Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miben hisztek? Éltetek át...

Miben hisztek? Éltetek át valaha olyant, aminek a hatására megbizonyosodtatok arról, hogy az élet több annál, mint amit látunk? Hogy van folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban két családtagom és több ismerősöm is elhunyt. Nagyon nehéz időszak van mögöttem, emiatt pedig egyre többször foglalkozom bizonyos kérdésekkel. Pl: van élet a halál után? Létezik természetfeletti? lehet kapcsolatba kerülni természetfeletti entitásokkal? Ha igen, akkor hogyan? Mi történik azok lelkével, akik meghalnak? Van egyáltalán lelkünk?

Én vallásos vagyok, hiszek Istenben és igyekszem a saját egyházam tanítása szerint élni. De most, hogy felmerültek ezek a kérdések és folyamatosan foglalkoztatna, elbizonytalanodtam. Mi van, ha az élet csak annyi, ami itt, a földön történik és utána nem vár semmi? Mert ha tényleg csak ennyi az élet, akkor teljesen más irányba terelném az életemet. De ha van valami odaát, ha bármi is igaz abból, amiben hiszek, akkor meg úgy élném továbbra is az életem, ahogyan eddig. De egyszerűen megingott a hitem, nem látom értelmét semminek... Most óriási segítség lenne egy élmény vagy tapasztalat, ami meggyőz arról, hogy van több is annál, amit látunk... Remélem érthető, hogy mire gondolok.



2023. szept. 25. 16:02
 51/92 anonim válasza:
4%

Az is említve lett, hogy Isten nem ezotéria. Magam arról teszek bizonyságot, hogy amik fentebb írva lettek - az Övék a dicsőség, nem az enyém, ezért nem úgy fogalmazom, hogy ÉN írtam - az pontosan illik ide, hiszen lefedi a kérdésfelvetést és meg is válaszolja a személyes megélés kapcsán, de valamilyen szinten mindenhová az életben, hiszen Isten-Élet. Az embertársam feltett egy kérdést, kérdéseket intézett, amelyek kapcsán meg lett törve vele a kenyér, ahogyan magam azt Általuk megélhettem. A lelkem számára ebben a megélésben Isten és Krisztus voltak a középpontban, és ahogyan Krisztus is mondja, a szív bőségéből szól a száj. Minden ember csak arról tud beszélni és úgy, ami a szívében felhalmozódott. Erre a kérdéskörre a lelkem általi válasz: Ők, direkt többesszámban, tiszteletet adva Krisztusnak is.


Az legyen, amit a Megváltó mond, hogy mindenkinek legyen meg a hite szerint. Mindenki abban hisz, amiben akar, az Igazság nem erőszak. De csak addig, amíg nem szembesül majd a tettével. Lehet tagadni Istent, lehet megalázóan szólni Róluk, hiszen ebben a világban öröm a szívnek és a szájnak, ha Őket becsmérli vagy nem is említi Őket, direkt fogalmazva többesszámban. Magam csak Róluk tudok már beszélni/írni, így ha valaki ezzel képes azonosulni, megteszi, ha nem, akkor sincsen semmi baj - meghozta a döntését. Nekem sincs bajom, ha valaki nem hisz Istenben (imádkozom érte, hogy higgyen), de aki hisz, azokkal mindig bajuk van azoknak, akik nem hisznek Benne, mert a test gyűlöli Istent. Így ha valaki ezt a szót említi, akkor azonnal kényelmetlenség és feszültség lesz úrrá. Olyan pedig nem létezhet, hogy valami nem foglalkozik Istennel, mert egyrészt szükséges volna, másrészt minden Róla szól valahol, hiszen így lett megalkotva Általa bölcsen az Élet és a Föld is. Nem önteltségből, hanem bizonyságként, hogy aki nem hisz is higgyen.


Az Ő áldásuk kísérjen mindenkit élete során!


Üdv.

2023. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
100%
Isten rejtett, ezért ezoteria.
2023. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:

"említve lett, hogy Isten nem ezotéria"

Pontosan.

Ezért aztán jó erkölcsű ember NEM ír róla ide.

TE jó erkölcsű vagy?

2023. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:

Hat akkor én nem vagyok az… a régi idők gyermeke vagyok amikor meg ide tartozott. A vallás is.

De rengeteg esetben foglalkozik érintőlegesen istenekkel.

2023. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
48%

Az régen volt, amikor az egész emberiség tudása még elfért egy ember fejében, és minden tudós mindenhez is értett.

Ma már szakosodás van, amit nem lehet elkerülni, ha komoly vagy.

Persze hobbi szinten ma is lehet maszatolni, de az nem sokat ér.

Úgyhogy arra kérünk, hogy itt tényleg ne beszélj istenekről. Menj át a vallás fórumra, ott kedved szerint.

2023. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim válasza:
0%

Isten nem rejtett. Az okoskodók és önmagukat felemelők elől van rejtve szimbolikusan, mert aki ilyen, az nem képes őt látni a testi érzékszerveivel és felfogásával. Ezért mondta Krisztus, hogy áldja az Atyát, hogy az Igazságot elrejtette az ilyenek elől, és azt megjelentette a szelíd gyermekeknek. Isten mindenhol ott van, Ő az ÉLET! Miként maradhat Ő rejtve akkor? Nem szükséges őt keresni sem, mert aki így tesz saját akarásból, meg nem leli, csak egyet: a saját boldogtalanságát. Utána pedig a lelkének kárba veszése következik. Nem keresni, kutatni kell őt, hanem Benne megfürdőzni, Benne gyermekként játszani.


