagyo különleges tűrőképességed van, mert sok sportoló, meg modell sem képes olyan szigorúan betartani a diétát, pedig nekik a megélhetésük és a karrierjük múlik ezen. De értelek, most nagy a lendület és az elszántság, meg az önbizalom. Éhezteted magad 1, jó esetben 2 hónapig, aztán megunod. Vagy mondok jobbat: 1 hónap után a szervezeted hozzászokik a a kalóriadeficithez, a súlycsökkenésed megáll, mert a szervezeted működése rááll az alacsony tápanyag bevitelre és nem fogyni fogsz, hanem egyszerűen csak sokkal kevesebb energiád lesz, mert annyit fogsz bírni megtenni, amennyihez a szervezeted a minimális kalóriabevitellel energiát tud termelni. Amikor ez a pont eljön, akkor fogod azt mondani, hogy "s_ok én az egészre" és zabálsz tovább úgy, ahogy eddig, meg egy pillantás alatt visszaszeded a leadott 3-4 kilódat. El kéne fogadni, hogy a fogyás titka nem a tested kiéheztetésében van, hanem abban, hogy több kalóriát égetsz, mint fogyasztasz. A Te napi kalóriaszükségleted kb 1900. Ez a tested megfelelő működéséhez kell, ez az alapanyagcsere napi kalóriaszükségleted. Ha nem csinálsz semmit, akkor is ennyire van szüksége a szervezetednek ahhoz, hogy MŰKÖDNI tudjon, hogy minden funkcióját MEGFELELŐEN el tudja látni. Ha ennél kevesebb kalóriát viszel be, egyszerűen csak keresztbe teszel a szervezetednek. Hogy mit kéne tenned? Bevinni ezt az 1900 kcal-t táplálékkal és ebből ledolgozni legalább 3-400-at mozgással. Na ezzel érnél el maradandó és egészséges súlycsökkenést. Azzal, amit csinálni akarsz, csak tönkre teszed magad. Még akkor is, ha nagyon okosnak, meg elszántnak érzed hozzá magad.
2016. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csokifüggő vagy, vannak csoki ízű fehérjeturmixok, vagy válts magas kakaótartalmú csokira.

Amúgy szerintem cukorfüggő vagy, nem csokifüggő, az csak egy kedvenc kaja.

2016. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!