Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melegítés mikrón avagy gázon?

Melegítés mikrón avagy gázon?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy melyiket használjátok a 2 közül? Én személy szerint gázon melegítem az ételt, mert a mikró a tápanyag jelentős részét átmanipulálhatja/megsemmisítheti.

Ti hogy gondoljátok?



2016. febr. 9. 23:31
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
88%

" Tűzveszély! A mikrohullámú üzemre nem alkalmas műanyag edények károsodhatnak és a mikrohullámú sütő is megsérülhet. Ne használjon fém tartókat, ALUFÓLIÁT, evőeszközt, edényt fém felfekvő felülettel, ólomtartalmú kristályüveget, recézett peremű tálakat, nem hőálló műanyag edényt, fa edényt, fémcsipeszt, belső fémhuzalos

műanyag és papírcsipeszt, műanyagpoharat, nem teljesen lehúzott

alumínium fedéllel (lásd az "Edényválasztás mikrohullámú sütőhöz"

fejezetet). Ha ilyen tárgyakat használ, az edény megsérülhet vagy tűzveszély állhat fenn."

[link]

2020. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
76%
Mikrózom
2020. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
39%

Én gázon (ha villanytűzhely lenne, akkor azon melegíteném). Ahányszor utána akartam olvasni annak, hogy most akkor tulajdonképpen mi is van a mikróval, káros-e vagy nem, stb., mindig arra jutottam, hogy nincs rá bizonyíték, hogy nem káros. És akkor maradtam a gáznál. Egyébként meg amúgy is kicsi a konyha, úgyhogy abszolút nem hiányzik a mikró, ezért mostanában nem is olvastam utána, hogy hol tart a tudomány. (Azért valaki belinkelhetne valami tudományos cikket az érdekesség kedvéért, ami azt taglalja, hogy márpedig nem káros, ha tényleg ez a tudomány véleménye azóta.)

De ha feltesszük, hogy nem káros az egészségre, akkor is: valahogy más lesz az állaga az ételnek mikróban melegítve, mint gázon vagy sütőben, ezért sem vagyok oda érte.

2020. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim válasza:
9%
Inkabb gazon. Mikrot csak pattogatott kukoricara hasznalok. Ha rizst kellene melegiteni, kiveszem kb ket oraval fogyasztas elott es felveszi a konyha homersekletet. Tesztat viszont bele lehet dobni forro vizbe, ugyanolyan, mint frissen.
2020. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
88%

"Mikrot csak pattogatott kukoricara hasznalok."

És csak ezért képes voltál venni egy mikrót? :)

2020. aug. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 Dorci1999 ***** válasza:
100%
Ételtől függ, meg hogy hányan eszünk. Ha 3-man eszünk levest vagy pörköltet, akkor mindenképpen gáz, de ha egyedül eszek krumplis tésztát akkor azt mikróban. De kicsit jobban szeretem a gázt szívem szerint. 21/L
2020. nov. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
86%
Ami főtt és van leve, szaftja, azt gázon. Ami sült, azt mikróba.
2020. nov. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim válasza:
82%
Mikró egyszerűbb és gyorrsabb
2020. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
43%

"ha egyedül eszek krumplis tésztát akkor azt mikróban"

Gázsütőben 10 perc. Amíg megmelegítem és megeszem a levest, addigra meleg. Nulla időveszteség.

2020. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
84%
képzeljétek el hogy nálunk egy helyi gyárban a német vezérigazgató 60+-os bácsi konkrétan kipaterolt minden mikrót, mert ő annyira egészségtudatosan él, és elhitte ezt a mese hű de káros a sugárzás dolgot. ezzel a sok szerencsétlen melós életét keserítette meg akik azóta az elvitt főtt kajájukat ehetik hidegen
2020. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!