Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni a munkahelyi...

Mit lehet tenni a munkahelyi mobbing ellen?

Figyelt kérdés
A kérdés fontos, hisz az ember megélhetését leginkább az állása adja.
ápr. 26. 08:39
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

#9!


És akkor most következzék a "15.ik kérdés", amire senki nem tudja a választ:


Na és mi lenne abból szerinted, ha tömegesen fellázadnának és kilépnének a munkahelyekről?


(Kb. ezután a kérdés után szokott megállni a beszélgetés, szóval csodát nem várok)

ápr. 26. 10:53
 12/37 anonim ***** válasza:
0%

"Az emberek agyát kellene pszichoterápiával kitakarítani. Nincs más megoldás."


Na ez sem áldozathibáztatás ám. Mintha a munkavállaló tehet a munkáltató nárcisztikumáról és mobbing hajlamáról. Hogy kell ezt elképzelni? A munkavállaló "gyávasága" váltja ki szegény munkáltatóból eme ösztönöket?


Egy jó tanács: Ne higgy olyan youtube videónak, ahol azt mondják, hogy "csak az a megoldás, hogy ott hagyod a mérgező munkahelyet, minden más csak kifogás", miközben a videó alatt komment szekció ki van kapcsolva.

ápr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
54%

Nem lehet tudni mi lenne.

Miért válsz választ valamire, ami még sem történt veled?

Pont ez a gond. Előre vetítenek emberek dolgokat a fejükben úgy, hogy fogalmuk sincs mi lesz a valóság.

Én vállalkozó lettem.

Az, hogy valaki fél a változástól, az egy tény.

Mégis mi lesz, ha lelépsz a munkahelyedről, ahol 10 dologból 9 ártalmas a mentális egészségedre? Elmész máshová, ahol lehet csak 7 lesz káros.

De az ember sajnos a környezete narratíváit, torz gondolatait pörgeti újra és újra. Ez a hitrendszer. Ez tartja egy helyzetben. Mint egy pillanatragasztó. Hogy nem talál jobbat, nem talál közelebb, ott is mindenki paraszt lesz. Ott is szemét a főnök. Ott nem lesz cafetéria, ott nem fizetik az utazást, stb.

Ha mindenhol szar, akkor miért is maradj pont ott, ahol vagy? Mert a biztos szarban elkapálózni a legjobb.

Gratulálok.

ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
23%

"Nem lehet tudni mi lenne."


Akkor miért beszélsz nagy hangon hülyeségeket? Hogy elmondhasd, hogy írtál valamit? Nem az lenne a lényege, hogy értelme is legyen?


Ha mindenhonnan lelép, akkor felgyüllemlenek az állások az önéletrajzában, a következő munkahelyek, azt egyre jobban kötekszenek állásinterjún, és egyre kevésbé vesznek fel.


Megspórolok neked egy választ: "Nem kell mindent beleírni".


De az utolsó kilépő papíron látszik ám, hogy mettől meddig volt ott az ember, az előtte lévőkkel mi van? Beírogatsz kamut? Jó is az ha rákérdeznek az "előző munkahelyeden" vagy ha bekérik az igazolást, a munkában töltött óráid számáról. (Mert hogy ilyen is egyre gyakrabban van)

ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Aha oké majd kipróbálom.
ápr. 26. 11:10
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem probléma az, hogy más máshogy látja. Kizárólag neki az. Mint itt is szépen látható.

Valóban nem érdemes erről tovább beszélgetni. A kommunikáció csak két olyan fél között működik, akiknél nagyjából ugyanaz a valóság.

Amíg csak panaszkodás van, változás nem lesz.

Mindenkinek kitartást a nem tudom mihez.

ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul egy tök felesleges műfaj a mobbing, mert


1. Sosem azt mobbingolják, aki tényleg rontja a levegőt, bomlasztja a csapatot és rontja az összteljesítményt (kis mezei nyulak nem merik az ilyet mobbingolni)


2. Az ilyet egyébként felesleges is lenne mobbingolni, mert a törvény megengedi az ilyen kolléga eltávolítását.

ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
38%

"Nekem nem probléma az, hogy más máshogy látja. Kizárólag neki az. Mint itt is szépen látható."


De szép kihátrálás. Ilyen az amikor nem tud mit mondani az ember, mert rájön hogy nincs igaza, azt elballag a kicsi nyuszi.


"Amíg csak panaszkodás van, változás nem lesz."


Talán pont ezért íródott a kérdés, nem? Logika. De nem hülyeségektől és semmit mondó kommentektől fog változni. De most logikusan gondolkodva: Egy semmit mondó kommentnek, ami arról szól, hogy valaki elmondhassa, hogy mondott valamit mi a segítségértéke? Logika.


"Mindenkinek kitartást a nem tudom mihez."


Hát ezaz. :D

ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Hát ez elég primitív egy menet volt, megoldás nélkül.
ápr. 26. 12:28
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Én reménykedem a munkahelyváltásban olyan esetekben ahol vezetői hibáról van szó.

Nálunk is van mobbing, jelentettem a vezetésre, segítséget kértem, mire a reakció az volt, hogy engem hoztak ki túlérzékenyre, és a másik előtt elkezdtek engem egrecíroztatni, kiforgatták ellenem az egészet.


És ezen kívül us hatalmas igazdág van abban ahol mobbing van 90%-ban a vezetők generálják. Ők kezdik degradálni a dolgozókat, kiváltva ezzel azt hogy a többi kiközösítse.

ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!