Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is javulnának az...

Szerintetek is javulnának az emberi kapcsolatok minősége így?

Figyelt kérdés
Ha megszűnne az összes közösségi média felület, illetve nem is lehetne helyettük létrehozni újat. Nyilván maradna lehetőség a kommunikációra, csak nem ilyen formában. Ki mit gondol? Érveket és ellenérveket adjatok légyszíves.

ápr. 9. 10:12
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
#19: Mondjuk nekem erről az jutott eszembe, hogy amúgy szerinted ők nem próbálnának meg pont emiatt mégis javítani a helyzeten és összehozni valami találkozót vagy időt szakítani arra, hogy telefonon tudjatok beszélni stb? Nem is tartjátok személyesen már a kapcsolatot? Miért vagy olyan biztos benne, hogy megszűnne velük a kapcsolatod?
ápr. 9. 11:26
 22/43 A kérdező kommentje:
#20: Ok és akkor kifejted miért nem lenne jobb? Vagy csak szimplán azért, mert nem lenne kényelmes? Erre gondolsz?
ápr. 9. 11:29
 23/43 anonim ***** válasza:
65%

Kognitív gondolati torzításnak hívják, amiben van a válaszoló. Azt mozizza fejben, hogy mi lenne. Pedig egy dolognak hatszázhúszféle kimenetele is lehet.

Nehéz lehet így élni.

ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
70%

#22

Leírtam már, a többségnek ez a legpraktikusabb. Ezt írtam, erre gondolok.

ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
#24: Hát nem, mert nem írtad oda, hogy ez hogyan hatnának az emberi kapcsolatokra, ezért kérdeztem vissza, hogy akkor szerinted emiatt romlanának inkább a kapcsolatok vagy mi? Csak feltettél egy kérdést és utána fejtegetted, hogy milyen hátrányai vannak a telefonálásnak, azt nem, hogy szerinted ez alapvetően milyen hatással lenne az emberekre.
ápr. 9. 11:38
 26/43 anonim ***** válasza:
56%

#25

Miért jó ez az ál-értetlenkedés? :D nyilván sok ember (nem, nem mindenki) inkább kevesebbet kommunikálna ha kényelmetlenebb/drágább lenne kommunikálni a jövőben. Mint ahogy tesznek az emberek mindennel, ha megvonják tőlük a legpraktikusabb opciót.

ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
#26: Nem is értem a válaszod célját, azt hittem már túltárgyaltuk, hogy mi a véleményed a témáról, én azt elfogadom.
ápr. 9. 11:53
 28/43 anonim ***** válasza:
49%

Miért lenne bonyolultabb/drágább a kommunikáció közösségi média nélkül? Van azon kívül is sok ingyenes lehetőség, viber, whatsup, skype, és még sok minden más is.

Szerintem az biztosan jót tenne, ha nem lenne ennyi baromság, ahova mindenki hozzászól, 99%-ban baromságokat. Nem lenne ennyi gyűlölködés. És vissza alakulna az is, hogy többet járnak össze valamilyen közösségben az emberek. A gyerekek/fiatalok újra megtanulnának normálisan kommunikálni élőben. Vagy telefonon, mert sokaknak már az sem megy.

ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
58%
Mint a 28-as, en sem ugy ertettem a kerdest, hogy a chat lehetosegek is megszunnenek. Ha azok megmaradnak, mar csak az ingyenessege miatt is, szerintem szuper lenne. Nem annyira fiktiv a dolog, csomo ismerosom jon le a kozossegi oldalakrol, illetve csomoan fenn se voltak sose. Kerdezo a kerdese alapja ebbe szuletett bele, el se tud kepzelni mast, de ugye azert fb elott is volt elet. Sot. Nem elet az, ami a kozossegi mediaban megy, hanem annak egy erosen torzitott verzioja. Ugy is kene kezelni, de sajnos a tobbseg ezt nem latja at. Nem mondom,h regen minden jobb volt, ezek a chat programok pl tok okek. De maga az uzengetes erosen.limitalt kommunikacios forma, es nem, az emojik nem kozvetitenek jobban nonverbalis jeleket, mint a hanghivas - ahol ott a hangsuly meg sok mas.
ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
45%

#27

Pontosan mit nem értesz a válaszom célján? A te kérdésedre válaszoltam vele, én se értem miért kellene ennyire túlmagyarázni de te értetlenkedtél.


#28

Skype még létezik? :D

Kb az összes népszerű chatfelület valamelyik közösségi oldal része, mint pl a messenger, így én úgy értettem hogy ezek is megszűnnének.

ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!