Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák azért nem esznek...

A vegák azért nem esznek húst, mert sajnálják az állatot. A növényt nem sajnálják? A növény életének is vége, ha megfőzöd, vagy ha nyersen megeszed.

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 19:43
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim válasza:
11%

én meg csak húst eszek! és akkor mi van? fáj rágondolnom, hogy szegény kis brokkolikat egyesek levágnak és megfőznek!!

mindenki leszarja! amúgy egészséges 140 kilós ember vagyok!

2008. aug. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a vegák nem azért nem esznek húst mert az állatot sajnálják, hanem mert nem tartják egészségesnek, viszont pótolják növényi táplálékkal azt ami így kimarad.

A növénynek nem tudom fáj e hogy leszedik, megfőzik, nyersen megeszik, de egy biztos, ha kimarad a hús azért vmit csak kell enni. Meg szerintem a növényből sok ezer van és nem jelenik meg úgy élőként mint egy állat. Remélem érthető hogy értem ezt.

Én nem szoktam lenézni a vegákat, pedig semmilyen vallási csoporthoz nem tartozom, egyszerűen csak elfogadom hogy ők úgy szeretnek étkezni, élni. Sőt néha még érdekesnek is tartom, hogy hogyan tudják úgy összeállítani az étrendjüket hogy laktató, finom legyen és egészséges. Tehát hogy minden benne legyen amire a szervezetnek szüksége van és mégse legyen unalmas. Szerintem aki húst eszik annak nem kell lehülyéznie a vegákat, inkább tanulni tőlük új recepteket, ill. ha nem szeretnének akkor pedig elfogadni őket úgy ahogy vannak.

Mindenki úgy étkezik ahogy akar!

2008. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
81%
Ja és még vmi. A húsevésnek is vannak fokozatai. Van aki szinte mindig húst, húsfélét eszik, ha kell ha nem és van aki heti egyszer kétszer eszik húst. Itt is hol vöröset, hol fehéret. Ez biztos nem árt, sőt talán ez az egészséges. A vegák meg ügyesen tudják pótolni más növénnyel ami kimarad a hús kihagyása miatt.
2008. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim válasza:
100%

Én eszek húst, de kiegyensúlyozottan táplálkozom, tehát amikor húst kíván a szervezetem, azt, ha nem kívánja, akkor nem, és jól érzem magam a bőrömben, egyiket se viszem túlzásba, mindig, ami jólesik, és így pont jó.


Én azoknak a válaszára lennék kíváncsi, aki vega, de a halat megeszi.

2008. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim válasza:
88%
Nem sajnálják. Gondolj bele: az állat előtte ugyanúgy megenné a növényt, így megeszed az állatot és a növényt is. Ha vega vagy, akkor csak a növényt, abból se annyit, mint amennyit az állat egész élete alatt elfogyasztott!
2008. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim válasza:
88%
Amúgy van egy ismeröm aki vega és tök finom kajákat főz én nagyon szeretem de nekem is hiányzik belőle néha a hús. De mivel ők nem esznek húst ezért felmerül a kérdés hogy akkor hol van az a sok vitamin ami a húsban van, és biztos bajuk lesz belőle, hogy nem esznek. Szerintem azok a vitaminok nem csak húsokban találhatók meg. Amúgy ez a "növénynek fáj de az állatnak is" vita elég furcsa, mert végülis muszály ennünk valamit különben éhenhalunk. Hogy növény formájában vagy állat formájában az már azon múlik aki megeszi. Igyis-úgyis ártunk valamit.....nemde?
2008. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim válasza:
93%
Amúgy 13 éves lány voltam és húsevő.........meg növény....
2008. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim válasza:
94%

Hello mindenkinek! Na én egy olyan lelkületű emberke vagyok aki nem eszik semmilyen húst kivéve halat!

Most jön a kérdés, hogy miért? Már volt hasonló válasz! Én is azért, mert beteg vagyok és nem ehetek akármilyen húst, mivel a hal könnyen emészthető és színtiszta fehérje ezért megehetem a többit nem! Én is hozzá tenném azt még, hogy előtte hús evő voltam imádtam!

Plusz még azt is hozzá tenném aki így lehülyézi a vegákat, mit tenne ha olyan helyzetbe kerülne mint például én, hogy kiderülne, hogy ilyen betegsége van? Az élet új törvényeket hozz ne felejtsük el és nem biztos, hogy a régi törvény lesz rád érvényes! Lehet, hogy egy sokkal fájdalmasabbhoz kell majd alkalmazkodnod! Na pá!!!:)

2008. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
66%
csak azok irnak ilyet,vagy monda nak tapasztalatom szerint,akik nagyon ostobák..nem tudom,ki hogy van vele de én legfőképp szárnyasokat,disznót,esetleg marhát eszek..ezek az állatok pedig nem maradnak meg a vadonban,ezért nevezzük őket HASZONállatnak,mivel azért tartjuk őket,hogy megegyük.Az már másik kérdés,hogy ma már ez sem egészséges,mert ezeket az állatokat is tömik mindenféle gyogyszerekkel,mesterséges szarokkal,mint mikor a zöldségeket vegykezelik. Cápauszonyt,medvetalpat pedig én sem eszek,mert igenis ezeket az állatokat azért ölik ,és csonkitják meg hogy te az étteremben bekanalzhasd a medve lábábol készült levest.
2008. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
66%
utolso válaszolo vagyok,elfelejtetem irni,hogy ugye a pénztárcám se cápa,medve,kenguru,krokodil fogásokra van tervezve:D
2008. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!