Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák azért nem esznek...

A vegák azért nem esznek húst, mert sajnálják az állatot. A növényt nem sajnálják? A növény életének is vége, ha megfőzöd, vagy ha nyersen megeszed.

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 19:43
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
Eh, mi meg disznóvért szoktunk enni (ld. hurka), na és? Kegyetlen a tápláléklánc, attól még, hogy nem veszel tudomást róla, létezik. Én egyébként azt hiszem, el tudnék vonatkoztatni kutyahús-evés közben, hogy az egy kutya volt. Persze szeretem a kutyákat, és nem tudnék leölni egyet se.
2008. máj. 26. 18:48
 22/56 anonim válasza:
69%
Annak, aki azt írta, hogy megnézne egy vegetáriánus ökölvívót: Muhammad Ali neve ismerős? Ő egy elég híres vegetáriánus ökölvívó, őt nézd meg!
2008. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
69%
Én azon hidaltam le, hogy a növények érzik a fájdalmat. Lehet hogy én vagyok tájékozatlan, de tudtommal nincs idegrendszerük. Nekem egyébként semmi bajom a vegákkal, de én rohadtul szeretem a húst, és már nem tudnék lemondani róla, és nem is akarok. Nem vagyok profi a témában, de azt hallottam, hogy vannak esszenciális aminosavak a húsokban, amik növényekben nincsenek, és az emberi szervezet sem képes előállítani azokat. Nekem volt egyszer egy vega osztálytársam, mindig kórosan sovány volt, de lehet hogy ő genetikailag is ilyen beállítottságú volt.
2008. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim válasza:
98%
Én például nem azért nem eszem húst, mert így tartja kedvem! Olyan betegségem van ami miatt nem ehetek húst! Sok olyan ember van aki azért nem eszik húst vagy csak nagyon keveset eszik, mert nem lehet nekik. Ezért nem szerettem ha vki jelzővel illet minket, mivel fogalma nincs az egész dologról csak annyit tud, hogy nem esznek húst! A hátterébe pedig nem lát! Csak annyi a válasza, hogy "hülyék"! Aki ezt mondja nagyon könnyen kerülhet ugyanebbe a helyzetbe! Én rólam 5éve derült ki, hogy ilyen beteg vagyok! Előtte és is hús fogyasztó voltam! Ennyi!!
2008. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim válasza:
79%

Egyébként meg én orvosnak tanulok! Tisztában vagyok vele mi egészséges mi nem! Olyan ember is lehet vérszegény aki húst eszik! Anaemiás állapot sok mindenből kialakulhat nem kell hozzá vegetáriánusnak lenni! (Ez még mindig én vagyok a hülye vegetáriánus! Aki betegsége miatt nem ehet húst!):)

Egyébként ha vitánál vagyunk! Ha sok húst eszel, akkor meg koleszterin beteg leszel! 8-9 év múlva szedhet sok féle gyógyszert magas vérnyomásra, cukorbetegségre...stb! Hát ennyi!

2008. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
90%

Emberek, itt most komolyan elkezdtétek lehüllyézni egymást? Nem kell kicsúfolni a vegákat, mert ők ugyanúgy nézhetnének minket őrültnek...

Az ember összetetten táplálkozik, ebbe a hús, és a növény egyaránt beletartozik, mivel nem lehet, minden nap húst hússal enni, viszont zöldségeken élni lehetséges, de pótolni kell, a fehérjét, meg a zsírokat.


Ami igaz az igaz, a növény is élőlény, és annak is fáj ha megölöd, csakúgy mint az állatnak, de ha mindekettőt kilőjük, már tényleg csak földet és humuszt ehetnénk, ahogy a giliszta, és azt hiszem ez egyik "tábornak" se tetszene...

2008. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim válasza:
63%
ha a vegák nem baszogatják a húsevőket, a húsevőknek miért kell? ha okosan táplálkozol, minden tápanyagot meg tud kapni a szervezeted hús nélkül is. ez a kérdés meg szimpla kötekedés.
2008. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés bizonyos elvek hangoztatóinak szól, akik normális reagálásként egy érvelést kellene, hogy leírjanak
2008. jún. 2. 16:33
 29/56 anonim válasza:
74%
vega ökölvívoknak ki talállták a proteineket, fehérjéket amik helyettesíteni tudják a húst.:) találkoztam ilyennel és még nagyobb muszklival dicsekedett a csávó:)
2008. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim válasza:
21%
Marhaság ha valaki nem eszik hust biztos hogy az sem egésséges ha valaki egyeltalán nem eszik semmi fehérjét,de a vegák tényleg hülyék.
2008. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!