Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Le lehet vajon élni egy...

Le lehet vajon élni egy életet meglehetősen egyedül, emberi kapcsolatok nélkül?

Figyelt kérdés

A kérdésem azt gondolom, nagyjából adott, és az utóbbi időben kezdtem el jobban gondolkodni rajta.

Az a helyzet, hogy a barátaim, ismerőseim nagy része az utóbbi időben elkopott mellőlem, akikkel aktív társasági èletem volt úgymond, és akikkel volt lehetőség programokat, stb. szervezni. Egyszerű történet, volt aki elköltözött, családja lett, és semmi ideje nem maradt már másra, de hosszasan lehetne sorolni az okokat. Csupán néhány, nagyon kevés ismeretsèg maradt, akik úgy ahogy megmaradtak, ellenben velük már leginkább én nem szeretném ezt a dolgot, annyira más irányba terelődtünk az évek során, így a szociális életem elég gyér.

Párkapcsolatban elég hasonló helyzetben vagyok, talán az előbbiből adódik, komolyabb szociális élet híján ismerkedèsre sincs nagyon lehetőségem, nem vagyok az az egyedül bulizni eljáró típus.

Volt sok netes próbálkozásom, új haverokat, és/vagy kapcsolatot keresni, hosszú idő után is gyakorlatilag nulla a végeredmény, így ezt a kört már jócskán lefutottam.


Ezek miatt az életem elég sivárnak mondható, dolgozom, edzek, csinálok egy két dolgot, de nyilván társas lény az ember, jó lenne másokkal is beszélgetni, haverkodni, azonban már nem tudom merre induljak, azt hiszem, az összes lehetőséget kipipáltam.

Ezért egyre jobban motoszkál a fejemben a kérdés, vajon lehet e igy minőségi, tartalmas életet élni, ha igen, hogyan? :)

27/F


2023. márc. 15. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Le lehet csak nem érdemes.


Egyébként a legegyszerűbb az ha találsz magadnak egy hobbit és előbb utóbb a hobbidból adódóan lehetnek barátaid.


Én pl egyedül jártam ki sokat pecázni aztán egyszer csak egy nap leült mellém egy velem egyidős horgásztárs, azóta együtt járunk nagy horgásztúrákra ;)

2023. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehet. Hogyne lehetne, próbálj ki újdonságokat, találj új hobbit, menj el olyan étterembe ahol nem voltál, menj el múzeumba. Iratkozz be valami tanfolyamra, ha van lehetőséged utazz.

Egyszerűen csak találd meg amiben ki tudsz teljesedni

2023. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez itt is.

Ha gondolod írhatsz, én szívesen haverkodnék. :)


30F

2023. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Hogy a p..ba ne lehetne…eljarsz dolgozni veszel havi 10-20g füvet egy gamer pc-t és levan szarva minden…max elmész néha egy k..ához és legalább nincs a nyakadon sem egy gyerek.



Ezt leszámítva ugyan olyan szar az élet…tudom mert ebbe vagyok. Szóval most mit mondjak? Lehet jobb a családos élet lehet szarabb

2023. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely,közösségi oldalak (még akár ez is), sportklub, játékklubok, túrakör, nyelvtanfolyam, fotószakkör, képzőművészet, táncklub ... Ne öregedj bele az egyedüllétbe, mert most még képes vagy ismerkedni, később nem leszel!
2023. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Természeteseb lehet boldog életet élni egyedül is. Mint ahogy párkapcsolatban is lehet valaki boldogtalan.
2023. márc. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
31%
Csatlakozz valami túracsoporthoz Facebookon. Tanulj meg egy hangszeren játszani, menj el kamarazenekarba. Menj el néptáncolni. Vagy csak ülj ki a térre, és állj szóba azzal aki melléd ül a padra. Nem is hinnéd el, milyen csalafinta a sors, a legérdekesebb emberek akikkel valaha összesodort az élet mind úgy történt hogy mellém ült valaki a repülőn vagy a vonaton.
2023. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne? Gondolj arra, hogy mindegy hogyan éled le az életed, mert a végén úgy is minden mindegy. Mindegy volt-e családod, jó állásod, szüzen halsz-e meg, vagy akármi, mert úgysem számít semmi.
2023. márc. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nekem is csak a családom van, de ők messze élnek. Viszont van életem és sok hobbim, nem szoktam unatkozni.
2023. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Hosszútávon nem hiszem, hogy egészséges, ha valaki emberi kapcsolatok nélkül marad. Nekem egy ideje már nincsenek barátaim, akikkel lehetne személyesen is kapcsolatot tartani, szóval nem olyan jó dolog ez, ha valakinek nincsenek haverjai, barátai.
2023. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!