Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugodtabb lenne az életem,...

Nyugodtabb lenne az életem, ha otthagynám az egyetemet, s szakmát tanulnék inkább?

Figyelt kérdés
Nem sajnáltatás akar lenni, de tény, hogy férfi létem ide, vagy oda, baromira kétségbe vagyok esve a jövőmet illetően. Egyetemre járok, szakot nem írok, de egy közepesen nehéz, osztatlan szakról van szó. Nekem igencsak nehéz, s már-már a motivációmat is elvesztettem, ami tény, hogy nem is száz százalékos meggyőződéssel választottam, talán ezért is megy nehezen. Azt érzem talán egy szakmával jobban járnék, csak attól félek az is ugyanolyan szívás, s nehéz lenne, mint az egyetem.
márc. 26. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem tudunk válaszolni, hogy nyugodtabb lenne-e és egyáltalán nem a férfi létedtől függ, hogy kétségbe vagy-e esve a jövődtől (ez lehet kapunyitási pánik is, ami bizony nem válogat). Amit tanácsolni tudok, hogy mérlegelj, akár beszéld meg a szüleiddel és ne hozz elhamarkodott döntést. Ha passzívra is teszed magad és utána rájössz, hogy mégis inkább az egyetemet választod, akkor is lesz lehetőséged folytatni.
márc. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell ismerni magad,hogy tudd mihez van erzeked. Ha kezugyesseged van,erdekes lehet a vizszereles,gazszereles,villanyszereles pl.
márc. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ szeritem, hogy mennyi van még hátra az egyetemből. Én azt tanácsolnám, hogy fejezd be az egyetemet, ha már ennyi energiát, időt és pénzt beleöltél, és ha úgy érzed, hogy nem akarsz ezzel foglalkozni, vagy a szakmádban dolgozni, akkor tanulj plusz egy szakmát. Az önéletrajzodban is jobban fog mutatni, hogy több végzettséged és tapasztalatod van.
márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2. évem, de jó pár tárgy nem lett meg. Jelenleg 73 teljesített kredit, a 1.5 év alatt.
márc. 27. 00:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szemmel láthatólag nem tetszik neked, nem érdekel, nyomaszt, nem tudod teljesíteni, nem a magad kedvéért mentél oda, akkor minek erőltetni? Egyáltalán nem értem a problémát, hogy mért ne lehetne váltani olyanra, amihez kedved van.
márc. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5. Valahogy így. 🤔😔
márc. 27. 00:48
 7/14 A kérdező kommentje:
6. Bár az is tény, hogy az is stresszel, ha otthagyom, új életet kell kezdeni, új társasággal, új várossal, stb.
márc. 27. 00:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát ez a kapunyitási pánik, de ezt a meglévő félelmet nem kell még azzal is fölöslegesen nehezíteni, hogy olyat tanulsz, ami csak a kudarcokat, nehézségeket hozza, és ha kínkeservesen, több év csúszással elvégzed, nem fogsz akarni benne dolgozni.
márc. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hülyeségnek hangzik, de szívem szerint elmennék buszsofőrnek, vagy ami ahhoz kapcsolódik. Kb. az autóvezetés az, amiben azt mondják, hogy tehetséges vagyok, s élvezem is, ahogy minden olyat, ami járművekkel kapcsolatos.
márc. 27. 01:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan szakma, amit biztos hogy élvezni fogos és el tudod sajátítani, akkor lehet megéri.

nekem is volt, hogy nem tudtam mire menjek egyetemen, az elsőt otthagytam, rájöttem nem nekem való. ebben nincs semmi ciki, a másodikon már tudtam hogy nekem való és el is végeztem könnyen.

márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!