Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy 8 kiló mínusz...

Létezik, hogy 8 kiló mínusz egyáltalán nem látszik?

Figyelt kérdés
Van egy kolléganőm, aki szerintem rettenetes módon, koplalva akar fogyni. Az irodában 8-16 között nem is eszik semmit csak egy nagyon kevés salátát öntet nélkül és valami sült csirkemellet. Otthon állítólag ugyanezt eszi. Nem vagyok nagyétkű, de ha tényleg nem zabálja ki otthon a hűtőt, akkor én ezzel éhenhalnék. Kérdeztem, hogy a 3 hét alatt, amióta csinálja, fogyott-e valamit. Azt mondta 8 kilót. Amit egyáltalán nem is tudom lehet-e ennyi idő alatt fogyni. De igazából nem látszik semmi rajta. Azért ennyinek már látszania kellene, nem?
ápr. 23. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Hát... Nekem 4 hónap volt a 8 kiló.. mondjuk kis súlyból. Eléggé látványos. De ha ő nagyon nagydarab, akkor végülis elképzelhető hogy lement róla egy csomó víz, és kevés zsír is akár, és akkor ez valóban nem látványos.
ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Az ilyen emberek előszeretettel csinálják, hogy társaságban csak natúr csirkemellet esznek salátával, otthon pedig lefekvésig zabál. Nem feltételezem a legrosszab a kolléganődről, csak megjegyeztem ezt a gyakori jelenséget.

Egyébként van az a túlsúly és van az a test, amin 8 kiló fogyás sem látványos, persze.

ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Elöször is nem mindegy, összesen mennyi fölösleg volt rajta, mert 150 kg esetén a 8 kg-mal kevesebb semmi, 15 kg esetén meg elég látványos.

Másrészt nem feltétlen eszik tényleg keveset, lehet, hogy te eszel jóval többet, mint ami normális lenne.

Azt látom mindenfelé, hogy ami MO-on egy ember adagja, azt máshol egy négyfös család eszi, és mégsem fogynak el, nem maradnak éhen.

ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én eszek sokat, de én is szoktam ilyen salátakeverékeket venni, 100 grammban van kb 40 kalória. Ha azt egész zacskóval megenné, akkor is csak 80. És jó ha a felét eszi. Egy szelet natúr csirkemell sem lehet sok. Talán 100 kalória? Ha otthon is eszik ugyanennyit, nekem senki ne mondja már, hogy napi 3-400 kalória bárkinek is elég, éljen a világ bármely táján. Főleg egy kb 130 kilós nőnek.
ápr. 23. 17:37
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

4-es, a kollégád azért 130 kiló, mert otthon ZABÁL.


A külvilág felé elhiteti, ő csak egy szenyát, salátát eszik, mert "fogyózik", otthon meg betolja a napi kalóriadag 2x-esét.


Nekem nagynéném ilyen. Napközben csipeget, melóból hazaér, 300 gr tésztával indít, és utána kb egész este lefekvésig "csipeget". Mindent összevissza.


Nevetséges, és persze állandóan rinyál, hogy nem tud fogyni.

ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
nekem először az jutott eszembe, a kérdést olvasva, hogyha valóban lefogyott 8 kg-ot és nem csak mondja, akkor lehet, hogy izomból fogyott, ami azért gyakori ilyen szintű megvonás esetén, és véleményem szerint annyira nem is látszik.
ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
130 kg-ból persze, hogy nem látszik a -8 kg. Ha 70ről indult volna, akkor nyilván látszana.
ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 75ből a -7 sem látszott...
ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagy kalóriadeficit esetén tényleg le lehet dobni ennyit 3 hét alatt, főleg ha nagy súlyból indul meg a fogyás. Ha valaki tényleg nagyon elhízott akkor 8 kiló nem feltétlen tűnik fel, főleg ha heti többször látod az illetőt. Attól még nem egészséges módja a fogyásnak. Nagyon szélsőséges esetekben esetleg lehet opció de akkor meg nem csak így saját kútfőből kellene "művelni" egy ilyen durva deficitet.

(nekem pl van ismerősöm akinek gyomorszűkítő műtéte volt, na szegényről tényleg csak úgy peregtek le a kilók mert olyankor tényleg annyit tudsz enni az elején, hogy pont életben maradj. Egy ilyen nagyon szélsőséges deficit pont ugyanúgy hat az ember súlyára)

Azt még azért hozzátenném, hogyha a kolléganőd 3 hete ezt csinálja és tényleg eddig nem zabált be otthon, akkor lassan el fog jönni az a pont, hogy bizony kizabálja az egész hűtőt majd. Átlag ember bármilyen beavatkozás nélkül nem tud ennyi kalóriával működni hosszútávon.

ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Pláne ha szénhidrátot tényleg nem eszik, kapásból 5 kg víz leugrott róla az első pár napban.

#7 voltam

ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!