Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság csak egy papír?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

Páromnak nagyon nem. Nekem mint nő, igen.


Nálatok ez hogy van?


Én úgy gondolom hogy a házasság csak egy papír, amivel több közünk, jogunk lesz egymáshoz. Néhány dologban könnyít az életünkön.

Párom szerint óriási elköteleződés és lelkileg nagyon fel kell rá készülni.

Meg tudom érteni őt. Neki amúgy is nehezebb. El kell határoznia magát, megvenni a gyűrűt, feltenni a kérdést.

Én úgy vagyok vele, hogy össze költözésünk után 6 hónappal már olyan mint ha házasok lennénk. Ennek két éve. Ha elvenne, a nevemen kívül csak annyi változna hogy aláírhatok helyette, meg 1-2 apróság.

Eleve, ha össze költözök a szerelmemmel, azt komolyan veszem.


Nyilván könnyebb kilépni a kapcsolatból így, mint egy házasságból. De vannak olyanok is, akik tojnak arra hogy házasok és simán lelépnek válás nélkül.


Kinek mit jelent a házasság?

Azt is írd oda hogy férfi vagy vagy nő kérlek.



márc. 14. 05:15
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
De mit rendezkedik egy házasságban az egyház meg a kormány? 🤣
márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

40!

Akkor költözz lakatlan szigetre!

Ennyi erővel a törvényeket sem kell betartani, mert az "állam rendezkedik"?

Mégis mit rendezkedik egy házasságban az állam meg a vallás? Templomi esküvőt sokan nem is tartanak, hivatalosan nem is ismerik el.

márc. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
82%

Ez a "csak papír" nagyon sokba fog kerülni, ha válásra kerül a sor, vagy nagyon sokat fog érni, ha megbetegszel, lebénulsz, megvakulsz vagy a jót nézve gyereked születik.

De igazad van, végülis csak egy papír.

márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

A 40es keserű válaszán elgondolkodva az jutott eszembe, hogy mostanában nem is egy ismerősöm került nagyon kellemetlen helyzetbe amiatt, mert a társuk váratlanul és fiatalon meghalt, és mivel a házasság csak egy papír, egyikük sem volt összeházasodva.

Az öröklésnél viszont nagyon kellemetlen helyzetek is kialakulhatnak, arról nem is beszélve, hogy a temetésről is a legközelebbi hozzátartozónak kell rendelkezni, és ha nincs feleség, akkor az az anyós. Akivel esetleg nincsenek is jóban, és az anyós csakazért is emígy szervezi, pedig az élettárs amúgy szerette volna...


Összegezve, túl azon a romantikus ideológián, amit én is magaménak vallok, miszerint a házasság a párkapcsolat, a szerelem, az elköteleződés legfelsőbb szintje, én külön nyugodt vagyok, hogy váratlan halálom esetén nem hagyok magam után egy jogi katyvaszt, megnehezítve a helyzetét hirtelen magára maradt, gyászoló társamnak.


Ettől még eszembe sem jut, hogy bármit rám akarna kényszeríteni állam vagy egyház.

márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
24%

#44, nincs semmi keserű a 40-es válaszomban... egyrészt puszta tényközlés (nem is értem, hogy akik azt kérdezgetik, hogy "dehát mit rendeszkedik az állam" azok még nem olvasták a CSJT-t??? "IV. Fejezet A házastársak jogai és kötelességei") Namost egy kapcsolatban szerintem mi döntjük el, hogy mit várunk el magunktól és egymástól, és nem más...

A felvetett problémák meg könnyedén lekezelhetőek egy közjegyző előtt aláírt papírral, nem kell hozzá se felszallagozott néni, se kiöltözés, se megsértődő rokonok, se semmi ... csak mi magunk, meg a személyink...

"és ha nincs feleség, akkor az az anyós. Akivel esetleg nincsenek is jóban, és az anyós csakazért is emígy szervezi, pedig az élettárs amúgy szerette volna..." - az meg csak halkan említeném meg, hogy ha az embernek nincs házastársa, akkor tényszerűen anyósa sincs, tehát ezt nem is értem, hogy gondoltad...

márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb az is gond volt, hogy a közjegyző/anyakönyvvezető is állami ember :D
márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
91%

Számunkra egyáltalán nem egy papír a házasság. Két évig éltünk együtt házasság nélkül, mégis, amikor összeházasodtunk, óriásit változott a kapcsolatunk. Én nem a szerelmi kapcsolat legfelsőbb szintjének nevezném a házasságot, hanem a kezdő szintjének. A házasságkötés adta meg azt az alapot, azt az elköteleződést, ami biztonságot adott a szerelmünknek, amiben a kapcsolatunk tovább tudott fejlődni, erősödni, még szorosabbá válni. A házasságban lett a kapcsolatunk olyan, amit érdemes volt ápolni, amit érdemes volt őrizni, amiért érdemes volt küzdeni. 40 éve élek boldog házasságban. Nekem nem csak egy papír.

62N

márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
26%

#46, pontosan, az előbb idézet CSJT nevében nyilvánít házastársnak, teszi rád nézve kötelezőnek a "IV. Fejezet A házastársak jogai és kötelességei" című xart...

Egyébként fel nem fogom minek ezen vitatkozni, aki akar házasodik, aki nem akar az meg nem... az előző - ahogy írja - 40 éve házas, mi meg 26 éve vagyunk nem házasok. Ez kb ennyi és így van jól... (59/F)

márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
A házasság nem egy papír, az egy szövetségkötés, amit lepapíroznak, aláírnak, mint minden szövetségkötést a világon. Abban különbözik más szövetségkötésektől, hogy házasságkötéskor a felek egy esküt is elmondanak. Megesküdnek arra, hogy szeretni fogják egymást egész életükben, nem hagyják el egymást, stb. Az eskü elég erős valami. Az orvosokon pl. számonkérjük az esküjüket. Mi lenne, ha egy orvos cserbenhagyná a betegét, és azt mondaná az esküjére, hogy hát az csak egy papír. Vagy nem tenné le az orvosi esküt, mert gyógyít ő anélkül is. Már ameddig kedve tartja. Minek ahhoz egy papír. Ugye, fura lenne? Ki járna ilyen dokihoz? A házassági esküről viszont lehet így gondolkodni. Megesküdtünk, de nem számít. Lehet, hogy jobb is, ha inkább nem esküszik meg, aki így gondolkodik. Hogy az csak egy papír. Nekem életre szóló szövetség, esküvel megerősítve. Amit mellesleg lepapíroztunk.
márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
". Abban különbözik más szövetségkötésektől, hogy házasságkötéskor a felek egy esküt is elmondanak. Megesküdnek arra, hogy szeretni fogják egymást egész életükben, nem hagyják el egymást, stb. Az eskü elég erős valami." - már feltéve HA VALAKI egyházi esküvőn is részt vesz. mert egyébként a hivatalos polgári házasságkötésen nincs semmiféle eskű, kizárólag arra kell IGEN-nel felelni, hogy kijelented, hogy a másikkal házasságot kötsz...
márc. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!