Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk/férfiak! Ha egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk/férfiak! Ha egy nő egészségügyi okokból szűz, adnátok neki esélyt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Eddig vaginizmusban szenvedtem, amiből hosszú terápiával sikerült kigyógyulni.


Ha valaki nem tudná, a vaginizmus egy olyan állapot, melyben a hüvely izmai természetellenesen feszesek, ami lehetetlenné vagy legalábbis elviselhetetlenül fájdalmassá teszi a behatolást.


Szexuális és párkapcsolati téren egyébként nem vagyok teljesen tapasztalatlan, hiszen a vaginizmusom is akkor derült ki, amikor szexelni próbáltam. Sajnos nagyon sok rossz tanácsot kaptam a probléma kezelésére... "csak hiszti", "nem vagy felizgulva", "béna a srác" stb. Emiatt váratott magára 4 évet a gyógyulás.


Tudom, hogy bizonyos kor fölött hatalmas red flag, ha valaki szűz, de ilyen esetben elfogadhatónak találnátok? Vagy taszít a gondolat, hogy valaki ilyen problémával küzdött a múltban?


2022. aug. 22. 08:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%
22 évesen nem ciki szűzesség. Ha most már normális szexuális életet tudsz élni, nyugodtan ismerkedj
2022. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem idősebb tapasztaltabb palit keress. Ismerd meg őt, mond el neki idővel mi van és lazán fogja tudni kezelni ha úgy érzi erted megeri.
2022. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan már, 22 év az még nulla. Meg nem azért nem szexeltél eddig, mert nem akartál vagy félsz és szorongsz stb. Rajtad kívül álló ok volt a tényező. Az ég világon nem lesz semmi gondod a pasizással.

Ha normális közegben ismerkedsz, akkor megértő társad lesz.

2022. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Előre is elnézést, ha valakinek a lelkébe gázolnék, de őszinte leszek - szerintem sokan érteni fogják.

Az a baj, hogy az ilyen nők elcseszettül állnak a szexhez. Az még hagyján, hogy nincsen gyakorlatuk benne - tele vannak komplexusokal, félelmekkel, gátlásokkal, ami megkeseríti az együttléteket. Természetesen lehet erre mondani, hogy alakítsuk ki együtt az intimitást, odafigyelünk egymásra, összecsiszolódunk és akkor ezek a gátlások oldódnak stb stb, - én is ezt mondtam volna évekkel korábban. De ma már másként látom ezt. Én egy olyan lányt szeretnék, akivel zökkenőmentes a szex (persze apróbb hibák mindig belecsúszhatnak), tapasztalt, nincsenek gátlásai, szereti önmagát, a saját testét, képes ellazulni, élvezni az együttlétet.

És ahogy már írták korábban - én szívesen adok tanácsot másoknak, együtt tudok érezni azokkal, akik ilyet bevállalnak, sőt, talán még én is képes lennék rá, csak már úgy érzem, hogy eleget voltam/vagyok pszichológus amikor a barátaimról/családomról van szó, nem akarok még egy kapcsolatban is az lenni.

2022. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mindenkinek ment a zöld pipa.

Egyébként azt hangsúlyoznám, hogy már nem áll fenn a probléma, tehát nincs akadálya a szexnek. Minazonáltal a véleményetekre voltam kíváncsi, tehát az a válasz is hasznos, amiben azt írjátok, hogy részetekről így nem működne.

2022. aug. 22. 09:15
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
Igen, elfogadnám.
2022. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%

Nekem soha nem lett kivizsgálva, így hivatalosan nincs. Nem hivatalosan viszont, amíg napi szinten van szex, addig egész jó a helyzet, ha kimarad 1-2 hét, "újra szűz leszek". Gyakorlatilag annyira összeszűkül, hogy csak fokozatosan, figyelve, sok sikosítóval lassan lehet behatolni. Utána már nagyjából működik a dolog, de a behatolás mindig macerás, illetve a gátnál kis szakadások keletkeznek, ami kellemetlen. Ezért érdekelne, akár privátban, hogy hogyan értétek el, hogy fixen normál tágulása legyen. :)

Illetve milyen orvos foglalkozik ezzel a problémával. Eddig jellemzően azt olvastam, hogy pszichés eredetű a vaginizmus, tehát pszichoterápia a megoldás, te viszont fizikai tágítást írtál, ezért kérdezem :)

2022. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%

71%-os és 74%-os válaszolónak nagyon elcseszett élete lehet, mert minden válaszhoz piros jelet nyomtak. Ezért van mindenki lepontozva, gondolom én is le leszek. :-)))))


A kérdezőnek:

Nem!

