Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezzel a helyzettel még lehet...

Ezzel a helyzettel még lehet valamit kezdeni egyáltalán sokszor lefutottam már ezt a kört, de nem látok túl sok fényt. Lenne valami tanácsotok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egyáltalán jól mentálisan, nem nézem magam sokra, alacsony az önbecsülésem, igazából egy megnyomorított ember vagyok, a kudarcaimból nem tudtam meríteni és haladni valamerre, csak méginkább bele kevertem magam a kakába.

Szüleim manipulálták, mellette “majom szeretet”, osztálytársaim pedig folyamatosan gúny nevekkel illettek és nem tudtam túlságosan ezeket jól kezelni.

Önpusztító lettem, igazából nem törődtem magammal olyan szinten, másokra vetítettem inkább a figyelmem, legalábbis valószínűleg azzal is menekülni próbáltam.

De már betemet ez az egész, ez az egész félévem az ezen való gondolkodáson, kimászáson a helyzetből való technikák megtalálásán gondolkodtam. Elkezdtem önfejlesztő könyveket olvasni, utána olvasni több témának, de úgy érzem levagyok maradva mindenkihez képest.

Nincsenek olyan szinten ideológiák vagy bármi, ami szerint élek, normálisan egy beszélgetésbe sem tudok bele kapcsolódni. Sőt már az emberekkel való kapcsolat tartás is gondot okoz.

Kisebbségi érzeteim vannak, amik a dolgok tudatában nem is olyan hülyeségek.


Már kiírtam ide a kérdést, viszont egyre remény vesztettebb vagyok. Az hogy csajozz be és ilyesmi típusú megjegyzések kíméljenek, mert akkor megint leírom, hogy van barátnőm most is és ezelőtt is volt.

Elméletileg ahogy olvastam 25 éves korunkig alakul ki az összes személyiség vonásunk, viszont mi van akkor ha egész sokat megakarok változtatni?

Mit tehetnék a pszichológuson kívül(már voltam és tervezek továbbra is járni), mert egyszerűen nem hagy nyugodni?



2023. jún. 15. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Tokoket összeszedni, ezt a tinilanyos picsogast abbahagyni. Sportoljal, baratkozzal másokkal. Barátnőd van. Olyan nagy gond talán nincs.
2023. jún. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem akik ilyen helyzetben vagy hasonlóban, tudják, hogy nem ilyen egyszerű, aki pedig nem volt hasonló élményeknek a részese az elhiszem, hogy könnyen beszél.
2023. jún. 15. 01:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Edzz. A lehető legegyszerűbb és leghatékonyabb mód a depresszió ellen. Attól kapsz egy kis életkedvet, és dolgozhatsz minden máson is. Ez a 25 éves korig alakul ki minden az bullshit, később is lehet változni szóval még az idő sem szorít.
2023. jún. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!