Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért szokták mondani, hogy...

Miért szokták mondani, hogy halálunk után még 49 napig jár a lelkünk a Földön?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy halálunk után a lelkünknek még van ideje szabadon mozogni, végignézni saját temetését akár. És ez az idő 49 nap. Nem írták sehol, hogy miért pont ennyi és kíváncsi lennék, hogy miért pont 49 napot mondanak, hogy a lélek eddig a Földön kóvályog úgymond és utána hazatér a fénybe. De miért pont 49 napot számoltak ennek, hogy jött ki a 49?

2021. máj. 4. 23:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Hú, szerencséd, hogy 48 napja történt velem ez a halálos baleset. Így tudok még neked válaszolni. A tabletet is feltöltve hagyta a gyászoló család és a profilomat sem törölték, mázli. Hát pont az ilyen esetekért van 49 nap és nem másért. Ki van ez találva.
2021. máj. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
7x7 nap, annyi idő kell mig az összes nem fizikai rész szétoszlik és végleg megszabadul a lélek a földi köteléktől. 7 csakrához 7 energiaréteg tartozik. Ez az elmélet.
2021. máj. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
32%
Gyakorlatban várni kell az ítélet hirdetésre, hogy a pokolba kerülsz vagy isten felnyal téged.
2021. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még egy érdekes dolog ezzel kapcsolatban. Akinek konzerválják a testét, vagy olyan helyre temették ahol nehezen bomlik le, vagy a szívét külön szívurnába temetik el, nem szerencsés. Ezért tartják hamvasztást a legjobb megoldásnak.
2021. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 napról hallottam, de akkor 49, jó tudni 😮
2021. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Én 45 napról hallottam.
2021. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
Én semmi ilyesmiről nem hallottam eddig. Nem rossz indulatból, de valaki el tudná magyarázni, hogy ennek mi értelme? Mármint abban mi a jó, hogy halálunk után még 49 napig itt marad a lelkünk?
2021. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Én azt olvastam, hogy 45 napja van, hogy átkeljen, utána is át tud, csak nagyon nehezen, vagy segítséggel vagy itt maradnak. Én ezt olvastam hát hogy igaz e?
2021. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Mert az embernek fizikai testén kívül még több energiateste is van, aminek teljesen fel kell oszlani a halál bekövetkezte után.
2021. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 D-Mano ***** válasza:
100%

Az, hogy még napokig itt maradhat a lelkünk félig az anyagi síkon, arra jó, hogy fel tudd dolgozni a halál élményét/traumáját. Hogy még megnézhesd azt, amit meg akarsz: azokat az embereket, dolgokat, akik és amik fontosak. Hogy láthasd, hogy mi történik a testeddel a halálod után, hogy fogadják a hírt az ismerőseid. Másrészt, hogy "megbarátkozzhass" a haláloddal/ megemészthessed a halálod tényét.


Egyébként nem kötelező a tudatodnak a napokig feloldó étertesdeben maradnia, átmehet hamarabb is a túlvilágra.


Ehhez a kis ittmaradáshoz a léleknek van egy X napig elegendő éteri energiája. Amivel mozogni, tevékenykedni tud. Amíg ez elfogy, addigra teljesen el kell jutni a túlvilágra. Ha ez nem megy, akkor az itt ragadt lélek vagy egyhelyben ragad energia nélkül vagy energiacsapolásra szorul élő emberekből.


Az itt ragadásnak több oka is lehet. Az egyik, hogy nem képes elengedni ezt a földi életét.


Vannak kultúrák, amelyek szertartásokat tartanak az így itt maradt lelkek átjutására.


Itt egy novella, amely valósághűen ábrázolja egy itt ragadt, eltévelyedett lélek sorsát:

[link]

2021. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!