Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lenne a tanácsotok? Nagyon...

Mi lenne a tanácsotok? Nagyon félek, hogy elromtom?

Figyelt kérdés
Most tanultam be egy kisebb városi Tescoban kasszásnak. Egy napig kasszáztam csak, de azt is úgy, hogy az elején ott voltak és figyeltek,hogy jól csinálom-e. Igaz, nem voltam olyan jo, de elfogadható. Most kaptam a lehetőséget, hogy egy nagyobb Tesco - ba is mehetnék, így az ünnepek közben pénztárosnak. Elfogadtam, mert ahol én élek ott nagyon nehéz ilyen pár napos munkákat is kapni. Viszont tartok attól, hogy nem leszek elég jó, hogy lassú leszek és a vásárlók panaszkodni fognak, vagy a vezető szól le vagy rug ki. Délutános műszakról lenne szó. Szóval ez meg rátesz egy lapáttal. Gondolkodtam arról is, hogy "beteget" jelentek, csak mint mondtam egy ilyen munkát 2 havonta ha kapok és az is csak pár nap. Mi lenne a tanácsotok?

márc. 26. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A vásárlók mindennaposan fognak valamiért panaszkodni, ezt volt Tescos kasszásként mondom, szokj hozzá, ha ezt vállalod sajnos. A leolvashatatlan vonalkódok, a félreértelmezett kuponok, a clubcard pontok miatt is pampogni szoktak. A lassúságod miatt meg a gyorsaságod miatt is.

A panaszkodók országa vagyunk, tele tuskóval, tisztelet a kivételnek. Kitartást.

márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Kis Tesco, nagy Tesco, ugyanazt kell csinálnod.

Kit érdekel, ha lassú vagy, aki türelmetlen, álljon át másik sorba. Vagy egyszerre mind az 5-8 sorbanállót kell kiszolgálni? Na ugye hogy nem.

Dolgozz a saját tempódban, akinek nem tetszik, húzzon a p...ba. (melleseg ilyen miatt max morog egyet magában a parkolóban, de panaszt biztos nem fog tenni. Ne hülyéskedj már :D)

Amúgy szerintem inkább egyen lassú a kasszás, mint söpörje a nyakamba a cuccokat (pl Lidl)


Gyakorlat teszi, majd belejössz.

Hajrá, dolgozz nyugodtan, Hakuna Matata

márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz már vele, mindig lesz olyan vásárló, akinek valami nem tetszik. Te diákként ezt még halál nyugodtan leszarhatod, nem a családot tartod el ebből a pénzből. Nyilván szükséged van a pénzre, de azért na, ez nem egy főállás. Úgy dolgozol, ahogy tudsz, nem kell foglalkozni azzal, aki pofakat vág, mert ha látja az ilyen hogy tartasz tőle, csak annál jobban csesztetni fog. Különben is, akinek nem tetszik, menjen az önkiszolgáló kasszához. Amúgy meg a legtöbb diák kasszas tetű lassú, nem fog feltűnni senkinek, hogy te is az vagy.
márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neked munka kell, nekik kasszás (a cégnek is meg a vevőknek is). Betanultad, megfeleltél, alkalmas vagy rá. Figyelj oda, hogy amit csinálsz, jól csináld. Ne kapkodj azért, mert bárki (akár te) azt gondolja, hogy gyorsabban kénbe csinálnod. Csináld olyan gyorsan, amilyen tempó mellett még pontosan és jól tudsz dolgozni. A kapkodásból csak több gond, hiba és extra munka, végeredményben lassabb munka lesz.


A vevőkkel amennyire lehet, próbálj kedves lenni, a panaszaikat kedvesen, de határozottan kezeld és ne vedd magadra.

Gondolj a mindenkori főnökre, cégre az anyádként és ha anyád szidják, tudatosítsd magadban, hogy a bántás nem neked szól, hanem a főnökeidnek és a cégnek.


Ha a cég nem lesz elégedett veled, vagy találnak nálad jobb, eredményesebb, olcsóbb, akármilyenebb dolgozót, akkor lehet, hogy lecserélnek. De ezen kár aggódni és eszedbe se jusson, hogy a te kétségeid miatt hagyd ott a munkát! Amíg a cég nem panaszkodik a munkádra, addig megfelelsz. Ha panasz van, akkor nézd meg, hogy képes vagy-e fejlődni. Persze amíg nincs panasz is dolgozhatsz a fejlődéseden, hogy ne is legyen panasz a munkádra. Ha még nem megy elég jól, akkor dolgozz rajta, hogy jobban menjen. Ez csak attól lesz, hogy csinálod. Ne add fel!


Ha esetleg nem tetszik a munka, nem szívesen dolgozol ott, akkor persze keress mást, ami jobban illik hozzád és ha van más lehetőséged, akkor válts. De soha ne azért, mert félsz mások véleményétől!

márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!