Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kísértetek, szellemek tudnak...

Kísértetek, szellemek tudnak fizikálisan bántani? Vagy ha ők nem, akkor milyen természetfeletti lények képesek erre? Pl. démonok?

Figyelt kérdés
febr. 11. 03:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Picit túlteng benned a harag és a gyűlölet, ezzel óvatosan, mert károsítják a májat. Az érzelmek energiaként tárolódnak a szervekben, és a túl sok semmiből sem jó.
febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11.: És akkor mit csináljak a haraggal és a gyűlölettel? Májtisztító kúrát javasolsz?
febr. 11. 13:55
 13/20 anonim ***** válasza:
23%

Itt a tavasz, remek alkalom a megtisztulásra.

Májtisztítás is jó ötlet, valami meditáció a harag elengedésére, megbocsájtás mindenkinek aki ártott neked, vagy azt gondolod hogy ártott, stb.

Jóga, szerintem az is hasznos lehet.

A kínai energetikai irányzatokban a szervek egymást támogató áramlását erősítik, valamint a egyes csikung rendszerekben a máj "rossz" információját, a chijét a fákba áramoltatják, - a fák szeretik ezt a fajta chit- és a fa jó chijét -a levelek ragyogó zöldjének a minőségét pedig a májba, amit pedig a máj szeret, és táplálja.

Nyilván nem mindenkinek elfogadható minden, azt kell csinálni, amit te is el tudsz fogadni.

febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

12. Mióta demens, skizoid idős emberről is gondoskodom (nem az én vérrokoni ágam, de így alakult), ezt már megtanultam, hogy sok esetben nem érdemes velük vitatkozni. Egyszerűbb ráhagyni.

Ilyen felületeken persze sértheti az ember igazságérzetét, amikor láthatóan "problémás" figuráknak nem lehet őszintén elmagyarázni dolgokat, de nem egyszerű erre megfelelő szavakat találni.

febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
13.: Meditálok, meg ősz végéig jártam majdnem minden nap az erdőkbe. Napi átlag 1,5-2 óra biztosan megvolt, aztán most meg télen nem járok ki, meditálni sem meditálok, és mégis ugyanolyan, mint azelőtt.
febr. 11. 14:12
 16/20 Grimfox ***** válasza:

Az érzelmek lényege a "motiváció" megadása különböző cselekvések végrehajtására. De ha az érzelem válik a cselekvés okává, akkor az problémák forrása lesz. Az érzelmeket meg kell zabolázni. A túl vad pozitív érzelmeket is, de a negatív érzelmekre, mint a harag, és gyűlölet, ez sokszorosan igaz. Nem kell hozzá meditáció, sem nyugodt helyekre járás. Ezek segítenek az egyensúlyod megtartásában, ha amúgy tudod kontrollálni az érzéseidet, de magukban nem oldják meg a problémát(kivéve ha kifejezetten az érzelmeken meditálsz). Ha erős érzelem kerít hatalmába, gondolkodj! A harag esetén kérdezd meg magad, miért dühít valami. Ha a válasz az, hogy "ez az ember ezt csinálta/mondta", akkor még nem találtad meg a tényleges okot. Ha a válasz olyasmi, hogy "sérti a büszkeségem, igazságérzetem", vagy az, hogy "nekem is van hasonló indíttatásom, és néha ki is élem, de tudom hogy rossz", akkor már közel jársz a valós válaszokhoz. A harag, gyűlölet, irigység, stb. forrása általában az egyén. Egy hiba, vagy hiányosság, ami benned van, és a másik ember cselekedete, mondandója kényelmetlenül érinti. Persze van, hogy az együttérzésedet piszkálja fel valamilyen igazságtalanság, és ezzel nincs is gond. Ahogy a haragga, és más érzésekkel sincs. Mindaddig, amíg nem ezek irányítják, hogy mit csinálsz. Az érzések tudatják veled, hogy hogyan viszonyulsz egy dologhoz, és lendületet adnak, ha cselekedni akarsz. De nem lehetnek a döntéseid fő indokai, mert akkor impulzívan, hibásan fogsz cselekedni. Mindez alól kivétel a gyűlölet. Annak semmilyen formában nincs helye az ember életében, mert az még motiváló erőként sem visz előre, és ténylegesen meg tud betegíteni. Előbb pszichésen, majd ez által testileg.

Bocs, hogy nem a fő kérdésre reagálok, láttam a mellékes beszélgetést, és ez eszembe jutott.

febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ezt csak ide belinkelem, egy kínai csikungmester beszél a szervekről és a máj megtisztításáról, angolul.

https://www.youtube.com/watch?v=GFGFz5gnnLI

febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Leginkább a mai ember az, aki tud ártani a másiknak.
febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2%
A loú. Az meg is esz.
febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Senior Séf ***** válasza:

"És akkor mit csináljak a haraggal és a gyűlölettel?"

Tedd rendbe az étrendedet, s vele egy idő után helyreáll a bélflórád is. A beleidben dolgozó, veled SZIMBIÓZISBAN élő lényekben higgy, ne a túlvilágiakban.

febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!