Az ezotériás passzus nem így lett értve. Azért lett említve, mert Isten egyetlen emberi okoskodásnak, zsánernek és semmi egyéb ember által kitalált kategóriának sem a része. Azokon messze kívül helyezkedik el, mivel ezek zárt rendszerek, Ő pedig nem alkotott leláncolót, dogmatikusat. Ő szabad, teljes, egész, tökéletes. Nem az ezotériára lett válasz adva, hanem a kérdező kérdésére, ami óriási különbség, dacára annak, hogy a kérdésfeltevés ebbe a kategóriába lett sorolva, hiszen a világ szabályrendszer okán valahová szükséges. Teljesen mindegy, mi a zsáner, Isten ÉL-Ő, és Róla szól szinte minden. Azért szinte, mert az emberi okoskodás és az emberi gyarlóság már nem. Ez teljesen független attól, ki mit gondol vagy érez. Magam megéltem (és élik mások is) és élem is, hiába, hogy ezt valaki hiszi vagy sem. Nem embereknek akarok megfelelni.


Isten döntse el, hogy ki vagyok, erre nem ÉN adok választ. Az a dicsőséges, amikor valaki megismeri Őket, az Igazságot, mert Isten szava Krisztuson keresztül cáfolhatatlan és tökéletes! Ezért amikor sértést és cinizmust alkalmaz valaki, ami a legtöbb esetben bizony nagyon megalázó és mélyen fájó, akkor azzal szükséges válaszolni, amiket mondott és mond is, mert ez megtámadhatatlan erejű. A szívnek teljességéből szól a száj - mondja. Azt is, hogy minden fa a saját gyümölcséről ismerszik meg. De a legfőbb, ami ide illik pontosan, hogy mindannyian számot adunk majd a hitvány beszédünkről az Atya előtt. Lehet cinikusnak lenni, ironikusnak, bántónak, megalázónak, de minden tette fel van jegyezve mindenkinek, és erről mindenki számot ad majd, erről senkinek se legyen kétsége.


És a legutolsó dolog, ami szintén nagyon fontos, hogy magam sosem pontozok senkit sem, sem itt, sehol máshol. Köszönöm, aki megteszi felém, de méltatlan vagyok az elismerésre, így ha valaki adna nekem, azt Istennek és Krisztusnak adja, ne nekem, ezt kérem csak. A FB elhozta ezt a lájk-őrületet, ami azóta is mindenhol dívik. Ha magam szavazok bárki véleményére, akkor magamat felemelem, hiszen ÉN vagyok, aki eldöntöm, hogy az embertársam véleménye mennyit is ér, de ettől messze vagyok. Mert ez a fajta eljárás valójában ítélkezés a másik felett. De az tegyen így, aki tökéletes. De mivel senki sem az, így ez maradjon meg Istennek. Hála Nekik, hogy nem vagyok tagja a közösségi médiának, nem "tetszigezgetem" és "szívecskézem". Persze jól tud esni az ember testének a felmagasztalás, a méltatás, de abba a öncsapdába senki bele ne essen, hogy azért, mert valakit felmagasztaltak az embertársai, szinte kiválóra, 100%-ra méltatták, hogy a nagy számok törvénye alapján neki ezért igaza is van! A világban lehet, de a Léleknél abszolúte nem. Dehogy van. Aki az Igazságot szólja, azt megvetik és mindenhol lepontozzák, noha igaz, amit szól, de nem neki van igaza, hanem Istennek általa. Így aki egy ilyen embert megaláz és elítél, az azt Istennel teszi valójában. Onnan lehet tudni, hogy valaki Igazságban jár, hogy a legtöbbször egyedül van és az világ utálja őt. Fáj nagyon, ezt élem, de hálákat adok ezért Nekik!


Elnézést, de magam elengedném már ezt az eszmecserét, mert amit nem épít, az elvetendő. Mindenkinek legyen meg a hite szerint. Magam azért imádkozom érte, hogy itt is sok tékozló fiú térjen haza. És addig térjenek meg, amíg majd egy akkora pofont kapnak az Élettől (tragédia, betegség, gyász), ami nagyon fog fájni, és lehet, hogy nem lesz már kegyelem többé.


Isten és Krisztus Lelke segélje ebben azokat, akik vágynak Rájuk!


Üdv.

2023. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedi felfogásod van a rejtett szó jelentéséről, akkor ne várd el, hogy másnak is az legyen.
2023. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
100%

"Az okoskodók és önmagukat felemelők elől van rejtve szimbolikusan"

Azt a mindenit neki!

Én is kérek ebből az anyagból!

...na, most már elegünk van belőled. Az, hogy fanatikus vagy, a te dolgod.

NEM AKARUNK ITT HALLANI TÉGED.

Felfogtad?

2023. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

49.

Nincsenek ilyen írott szabályok ezen a felületen, vagy bizonyitsd az állításod!

Te itt senkinek nem szabod meg, hogy mit írhat, legfeljebb jelezheted a megfelelő helyen.

A GyK nem vallásos, nem ezoterikus portál, csak vannak ilyen szekciói, amihez bárki hozzászólhat, már aki nem törlődik. (Valójában az is hozzászólhat, csak törlődik.)

Ezen az oldalon van egy akkora gyűlölködő alak, amelyik meglátja a nickem, majd igyekszik sunyiban provokálni, hátha kitörölnek mindent.

Még azzal is fenyegetőzött, ha névtelenül írnék, akkor is felismer, tehát folytatná ezt a gerinctelen ténykedést.

Milyen ember az ilyen?

Normális?

Ezotériás hívő.

Ennyit ér a véleménye.

2023. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
100%
Érdekel még valakit, amit a szrvíz összehord?
2023. okt. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!