Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azt nem tartjátok paradoxonnak...

Azt nem tartjátok paradoxonnak,hogy olyan "fejlett"léleknek mint a dalai láma visszakell szuletni?Elvileg megtudja mondani hova fog inkarnálodni

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 13:35
A kérdező szavazást indított:
paradoxon
nem paradoxon
nem hiszek a reinkarnácioba
13 szavazat
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Azért születik újjá, és azért tudja meghatározni a körülményeit, mert olyan karmát teremt aminek az lesz az okozatisága. Mivel megvilágosodott elvileg már üres. Így tisztán tud karmát létrehozni, mert tudja mik lesznek a következmények. És ő direkt akar újra ide inkarnálódni, azért hogy segítsen másoknak.
2022. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Eleve a reinkarnacioban nagyon sok paradoxon van
2022. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 SZücsöm ***** válasza:
70%
3 Felsorolnál párat?
2022. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerre történnek nagyon jó és nagyon rossz dolgok emberekkel


Rengeteg egyértelműen legalja undorító ember él a legnagyobb jólétben (ebben az életben instant karma, vagy valami?)


Eleve az evolúció számomra Összeegyeztethetetlen a lelek meg karma létezésével


Rengeteg általános értelemben vett jó, becsületes ember szenved, míg az ellenkezője éli világát és élvezkedik


Nem tudom elképzelni a lelek miféle formában létezhet és hogyan száll bele egy megfoganó emberbe…

2022. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy azért inkarnálódik ("születik vissza" a te megfogalmazásodban), mert "kell" neki, nem pedig azért, mert a lelke ezt választja?
2022. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanítóra, szellemi vezetőre mindig is szükség lesz.
2022. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 SZücsöm ***** válasza:
100%

4 Lehet hogy én nem vagyok eléggé szemfüles de ezekben nem látok paradoxont.


!HA! létezik karma és lélek az azt jelenti hogy elképzelhetetlen alkalommal születhetett le a lélek "anyagi létezőbe".


Ez konkrétan annyit tesz hogy rengeteg alkalma volt "negatív" vagy "pozitív" karmát felhalmoznia.


Ha egy rossz ember jó életet él az csak annyit tesz a karma szempontjából hogy az előzőleg felhalmozott "pozitív" karmáját éli meg és közben gyártja a negatívat. Ergo paradoxon kilőve.


Miért összeegyezhetetlen számodra? Azt még megértem ha azt írod hogy nem hiszel benne hisz én se hiszek benne mert személyesen nem tapasztaltam semmit ami a létezésére utalna.


Ettől függetlenül ahogy pl paradoxon sincs az előző felvetésedben úgy összeegyezhetetlenség sincs ebben. Hisz az evolúció egy anyagi/fizikai/biológiai jelenség, a reinkarnáció pedig egy transzcendens fogalom. Konkrétan nem lehet a kettőt egymással semmilyen formában összehasonlítani hisz a transzcendens létében csak hinni lehet. Ezáltal nem lehet olyan pontot se találni ahol összeegyezhetetlenség lenne, hisz nem ismerjük a reinkarnáció működését (vagy hogy létezik e).

+ Itt sincs Paradoxon.


A következő felvetésed meg konkrétan csak az első felvetésed megfordítása.Így az én első válaszom megfordításával meg is van rá a "magyarázat. Ismételten nem látom a paradoxont.


Az utolsó felvetésedben pedig ismételten a fizikai valóságot hasonlítod össze a transzcendenssel és erre is meg van már a válaszom. + Itt még annyira se érzékeltem a paradoxon gondolatának létjogosultságát.

2022. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A bódhiszattvák úgy döntenek, hogy visszajönnek. (fogadalom)

Aki nem bódhiszattva, de fejlett szinten van, az is dönthet a visszaszületés körülményeiről. Aki nem elég fejlett, egy bizonyos szint alatt a karmája húzza vissza egy újabb születés körülményeibe.

2022. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
4. Mert nem csak ennek az életnek a karmája hat ránk. Aki fejlett, az nagyobb próbatételeket vállalhat, de több karmát is dolgozhat le, mert elbírja a terheket. Nehezebb körülmények között, de feljebb léphet a lelki-szellemi ranglétrán. A gyenge lelkeknek nincs ilyen problémájuk, ők még a súlyosabb bűnök ellenére is erőt gyűjtenek, hogy el tudják viselni valamikor a következményeket. Bár, mivel karmafeltorlódás van, most mindenkinél hamarabb érnek be a következmények. Amíg nem ért véget az életük a bűnösebb lelkeknek, addig nem tudhatod milyen következményeket kell még elszenvedniük.
2022. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 SZücsöm ***** válasza:
9 Hogyan,miben,miért fejlődik a lélek? Mi számít fejlődésnek a transzcendens nézőpontjából? Mi az a szellemi rangléta? Mitől erős és mitől gyenge egy lélek? Ennyi erővel pl létezik magas és alacsony lélek is? Transzcendens szempontjából létezik bűn?
2022. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!