Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogorvos lehet egyben...

Egy fogorvos lehet egyben háziorvos is?

Figyelt kérdés

máj. 3. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos belgyógyász.


A fogorvosi az külön szak.

máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kötve hiszem. Teljesen más tevékenység a kettő.

3. §

[link]

De ha - kivételes esetben - van több szakvizsgája is egy dokinak, elképzelhetőnek tartom. Viszont nem találkoztam még ilyennel több évtized alatt sem, pedig féleg-meddig szakmabeli vagyok.

máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Több háziorvossal találkoztam, akiknek több szakvizsgájuk volt, de ilyennek, hogy fogorovos-háziorvos, nem.
máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvosok fogorvosi szakot végeznek, ami egy 5 éves képzés az egyetemen (igény szerint plusz 3 év szakvizsga). A háziorvos általános orvosi szakot végez (6 év), majd háziorvosi szakvizsgát tesz 4 év alatt. Némely háziorvosnak van egyéb szakvizsgája is, de nem kritérium, sokszor ők "kimenekülnek" a kórházi közegből és teszik le a háziorvosi szakvizsgát. Vannak olyan orvosok az országban, akik mindkettőt elvégzik, de teljesen más motivációból: ők lesznek a maxillofaciális sebészek, az egyetlen olyan szakterület, amelyhez mindkét szak elvégzése kötelező, ebből adódóan óriási hiány van belőlük.
máj. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!