Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi volt az a pont, amikor úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt az a pont, amikor úgy döntöttél, hogy elhagyod alkohol problémákkal küzdő társadat?

Figyelt kérdés

Én most vagyok ebben a helyzetben, úgy érzem most telt be a pohár. Hiába jár terápiára a férjem, pár hetente valamiért mindig "be kell ugrani neki" a kocsmába, és nem iszik csak fáradt, meg rosszul látom, 3-4 havonta pedig kimarad késő estig, és persze azt hazudja, hogy túlórázott és a fáradtságtól inog, nem alkohol szagot érzek, hanem nem volt ideje lezuhanyozni és nagyon megizzadt :)

Szóval azt hiszem nálam a hazugságok hozták el a döntést, még az is jobb volt mikor elém állt, hogy ne haragudj, de nem bírtam visszafogni magam.

Örülök, megkönnyebbülést érzek amiatt, hogy lezártam őt, de sok félelem van bennem, hogyan tovább (hitel, gyerek).

Aki hasonló cipőben járt mesélne kicsit a lezárásról és újrakezdésről?


márc. 29. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy agresszív azért nem volt veled.


Én csak annyit tudok mondani (hasonlót éltem át, de én voltam a "gyerek" a szülő/mostoha szülő kapcsolatában), hogy nagyon jól tetted. Az alkoholizmus egy önsorsrontó betegség ami nem csak az egyént, hanem a környezetet is pusztítja maga körül.


Innen már csak jobb lesz, erre gondolj.

márc. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem agresszív nem volt, ezért is kapott csak mindig új esélyt, de végül már kezdtem így is érezni, hogy felemészt ez a helyzet.

Köszönöm a bíztató szavakat!

márc. 29. 00:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebben sumákol a párod, akkor megbízhatatlan. Ha nem lehet benne bízni, nincs miről beszélni. Hosszú távon csak azzal jársz jól, ha kizárod az életedből.

Apám most kapta meg a diagnózisát alkohol okozta májzsugorról. Még az orvosnak is tagadta, hogy iszik, az meg annyival elintézte, hogy ez nem bonbon meggytől alakul ki. Világ életében tagadott, pedig pokoli gyerekkorom volt miatta.

márc. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor telt be a pohár, amikor totál részegen jött haza és össze hugyozta magát. Másnapra már elköltöztem. Szerencsére csak pár hónapja voltunk együtt.
márc. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soha nem jöttem össze alkesszel, pedig már 40 vagyok.
márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én sem, mielőtt megismertem több éve tiszta volt, utólag tudtam meg, hogy volt gondja az itallal. És aztán pár éve újra kezdett inni és ahogy telik az idő egyre rosszabb. Hidd el ha tudom én sem jövök vele össze.

Mint ahogy le is zártam, nincs erre szükségem.

márc. 29. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 15 év házasság után váltam el hasonló problémák miatt. Tettlegesség nálunk sem volt, verbális bántalmazás annál több.

Nem volt könnyű döntés, de a legnagyobb megerősítés az volt, hogy a közös gyerekeink utólag elmesélték miket éltek át az alkoholproblémák miatt.

Ráadásul én úgy kezeltem a helyzetet, hogy én is iszogattam, mert teljesen józanul nem tudtam elviselni.

A válás óta csak alkalmakkor iszom maximum 2 pohár bort. Nekem nem hiányzik, apukával viszont a trauma hatására még jobban elszaladt a ló. Csak remélni tudom, hogy az új élethelyzet végül jót hoz ki belőle, és nem csúszik le teljesen.

Én találtam új párt, aki nem iszik. Ez fontos szempont az új kapcsolatban, mert ami az elején vicces meg bulis, az komoly problémákhoz vezet később. Egy életre megtanultam a leckét! A legjobb, amit tehetsz, hogy kilépsz ebből az ördögi körből! (L44)

ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!