Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni a munkahelyi...

Mit lehet tenni a munkahelyi mobbing ellen?

Figyelt kérdés
A kérdés fontos, hisz az ember megélhetését leginkább az állása adja.
ápr. 26. 08:39
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

A legalapvetőbb dolog az lenne, ha máár a kedves szülő legyártja a porontyát, akkor normálisan neveli, minden szülőre értve, és akkor ez nem lenne ebben a társadalomban évtizedek óta költői kérdés. Addig nincs rá jó válasz.

Hiába van Mo.-n a rengeteg pszichológus, karriertanácsadó, coach, egyéb "nagytudású" társaság, ha a nép egyre civilizálatlanabb.

ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevelési problémák ezek. Az emberek irigyek, vagy többnek hiszik magukat másoknál, elnyomók, könyöklők.
ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
2: Többször is hallottam, illetve egyszer tapasztaltam is, hogy a főnök egy bizonyos dolgozóval meg volt elégedve, és jó viszonyban is volt, de a kollégák viszont utálták, és direkt szívatták. Volt, hogy azért, mert mint kiderült, a korábban a helyén dolgozó távozása után egy haverjukat próbálták beprotezsálni, de a főnök végül nem őt vette fel.
ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
De ott legalább meg volt a lehetőség, hogy a főnök rendbe tegyen.
ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
24: Á, azt mondta, ő ebbe nem akar beleszólni, meg a dolgozónak inkább magát kell megvédenie, próbálja valahogy megkedveltetni magát a kollégákkal!
ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. :( És mi lett?


De még ez is jobb helyzet, mint mikor a főnök uszítja az alkalmazottait, hogy kezdjék ki az általa kiszúrt alkalmazottat, azok meg megteszik vagy azért mert nyalnak, vagy azért mert féltik az ánuszukat.

ápr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
26: Amikor velem történt? Végül jött egy leépítés, és beleestem. És a főnök is. Ami azt illeti, jobb is, hogy így történt, mert a végén, az utolsó 3-4 hónapban már antidepresszánst és erős nyugtatót szedtem (háziorvos irta föl), meg egyszer majdnem összeverekedtem az egyik fickóval.
ápr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Tessék. Ilyen hatásai vannak a mobbingnak (idegösszeroppanás, burnout, stb) és nincs rá törvény, max van egy ilyen gyenge zaklatás törvény, ami szintén kijátszható a mobbing bizonyos elemeivel. Gratulálok.
ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter a munkavállalónak, hogy segítsen határt kitenni, mi? Az baszki (ne cenzúrázz, nem káromkodást rövidítek, hanem baszkról származó embert említek így, úgy meg nem csúnya szó hehe).


A munkáltatóknak meg a feletteseknek kell pszichiátria, hogy feldolgoztassa velük, milyen sérelmeket szenvedtek el, amik miatt kiélik magukat a másokon, nem pedig mindenféle managment képzések.

ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Aki a munkavállalót hibáztatja a mobbing miatt (mert hogy hagyja) és még őket küldenék pszichiáterhez, na meg arra ösztönözzék, hogy húzza meg a határvonalakat egy olyan világban, ahol minden apróságért ki lehet rúgni, és nehéz munkahelyet találni, na én azt azonnali hatállyal kötelezném arra, hogy gondoskodjon arról, hogy az a munkavállaló 8 napon belül találjon munkát, akit azért rúgtak ki, mert megfogadta az ilyenek tanácsát.


Aki hülyeségeket beszél, az vállaljon is felelősséget.

ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!