Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miben hisztek? Éltetek át...

Miben hisztek? Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk? Hogy van folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban két családtagom és több ismerősöm is elhunyt. Nagyon nehéz időszak van mögöttem, emiatt pedig egyre többször foglalkozom bizonyos kérdésekkel. Pl: van élet a halál után? Létezik természetfeletti? lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal? Ha igen, akkor hogyan? Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben és igyekszem a saját egyházam tanítása szerint élni. De most, hogy felmerültek ezek a kérdések és folyamatosan foglalkoztatna, elbizonytalanodtam. Mi van, ha az élet csak annyi, ami itt, a földön történik és utána nem vár semmi? Mert ha tényleg csak ennyi az élet, akkor teljesen más irányba terelném az életemet. De ha van valami odaát, ha bármi is igaz abból, amiben hiszek, akkor meg úgy élném továbbra is az életem, ahogyan eddig. De egyszerűen megingott a hitem, nem látom értelmét semminek... Most óriási segítség lenne egy élmény vagy tapasztalat, ami meggyőz arról, hogy van több is annál, amit látunk... Remélem érthető, hogy mire gondolok.



2023. szept. 25. 16:02
 61/92 anonim ***** válasza:

A GyK valóban vallásos, de FŐLEG ezoterikus portál - viszont TÉNYLEG vannak ilyen szekciói, amit illenék figyelembe venni.

NEM SZEMETELÜNK ODA BÁRHOVA!

2023. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
61: azt tudod, hogy igazándiból nincs senki a vevő oldalon.
2023. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:

Nekem az a filozófiám, hogy én jól csinálom a dolgom.

Aztán majd mindenki más is eldönti, hogy ő normális lesz, vagy hülye.

De attól én még nem leszek hülye, ha körülöttem a többség az.

2023. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam olvasi különféle oldalakon külföldi hozzászólásokat is és érdekes, alig botlok vitas kommentekbe. Úgy látszik, ez is ilyen hungarikum, mindenhol bomlasztani, ellehetetleníteni, megsavanyítani amit csak lehet. Semmi tapintat, semmi kultúra, csak az esztelenség, vita kultúra, hát az meg micsoda?!

Kiír valaki egy kérdést, két percen belül megjelenik valami csökött agyú és gondoskodik róla, hogy teljesen kiforduljon a téma.

Kellene egy külön szkeptikus topik is, aztán ott kibeszélhetnék egymás közt Szervízmérnök úrék, hogy miért nincs igazuk az ezosoknak.

Azonban a kérdező által feltett kérdésben semmiféle állítás nincs, amit "tudományosan" cáfolni lehetne. Mindenkinek szive joga abban hinni, amiben akar, vagy épp nem hinni. De értelmes ember nem vész össze ezen

2023. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen vesznek össze, hogy mi az adott kérdés. Az ezotériá iránt érdeklődők nagyon szépen elbeszélgetnének akár kulturált kétkedőkkel is; hanem a kezdettől fogva gátlástalan, végnélküli, becsmérlő, hülyéző szrvizes trollkodásból volt elég úgy általában. Aminek mindig az a vége, hogy ő magáról ír, magát fenyezi. Valóban ezt akarja kihozni. Hogy róla legyen szó. Épp ezért van kint a neve is. Mert nincs senki, aki a való életben már ezt elviselné, ezt gondolom. Hogy neki legyen mindig közönsége, képes szétverni bármilyen könnyű préda ezo kérdést és elvenni bárki kedvét az eszmecserétől. És ezt nem kell elviselnie a többieknek.
2023. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

61.

Nagybetűvel ordibálni eleve gyökérség, nem vall intelligenciára.

Simán hajlandó lennék betartani Netikettes szabályt is, ha lenne ilyen, hogy itt nem szabad ellenvéleményt kifejteni.

De nincs ilyen.

Azt viszont nem tartom normálisnak, hogy valaki piócaként tapad egy nickre, mert ő ilyen gyűlölködő hajlamú és itt éli ki magát.

Ráadásul semmit nem ér el vele, ilyenre én nem adok, gyerekes sunyi leminősítés sem érdekel. Sőt, ellenkező hatást vált ki, mert annál inkább leírom a véleményem, a pióca meg ignorálásra kerül, plusz segítséget is fogok kérni ellene.

Amellett önmagát járatja le, hiszen akik olvassák esetleg a témát, látják a kötekedő szellemi színvonalát, így ő nem lesz jó reklámja az ezotériának sem.

2023. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:

"itt nem szabad ellenvéleményt kifejteni"

De te nem mondasz ilyet, mert felfogtad, hogy nem ezt írtam. Olvasd vissza.

Mint ahogy azt is felfogtad, hogy két embernek írsz.

2023. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
100%
67: mondom, hogy nincs vevőkészüléke, csak adás ugyanazzal a beakadt rosszindulatú lemezzel.
2023. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
Mindjárt kiderül.
2023. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

67. Nem fogom bogozni, melyik anonim, mit makogott nekem. Amit láttam az előzményben, torz felfogású valaki vagy valakik, hülyeségeket magyaráznak bele az én szavaimba, mert szöveget értelmezni nem képes szegény.

Több szóra nem érdemes, reménytelen eset.

Ezek a dolgok pontosan összevágnak, hiszen aki manapság bevesz ilyen ezotériás dolgokat, nem az eszével hódít, nyilvánvalóan.

Így azután nem érti azt sem, hogy én mit, miért írok.

2023. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!