Egyrészt 22 éves korban eü. probléma nélkül se lenne ez gáz. Nemrég volt egy hasonló kérdés 33 éves (csinos) nővel, egyéb probléma nélkül. Na, ott már gáz, ha még szűz.

Másrészt, ha szóba kerül, melyikőtöknek mennyire volt eddig párkapcsolata, és elmondod, hogy neked ez akadályozta évekig a partnerkapcsolatod kialakítását, akkor még kevésbé gond.


Ettől függetlenül, ha az én barátnőm lettél volna annak idején, és kapcsolatunk alatt rájövünk a problémára, én kitartottam volna melletted, ha te nyitott lettél volna arra, hogy gyógyulásodig más módon szerezzünk egymásnak élvezetet. Szóval egy kissé sajnálatos, hogy nem türelmesebb partnert fogtál ki magadnak.

2022. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 nemaRendőrség ***** válasza:
89%

A legjobb barátom párja szenvedett ettől.

Idő volt, de szerették/szeretik egymást, megoldották.

Nem tudom hogy pontosan hogyan, annyira azért nem mesélte, annyit tudok hogy sokáig az ujja sem fért bele.

Szegény lány annyira felizgult már hogy "az alatta lakóknál csöpögött a plafon", de semmi.

Idővel, kitartással és türelemmel megoldották, azóta tosznak mint a nyulak

2022. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
92%

Én 18 évesen vesztettem el a szüzességemet, és pechemre az illetőnek is én voltam az első. Fogalma nem volt hogyan nyúljon hozzám. Alapvetően is szűk voltam, és ő aztán elkövetett mindent, hogy a szex ne is legyen jobb. 7 évig voltam vele, olykor kényszerített a szexuális aktusokra, holott tudta, hogy ez nekem kín és fájdalom minden alkalommal. Gyűlöltem a testemet, soha nem tudtam élvezni. A libidóm is a béka feneke alatt volt. Mérgezte a kapcsolatot, sőt felerősítette az ő beteges rögeszméit. (pl megcsalom) Orvoshoz nem mentem, mert szégyelltem. Nagyon is. Aztán 7 év után elhagytam és pár hónappal később impulzív módon belementem a szexbe a 2. randin azzal a férfival, aki most már a férjem. Ő felismerte a problémát és ahelyett, hogy ott hagyott volna, elkezdett bevezetni ezekbe. Rohadtul türelmes volt velem, és nekem pont erre volt szükségem. Nem állított elvárások elé, ha fájt, akkor nem folytatta stb. Akkor esett le, hogyha egy random férfi a 2.randin ennyire figyelmes és az exem 7 évig le se szarta, talán nem velem volt a baj. Nekem nem kellett pszichológushoz fordulnom, mert a férjem szépen lassan feloldotta ezt a gátat bennem és a vaginizmus néhány év alatt megszűnt nálam. Egyébként kísérleteztünk mindennel, én alapvetően nagyon nyitott vagyok szexuálisan és nagyon akartam, hogy működjön köztünk. Mai napig azt mondja, hogy egy felfedezetlen kincs voltam és akkor 26 éves voltam. Idősebb, mint te, és összesen 1 szexuális partnerem volt. Szinte mintha szűz. Azóta a probléma megoldódott, 6 hete született természetes úton a kislányunk.


Ne szégyeld, nem a te hibád. Ha valaki veled akar lenni, akkor veled lesz. Sokat rágtam magamat, hogy a férjem biztos nem akar majd velem maradni, mert arra is képtelen vagyok, hogy normálisan szexeljek. Aztán mondtam neki az első találkozókon, hogy velem nem olyan egyszerű. Nem érdekelte, pont hogy a probléma megoldására törekedett. Felejtsd el ezt. Ne rágd magadat, a partnerednek kell türelmesnek lennie.

2022. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!