Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi az áldás?

Ozmium42 kérdése:

Mi az áldás?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ugye van a mágia kifejezés, ami lehet fekete vagy fehér. (netán tarka és relatív?)


Az átok és rontás a fekete kategória a fehér pedig az áldás.

Ezek mind kívánságok, amiket ezós tartalommal el szoktak látni páran, akik hisznek bennük. Gondolom a működésére vagy kíváncsi. A folyamatra. (mármint kémiai/fizikai, tudományos folyamatra és nem rituálékra vagy egyéb ceremónikára).


De a zene is áldás. Függő lettem, pedig biztos sokaknak nem jön be.

https://www.youtube.com/watch?v=g6xW19q-zvE&t=232

2015. júl. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Határozott, és szívből jövő jókívánság. Vallásos berkekben Isten, vagy valamely isteni személy jótékony erejének közvetítése egy személy, vagy csoport felé.
2015. júl. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nade Ozmium, szakítottál wikivel? [link]
2015. júl. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Amikor az anyós megtanulja befogni a pofáját
2015. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Legoman ***** válasza:

Mint többen is írták, akkor lesz valaki áldott, ha valaki jókat kíván neki, vagy megkéri Istent, hogy áldja meg őt és a családját. Szerintem a pap is így áldd.

A boszorkányok rituáléval áldanak.

Áldhatunk gyertyával is, akár, sőt szinte bármivel lehet áldani. A lényeg nem abban van, hogy én azt mondom neki, hogy boldog életed lesz, hanem hogy hiszek abban, hogy neki az lesz, hogy ezáltal ő is hinni fogja, hogy neki boldog élete lesz, és ez valóban bekövetkezik.

2015. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Huo Xianren szerintem tökéletesen megfogalmazta a lényegét.


Számomra annyit jelent, hogy egy erőteljes, a "küldő fél" által mélyen megélt, szívből jövő jókívánság, aminek teremtő ereje van, és rá magára, a saját életére is visszahat.


Annak, aki nem ragaszkodik az energia Wikipédián fellelhető definíciójához, azt is mondhatnám, hogy egy általad mások felé kiküldött pozitív energia program, ami a tudatalattid működésének törvényszerűségei miatt a saját életedre is pozitív hatással van, és aminek az ereje, hatása az általad "beletolt" érzelmi energiával és tiszta szándékkal arányos.


Akinek van kedve megtapasztalni, egy kísérletet tenni azzal, hogy rá hogy hat, annak szerintem érdemes, akár konkrét személyeknek szóló áldásokkal, akár olyan, magában ismételgetett "mantrával", mint pl.:


"Áldás és békesség az egész világra, áldás és békesség minden élőlényre.", vagy bármi mással, ami benne jó érzést kelt.

2015. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A mantra meditációknak is hasonló a lényege. A mantrák a szútrák részletei, amolyan imádságfélék, amelyek gyakran minden élőre vonatkoznak, és ezt ismétlik legalább 108 alkalommal.

Egyébként az egyszerű jókívánságnak is ténylegesen jó hatása van a személyiségre. Ha valaki tud önzetlenül jót kívánni másoknak, az még pszichológiailag is jót tesz neki, nem csak szellemi szinten. Hát még ha az illető erős akaratú, és elmélyült szellemiségű.

2015. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!